Jump to content

Проблем с антената за радиото.


ico22bg

Recommended Posts

Здравейте колеги.

   От известно време радиото започна да пращи все едно не е на станция. Не съм правил нищо по колата с което да прецакам нещо по антената, просто започна да пращи. Ту е добре ту не е.

   Колата е А4 1998, комби. Отзад в комбито махнах плафона и под него се вижда една кутийка която най-вероятно е усилователя и от него излиза на покрива стойката в която се навива антената. Взех нова антена, но си е все същото, радиото все едно не е на станция.

   Някой има ли идея дали трябва да се смени усилователя или нещо друго ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо провери дали идва ток до червената букса на усилвателя(който както си писал е над задния плафон)при включено радио,с мултицет или пробна лампа.Преди малко мерих на моята там идва 10,70V при загасен двигател и включено радио.

После може да извадиш радиото,извади буксата на антената,разглоби я може вътре да е прекъснала тънката спираловидна жичка.И накрая с мултицета може да провериш същата жичка от буксата на радиото до буксата на усилвателя.

Сетих се и друго виж си и настройките на радиото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами в усилователя влиза само кабела който отива до касетофона, няма друга букса.

И го прави от време на време. Примерно станцията е добре, и като мръдна 5 метра и почва да пращи.

Просто станциите са все едно съм в някакво мазе и няма добър обхват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой знае ли кой е захрадвашия кабел към усилвателя от евро буксата на СД? В една тема бяха писали,че е бял с черна ивица...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току що свалих моя усиловател. Няма захранващ кабел. Има заготовка за букса, но е празно. Явно този модел няма.

Мога да го снимам, но незнам как да кача снимките.

Редактирано от ico22bg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Верно,че няма.Виж да си звъннеш кабела (коаксиалния) да не е прекъснат някъде(средното жило и оплетката) и двете букси също ги огледай внимателно.На бащами точно на буксата се беше скапал.

Редактирано от Petkovm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси колега. ще погледна, но ми е чудно как ще се прецака без да е имало каквато и да е интервенция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

моето ауди е А4 Б5 1996 имам проблем с радиото може ли да ми кажете къде се намира този антенен усилвател и къде е антената т.е каква е схемата за радиото 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тъй като от известно време и аз се боря с този въпрос, ето какво съм открил. Аз съм с А6 Авант и обикновенно CD - JVC. Антената с активният усилвател разположена в задната част на тавана при мен представлява това :

 

4b9035501b-61948.jpg

IMG_2436.jpg

Достъп до тях има като се махне задният плафон. До усилвателят отива само коаксиалният кабел от радиото, но до колкото успях да разбера от схемата на Audi Concert-a, по средното жило освен ВЧ сигнал се подава и захранващ "+" от които се захранва ВЧ усилвателчето.

Тъй като не ми се занимава да преправям антенния изход на CD-то днес си поръчах този преходник:

s.gif

45131.jpg

които предполагам е точно за тази цел, и ще опитам дали ще станат нещата. На синьото кабелче се подава "+" -ът от CD-то за включване на усилвател или антена, и чрез филтър в алуминиевия корпус захранването се праща по коаксиалния кабел към антенния усилвател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Искам да попитам, как се вади кабела от този усилвател по-горе на снимките?

За оригиналния става въпрос.

Опитвах в дърпане с въртене...не става, а ме е страх да не счупя нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря. Така стана.

Относно проблема, и аз купих един усилвател и радиото направо заспа!

ОБАЧЕееее, като пусна ксенона и се появява лек шум.

Този проблем как мога да реша, ако някой има идеи, моля да помогне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...