Jump to content

Тропане в предницата


frankypro

Recommended Posts

Здравейте колеги!

До сега четох теми с оплаквания от предницата на нашите А3ки... ии въпреки това че ще ме нахойкате да отида на майстор да я погледне... няма да го направя. Със старите ми коли смених много майстори, много части и все имаше проблем. Та, повече майстори за мен не.

Проблемът ми е следният. Тропа отпред отляво - пред шофоьора. Тропа само в дупки. НЕ тропа по неравности - легнали полицаи и др.

Махнах гумата, и раздрусах амортисьора нагоре-надолу. Тропа в горната част където е хванат за купето. Какво може да е?

Заминал амортисьор? Заминал тампон на макферсон + лагер?

Как се сменят тампона?

 

Моля за полезно инфо, защото не намерих нищо добре обяснено как се прави, а искам сам да си го направя.

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега , преди месец минах през операция на цялата предница , имах проблеми наподобяващи твой , но и от двете страни , оказа се следното, тампони и втулки на носачите, да те предупредя само ,че са няколко тампона на носачите виж ги всичките ! 
Успех ! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей Колега,

Не мисля че е от втулките на носачите. Втулките на старата ми кола, преди да ги сменя удряха на желязо и изобщо нямаше същият ефект в дупки.

В момента на АУДИ-то ми, като ударя някоя дупка и так се разтриса отпред-отляво че все едно няма амортисьор и предницата подскача на пружината и бие на желязо.

Прилагам снимки от миналият уикенд.

 

post-83263-0-10701200-1382559906_thumb.j

post-83263-0-37188300-1382559908_thumb.j

post-83263-0-20150600-1382559910_thumb.j

post-83263-0-08304700-1382559912_thumb.j

post-83263-0-60198100-1382559913_thumb.j

post-83263-0-77269300-1382559915_thumb.j

post-83263-0-72274000-1382559917_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снимай (така че да се виждат и двата) тампоните на макферсона, при изправен волан и крайно дясно и ляво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами колега, аз го дигнах на крик в момента, но нещо не се справям с развиването на най горната гайка...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега амортисьор или лагера на амортисьора, ако претриса няколко пати е само амортисьор. Но така или ина4е като сменяш смени и лагера му

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених ги аз днес, свалих оригиналните.

2013_10_26_14.jpg 2013_10_26_14.jpg 2013_10_26_14.jpg 2013_10_26_14.jpg 2013_10_26_14.jpg

 

Сложих Феби .... за 15лв двата ... колкото изкарат ама си е играчка смяната, дано да е поне година.

2013_10_25_19.jpg

 

Утре ако не забравя ще снимам под капака как седят чашките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и как е ? Казах ти ако тропа няколко пъти да ме бьрзаш. Тези тампони са насиснати но и не скъсани, доколкото виждам от мобилната версия на форума

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Krasi F,

 

Тропа няколко пъти, много бързо. Само като ударя дупка. На неравности го няма това притропване.

 

Emzo,

в момента като ги погледна, стоят като горните снимки, излезнали нагоре.

 

Дали може да ми създаде проблем ако карам така известно време?

Мисля да мине зимата и тогава да правя каквото има да се прави. Останалите тампони ми изглеждат Ок. Какво ще кажете?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам подобен проблем,потропва от време на време само,не са тампони,втулки и прочие.Не са амортисьорите,нови са и вече и аз съм се отчаял.Явно ще се сменя с 8п скоро време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених тампона на макферсона и пак потропва... Явно си е за нови амортисьори :((( Някой да ми препоръча амортисьори?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига да са нови,няма да имаш ядове.Какви да ти препоръчам?Ами BOGE стават според мен като качество,ако не ти се дават толкова пари,си вземи каквито и да е стига да са нови и да са доказала се марка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...