Jump to content

кво да си зема


Recommended Posts

хора колебая се дали да сменя 80 с S2 или В4 кажете кво да зема???????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е, С2 е направо супер кар и не само “бега” ами направо лети :flehan: но и гори чист бенц над 20л/100км градско :) Двете коли са на една база, но има много разлики - едната е произведена в голям брой и е един от най-масовите автомобили в БГ, другата – малък “самолет”, който се среща много по-рядко и само за спортни маниаци. Б4 е добре позната във всяка разновидност и има чати бол, докато за С-ката не е точно така :) А и този двигател 2.2 “с-не-знам-колко-турбота” :) и май 220к.с. иска сериозна поддръжка и капиталовложения! Пък и много трудно да намеш свесно С2 на тези години, като се има предвид колко са гонени тези коли из немските аутобани... Мисля че покупката на Б4 е много по-разумния избор! Ако искаш да е бърза – вземай 2.6 quattro и си идеален :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега а с какви пари разполагаш като първоначално капитал и с колко си склонен да се разделяш на по-късен етап?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжелявам за липсата ми но мога да влизам само вечерно време. Първо да ви благодаря за оставените мнения.Та да си дойдем на думата. Разполагам с до 6000 лв. Честно казано си търся кола с която едновременно да си върша работа и да ми доставя удоволствие при шофиране( т.е карам бързо). Що се отнася за работата която ше си върша представлява по скоро непрекъснато шофиране до мои клиенти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така мисля. 20 на 100 не ми се струват добро предложение. Трябва ми колца която да е по икономична. Все пак дори и да имам некво бизнесче не мога да си позволя такъв разход. Доходите ми са сравнително малки :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заначи след като стана ясно положението ще се насочим към Б4 с най-малките и икономични двигатели:

- 2.0i – моно е и е 90к.с. не гори много, но и не върви, защото купето е тежичко за тези кончета :blink: Ако се гони икономия и спокойно каране - става! Но ти каза, че искаш и за удоволствие да я караш “т.е карам бързо” значи няма да ти допадне! Разход 10,5/100 км градско, 7.5/100 км извън града при 120км/ч

- 2.0Е – пълна инжекция – 115к.с. – върви прилично според повечето колеги! Препоръчвам ти този вариянт, освен ако не искаш да слагаш газ – не, че не може, но е по-скъпо и по-трудно заради пълната инжекция! Добър е двигателя и е най-предпочитания за Б4! Разход 11,3/100 км градско и 7.4/100км извън града при 120км/ч

П.П Данните за разхода са официалните, които са дали от Ауди!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:blink::blink: та тя сегашната ми е 90к.с но е карбураторна(ауди 80 яйце) и ми гори по малко газ отколкото Б4 бензин(газ: градско - 9.6-9.9; извънградско 7.4-7.7; бензин: градско - 8.2 - 8.4; извънградско - 6.5 - 6.8)

треа ми неква колца която да е от тоя сорт на разход. Може да е и дизел, удоволствието ще остане на заден план (все от некъде ще намеря да врътна кръгче с нещо по скоростно) :blink:

Редактирано от bezrukov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да 1.9TDI 1Z също е перфектен избор – върви добре, а гори малко :blink: Но заради тези си достойнства е повечко кинти! Гледам за горе-долу запазени им искат 6500-7000лв! А и трябва да се внимава повече при избора на дизелова машина, мен така ме посъветваха колегите от форума, защото и аз гледах за 1.9TDI, но казаха че “читави трудно се намират”, защото просто са с огромен пробег! Иначе мога да ти дам и разхода на гориво, ако ще ти е от полза – 6.2/100км градско и 5.2/100км при 120км/ч – просто великолепен! :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

евентуално ще успея да отделя още 1000 - 1500 лв. но вмомента съм малко на зор щот купих и един бус наскоро и бая ми се увидя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

евентуално ще успея да отделя още 1000 - 1500 лв. но вмомента съм малко на зор щот купих и един бус наскоро и бая ми се увидя

Здравейте колеги

Аз съм нов член на клуба и това е първият ми постинг така че ако нещо греша моля да ме извините.

Аз имам АУДИ 80 B4 ACE двигател 140 к.с купих колата Януари тази година и до момента съм изминал около 37 000 км. Да шофирам АУДИ се оказа голямо удоволствие за мен и може би никога вече не ще си купя кола различна от АУДИ. Относно разхода на гориво при скорост 100км/ч между 7-8/100км. при скорост 140-160км/ч около 15/100. Колата е малко тромава при потегляне предполагам заради теглото на самата кола, но след като и вкараш трета разбираш за какво става дума.На този модел лично според мен му липсва турбо, но като цяло колата е достатъчно бърза и икономична вземайки предвид обема на двигателя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега HU73 колата ти е един перфектен автомобил :blink: Има завидна мощност и доста приличен разход и динамика, но мисля че градско стига 12/100, което е малко предвид тези 140 к.с., но доколкото схванах на колегата bezrukov май ще му е много! Все пак и АСЕ е вариант и той ще си прецени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

що да остане удоволствието на заден план -вземи си В4 1.9 ТДИ и си в играта!!!и с горенето ще си супер!!!

Според мен това е истината в твоя случай!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз за около 2000км. вече съм адски доволен от моята Б4-ка, но като гледам 115к.с. не са за теб, със по-спортен дух си!

И аз смятам че Б4 е по-удачен вариант за теб!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих заложил на Б4 2.3Е ...перфектен мотор като здравина...компромис като разход и динамика...

ako e с quattro прави идилията пълна :blink:

Время разгона (0-100 км/ч) 9.9 c

Максимальная скорость 200 км/ч

Расход топлива на шоссе 7.4 л/100км

Расход топлива в городе 12.9 л/100км

Расход топлива Смешанный цикл 9.2

Снаряженная масса автомобиля 1370 кг

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...