Jump to content

Audi b4 - проблем с монтаж на заден спойлер


D.Tonev

Recommended Posts

Здравейте колеги това е първата ми тема така че ако не е за тук или аз греша нещо нека бъде поправен.Така...Проблема е следния наскоро се сдобих със спойлер за капака на багажника - колата е от любимата марка модела е Б4 от 1992 година.Днес реших че му е време да си отиде на мястото.Обаче....След неколкократно измерване и маркиране къде точно трябва да се пробие наложих спойлера на капака (естествено преди да посегна с дрелката )

и забелязах че действителното положение на болтовете малко се разминава с маркираните за пробиване места.За да спазя размерите и положението на отворите според долната схема при най-оптималния вариант отвора е почти на ръба на капака. Забелязах също че двете крачета в средата на спойлера са значително по-високи.Иска ми се да го захвана на 4 точки-но възможно ли е?И ако не е възможно дали ще е достатъчно да се монтира само на две точки.Ще ви оставя да разгледате снимките за да добиете представа какво имам предвид.Не знам дали някай друг се е сблъсквал с това но аз се чувствам изключително тъп.Все пак не очаквах да се затрудня с това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако го нванеш на 2те места в средата може и да тропа по дупките теке месля поне азлот същата кола ли е свалено

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Ами момчето от което го взех каза Audi b4 80/90. А за тропането не се сетих но така или иначе фугата между калника и спойлера е с дебелината на черната подложка през която минават болтовето за монтаж, а тя не е толкова тънка според мен

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,схемата по която работиш ти дава размерите на отворите за монтирането на заводския алуминиев спойлер на Competition,а той стъпва само на две места.Твоят спойлер не знам дали се монтира на точно същите места,особено ако е свален от Б3.Отворите наистина идват накрая на капака,но пък те така са сметнати,че спойлера си идва на мястото веднага.Ето как стана при мен:

 

027623887.jpg?r=0

 

027623905.jpg?r=0

Редактирано от jordanik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Благодаря за отговора колега,не съм , първо трябва да спомена че за отправна точка ползвах точно тези снимки и темата като цяло. :zustimm: Е значи излиза че германеца ги е направил с различен размер.Гадна работа.А за да дойдат отворите на 8-9 мм навътре както е на твоята схема трябва да го преместя напред а пък тогава не изглежда по същия начин.Най-странното е че сйм виждал такива монтирани-което ме успокоява малко че не съм взел грешен модел.А и на долните снимки също се вижда.Много ми харесва цялостно как изглежда и много ми стана тъпо като забих на тоя етап

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И наистина разликата във височината ме озадъчава.Май накрая ще рискувам и ще го монтирам на средните две крачета.Почвам да си мисля че и нещо от монтажния комплект липсва макар че болтовете са тук двете подложки на въшните краища които ако не бъркам се монтират от долната страна на капака.Но пък като поставя спойлера и пъхна подложките работата се уплътнява



Колеги давайте съвети

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все ми се струва че се опитваш много назад да го монтираш, пробвай малко по навътре към задното стъкло. Поне на снимките с монтирани такива си личи че са по наътре от това което искаш ти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този спойлер без средните пънчета ще играе стабилно в движение и особено по неравности и ако некой се облегне на него край :D

Измери си точните размери от единия край и го фиксирай,както виждаш има на самия спойлер легло за ръба на калника и ще те води.

Не си и помисляй с по един болт от всеки край щот ша отлети некъде незнайно :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все ми се струва че се опитваш много назад да го монтираш, пробвай малко по навътре към задното стъкло. Поне на снимките с монтирани такива си личи че са по наътре от това което искаш ти.

Колега сега като се замислих и загледах май си прав,но пък аз и не знаех колко точно напред или назад трябва да е.Утре ще пробвам пак и като го наглася ако стане може и да постна снимки на резултата  :zustimm:

Този спойлер без средните пънчета ще играе стабилно в движение и особено по неравности и ако некой се облегне на него край :D

Измери си точните размери от единия край и го фиксирай,както виждаш има на самия спойлер легло за ръба на калника и ще те води.

Не си и помисляй с по един болт от всеки край щот ша отлети некъде незнайно :D

Колега мерси и за твоя отговор.Аз се чудех какво ли ще стане ако хвана само на средните.Иначе съм напълно съгласен с мнението ти и за нищо на света не бих направил нещо такова. :respekt: .

Ами сега си мисля че утре ще направя както ми казате,но едно нещо още ме гложди-тази разлика която остава.Преди малко момчето от което го взех каза че е бил монтиран на 90ка.Това дали влияе

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

баща и е с б4 94 година и е сакъв спойлер,но схемата не ти върши работа,не мога да помогна но спойлера е от б4 със сигурност

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е явно нещата ще станат ''А го,нагодиго''.Там където ми се стори най-стабилно без до отива много напред там ще бъде.Но пък за височината въпроса седи отворен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

що не го разкараш тоо спойлер и да си вземеш от компетишън алуминиево

То и на Б3-ките е алуминиев спойлера колега.И този от снимките ми изглежда точно на такъв.

 не б3ов колега,от б4 е

като го гледам на третата снимка от най горния пост си е баш от б3.1към1 с моя на 90-ката.

Ако е от Б4 нямаше да му идва толкова тесен капака.А от снимките се вижда че болтчетета са на ръба на капака в двата края.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз замалко да пробия капака, имам същия алуминиев спойлер, свален от ауди 90. Идва с около един сантиметър (по спомен) по дълъг от този за  Б4,Другата ми б4 е с такъв , на пръв поглед и двата ми изглеждаха еднакви , но уви, разминах се само с боядисването му.Сега събира прах в гаража.Нямам идея дали може да се монтира на Б3, но за б4 не става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро си слагах на Б4-та алуминиев от Компи. Монтажа е елементарен. Налагаш си го, чертаеш с маркер на калниците, после го махаш, мажеш му отворите с масло, пак налагаш на вече начертаните калници и дупките се отбелязват точно където трябва. Багажника на Б4 е по тесен отколкото на 80/90. Преди месец опъвах ролетката, така че ако е от 80/90 забрави да стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, значи до къде я докарах.Днес обърнах внимание на 80/90 и вече знам че капака им е прав и липсва стесняването което забелязах при моята b4.На снимките ще видите спойлера наложен на оптимална позиция където нито отива много напред към стъклото нито разстоянието от отвора на болта и ръба на капака да е нищожно.Интересно ми е вие как мислите да го слогам ли така?А за спойлер от Компетишън-този ми харесва наистина а и май трудно ще намеря в същия цвят а не искам да купувам после да се занимавам с бояджии. :respekt:



Ето и снимките

Редактирано от D.Tonev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки е с различен вкус. На мен лично не ми харесва как стои на колата. Че е малко към стъклото не е проблем, но разстоянието до калниците е много голямо. Прилича на подарен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги благодаря за отзивите предложенията и съветите след кратко обмисляне реших че машинката си остава та без тоя спойлер.Даже май и си изглежда по-добре.Ако някой търси такъв да свирка.Благодаря ви пак.За напред знам че когато имам нужда от помощ и съвет мога да разчитам на форума ни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...