Jump to content

Още един в отбора на Turbo-то :)


Shagrath

Recommended Posts

Привет на всички ...

Нов съм както си личи , за това ще се опитам да чета повече , преди да питам , но не се сърдете , ако изръся някоя глупост ... върви ръка за ръка с обучението :fight:

Та така ... от сравнително скоро съм горд собственик на Audi A3 1,8Turbo от края на 98ма ...

До тук всичко перфектно ... докато покрай смяна на съединител колата вече просто не е същата ...

Значи стана така , че стигнахме до смяна на съединителя ... в момента е National , сменени са феродовия диск , притискателния и лагера (по думите на онези пълен комплект) ...

След като си взех колата обаче , просто някак си върви доста спънато ... още с първото качване се усети голяма разлика ... отделно че (поне така ми се струва) се увеличи и разхода на гориво ...

Незнам какво са правили и какво са стрували ... Отделно че спирачките ковяха доста високо , сега коват долу ниско , ама това може би е доста по-бял кахър от другия проблем ...

Изобщо не искам да си водя колата пак при онези и затова в момента се чудя къде да я карам на диагностика ... мислих за сервиза на Порше/Ауди ... но нямам никакви отзиви за там ...

Ако някой може да ме ориентира както за сервиз , така и евентуално какъв може да е проблема , ще съм много благодарен ...

Мерси предварително!

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, добре дошъл

а ти къде си ходил?

отностно спирачките - да не би да има въздух в спирачната система?

Редактирано от lllubo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спирачките са обезвъздушени със сигурност ...

А сервиза е един затънтен в жк Стрелбище ... ама то си е моя вината , като се доверявам на "познати на познати" ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещата придобиват доста лош вид ... днеска ми свириха и като минаха отстрани ми посочиха нещо по колата ... отбих , ама така и нищо не видях ...

Мирише обаче доооста на бензин ... а и разхода определено се е увеличил ... гороим за 15-20литра за към 85км при положение , че колата не се юрка ама ХИЧ ...

Ясно ми е да тичам при механици и ще го направя при първа възможност , но искам първо да се подготвя психически за това , което ще ми кажат ... затова , ако имате някакви идеи свиркайте ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти:fight:

незнам какъв ти е проблема,но за майсторимога да те заведа при моите.От 5години си ходя само при тях и никакви грижи.Преди ми поддържаха 80та,а сега и А4 1.8Т.Горещо ти ги препоръчвам.Сервиза им е на улица "Пушкин".Ако имаш интерес,казвай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oще вчера на обяд отскочих до Мишо ... Евала на човека , въпреки че не ме познава ми обърна внимание и беше достатъчно търпелив да ме слуша и да ми обяснява :bia:

В крайна сметка ми е пробил blow-off винтила за турбото и беше замърсена клапата пак на турбото , която е при двигателя.

За дибитометъра също се съмняваше , но като покарахме малко със закачения VAG-COM каза че е ок.

Та така доволно ... остава да мина и на диагностика на ходовата част и съм див и щастлив ! :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

/офф

Ехехех Лъчо това ти ли си бре? и си се сдобил с А3-ка а ;)

Честито! Да те радва много и много безаварийни километри с нея!

Последно преди година май по кю-то все още умуваше какво да го бъде :bia: Екстра избор си направил :)

Сигурно се сещаш кой съм аз - подвизавам се като rad в един друг форум :flehan:

/офф

Радвам се, че си доволен от Мишо, не сме един или двама само ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл колега. С ходовата част си мисля че проблеми няма да имаш. А това с blow off а се случва. И аз го смених. Ако нещо конкретно те интересува питай смело. Бих казал че си наравил добър избор и след тези първоначални разходи няма да имаш особени проблеми. :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами на два пъти ми бибиткаха и ми сочеха нещо към гумите ... спирах и на двата пъти и като оглеждах нямаше нищо ама знам ли ... ще мина на една диагностика , за да съм спокоен ... щото както се разбра не е от двигателя ... може би и на електричар да мина знам ли ... за да се подсигуря ...

Иначе благодарско за приветствията ...

Конкретно до колата ... просто като я видях и си беше любов от пръв поглед :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами на два пъти ми бибиткаха и ми сочеха нещо към гумите ...

Да не би някоя гума да е крива и да вибрира :flehan: , въпреки че ти би трябвало да го усетиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ... Мишо ми препоръча един много добър механик по ходовата част и бях при него онзи ден ... е в смисъл имаше какво да се оправя , но нищо сериозно ... там видяха че и единия габарит не ми работеше , ама аз така или иначе карам на къси та ... не ми се вярва и това да е било ...

Сега чакам да видим какво ще стане с blow-off винтила и живот и здраве друго май няма да трябва да се пипа по колата поне за момента ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...