Jump to content

Странен шум от духалките а4 б5


k0mara

Recommended Posts

Здравейте колеги. Сутринта температурите бяха доста ниски около 1градус и ми направи впечатление, че колата запали по-трудно от нормалното, след което започна да се чува странен шим от средните духалки, без да съм включил парното, нещо като бълбукане! Карах около 15км и колата вече беше започнала да загрява нормално. След като паркирах ,преди да я загася подадох газ и този шим като бълбукане отново се чуваше. Колата е 1.9тди пд 116коня ако е от значение. Благодаря предварително на отзовалите се! Поздрави.

Редактирано от k0mara
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой ли от вас не е имал такъв проблем? Преди малко като я запалих, показваше 8градуса и пак се чуваше, възможно ли е да има въздух в системата и да се чува бълбукане от духалките? Макар, че антифриза ми е между мин и макс!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

А как се оправя този проблем и мога ли сам да го отстраня?

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има 2 тръби където влизат в купето, горе до акумолатора. На едната си има пробка и белег от нея се обезвъздушава системата. Успех 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Цитиране на предходен пост!

при мен и двете тръби имат нещо като вентили (като на гумите) пробвах от там да обезвъздуша и от едната излезе зелена течност пък от другата нищо не излезе и не истана никакво налягане! дали не збърках някъде?шума продължава да се чува :(

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Я ми кажи откъде си,по-точно какво означава ника ти?

Редактирано от veselin velchev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Cadence,ти си изспуснал фреона на климатика,защо пипаш щом си нямаш понятие незнам.Като застанеш пред колата,отляво на акумулатора са тръбите на климатика,а от дясно са маркучите на радиаторчето на парното.На левия маркуч има малка дупчица за обезвъздушаване на системата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Cadence,ти си изспуснал фреона на климатика,защо пипаш щом си нямаш понятие незнам.Като застанеш пред колата,отляво на акумулатора са тръбите на климатика,а от дясно са маркучите на радиаторчето на парното.На левия маркуч има малка дупчица за обезвъздушаване на системата.

благодаря за отговора колега,няма да си пъхам носа където не ми е работа вече :)

Я ми кажи откъде си,по-точно какво означава ника ти?

Cadence е среда за проектиране и симулация на интегрални схеми :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Cadence,ти си изспуснал фреона на климатика,защо пипаш щом си нямаш понятие незнам.Като застанеш пред колата,отляво на акумулатора са тръбите на климатика,а от дясно са маркучите на радиаторчето на парното.На левия маркуч има малка дупчица за обезвъздушаване на системата.

колега намерих ги най накрая тея маркучи и видях дупчицата за обезвъздушаване ,но незнам как да го направя.да не зема да направя пак някаква глупост. ще ми обясниш ли как става номера? не искам да експериментирам пак :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,напиши в търсачката <обезвъздушаване а4> и ще видиш три страници.То и аз съм го научил от форума,но четох доста време преди да напиша нещо.Общо взето при загрял двигател и отворен термостат се издърпва леко въпросния маркуч(с дупчицата)и гледаш да потече плътна струя антифриз,след това блъскаш маркуча докрай и готово.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако бълбукането не е от охладителната течност .... провери състоянието на хидравличната рейка дали не тече , защото съм чувал подобни шумове от кола която течеше рейката доста .... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...