Jump to content

странно стържене от екосистемата


veni 76

Recommended Posts

Здравеите , днес сутринта като запалих колата заработи еко системата , но по много странен начин. Обикновенно е като виене на перка , а сега беше като стържене. На какво може да се дължи този шум и дали може да се ремонтира. Колата е  А4Б6 1.8Т  150 кс. Мерси предварително .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ква "еко система" бе брат..?

Наскоро се коментира тва - става луфт на лагера на перката и почва да жужи и после се чупи. При тебе май вече се е счупило. Намира се зад жабката. Има един капак там.

 

А тва, на което викаш еко система, се казва климатроник. Да знаеш за в бъдеще...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как климатроник бе брат , та тои е изклучен .   Моля те не се излагаи , ако не знаеш за какво питам , моля те не ми пиши повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, моля те, обясни по-подробно за тази система, че и аз не се сещам за какво пишеш..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Е как не знаете какво е "екосистема"? Ето ви цитат от Вики-то:

 

"Екосистема е биосистема, съставена от съвместно функциониращи живи организми или биотично съобщество  на дадена територия , което взаимодейства с физическата среда по такъв начин, че се осъществява кръговрат на веществата и чрез потока на енергията се създава ясно определена биотична структура.Припокрива се с понятието биогеоценоза."

 

 Та за кое питаш, колега, за да не се излагаме повече?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами колега незнам дали е това правилното име , но знам че когато е студено и колата е студена ,само тогава като запаля се вклучва това нещто което вие и започба да  излиза повече пара през аспусите. Работи секунди и изклучва,  Това е система но преди работеше добре , а сега  сутрини пак се вклучи , но старжеше а не виеше както преди.  работи 3 години безпроблемнно и сега има проблем . Незнам обаче какъв е и затова ви питам. Какво е това чудо.       Да не е печка , но защто ще работи по около 10,15 секунди. Знам 4е се намира отпред в дясно под бронята някаде.   

Редактирано от veni 76
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееее, ама ако колегата беше казал биогеоценоза, веднага щях да го разбера!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вазможно е , но има нещто което се вклучва когато колата е студена и на ван е студено. преди работеше виене се чуваше ,а сега старже което значи че ще се чупи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

незнам колега,ти ми обясни по подробно какво е това което вие сутрини като я паля , звукат е като на нешто което се развартя .  какав е този клапан.

Редактирано от veni 76
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се чува само при студен мотор електромотора за вторичен въздух вероятно ти стърже.Не знам къде се намира,за да го погледнеш.Около генератора някъде и е колкото него."Еко система" си е пак правилно ,защото е свързана с опазване на околната среда като намалява вредните емисии при студен старт и помага за по-бързото загряване на катализатора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много ти благодаря , трябва да му знам името за да видя какво да правя .          Лагери ли са отишли или да го тарся 2 употреба  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Виж тук http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=139545&hl=%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B1%D0%BE#entry2101255 , тоя колега мисля, че продава точно тая "еко система".

Пост №6, 5 ред.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ме прощаваш много, ама ако ти кажа, че съм чувал и други хора да наричат климатроника с такива "термини" и даже съм виждал и тука във форума подобни бисери, ще ми повярваш ли.

Не се дърви, щото, както виждаш съм си мислел за грешно нещо и съм написал от какво може да е. 

Все едно да ти кажа, че имам проблем с ядрения ускорител и ти да предположиш, че говоря за турбината...!  :glare:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оки няма проблем , но си мисля че които кара А4Б6  би трябвало да знае за какво говоря. Обеснил сам го точно и ясно     сутрини , на студено, виене , за кратко .. Извини ме ако сам бил краен :D    Наи важното е че разбрахме за какво става вапрос, защото шумат е доста стряскащ и притеснителен. Все едно че ще закове двигателя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз не успях да те разбера, а специално слязох до гаража и запалих колата.

 

За пореден път се убеждавам, че човек винаги има какво да научи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както и да е.

 

 Важното, както казваш е, че си разбрал проблема от къде е. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...