Jump to content

Проблем с Audi Allroad 3.0 TDi


Georgi Valeriev

Recommended Posts

Здравейте колеги,

от около половин година забелязвам, че сутрин колата ми( ауди allroad 3.0 tdi 2007г.) е "клекнала" отзад. Цикличността е много различна, понякога всеки ден, друг път един път в седмицата.Не успявам да хвана логиката, имам случай почти цял месец да нямам проблем сутрин.Лятото я занесох в сервиз но 5 дни стоене не показа нищо. Сега от както се застуди почти всяка сутрин е "клекнала". След като я запаля ми светват две лампи червена и зелена, че е ниско нивото и след това първо загася червената после и зелената и нямам проблеми през деня. Имате ли идея откъде може да идва проблема?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да има пробка за източване на конденза, доколкото знам на камионите точат конденза всяка седмица.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е камионите си имат и дехидратор ,но тука е само компресор ,тръбички и възглавници... би трябвало обаче да има от някъде да се източва конденза....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

от около половин година забелязвам, че сутрин колата ми( ауди allroad 3.0 tdi 2007г.) е "клекнала" отзад. Цикличността е много различна, понякога всеки ден, друг път един път в седмицата.Не успявам да хвана логиката, имам случай почти цял месец да нямам проблем сутрин.Лятото я занесох в сервиз но 5 дни стоене не показа нищо. Сега от както се застуди почти всяка сутрин е "клекнала". След като я запаля ми светват две лампи червена и зелена, че е ниско нивото и след това първо загася червената после и зелената и нямам проблеми през деня. Имате ли идея откъде може да идва проблема?

При мен е на 100 % същото и то от 1 година, но спада само отзад дясно колело. При запалване при мен светва само зелената лампа и като се напомпи колата  изгасва. Ако при спаднало положение тръгна веднага започват да ми мигат и двете лампи. Цяла седмица се е случвало да не спада, но понякога спада и 3 дена подред. В студа нещата зачестиха определено. Порше не може да открие проблем в автомобила поне на този етап.

Грешки не регистрира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като колата кляка значи изпуска от някъде.. винаги съм се чудел дали не се продават някакви добавки за запушване както тези за течащ радиатор например!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за продаване се продава,не са ефективни.

На компресора си има влагоочистител! Има пробка за конденз намира се на ресирвера за въздух.

До колегите:TMAX - имаш износена възглавница,или я сменяш с нова или рециклираш съществуващата.

G.Valeriev - направи адаптация на системата и всичко ще се оправи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Благодаря ти много за отговора, ще можеш ли да помогнеш с адрес къде да направя тази адаптация.

Поздрави

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

При мен е на 100 % същото и то от 1 година, но спада само отзад дясно колело. При запалване при мен светва само зелената лампа и като се напомпи колата  изгасва. Ако при спаднало положение тръгна веднага започват да ми мигат и двете лампи. Цяла седмица се е случвало да не спада, но понякога спада и 3 дена подред. В студа нещата зачестиха определено. Порше не може да открие проблем в автомобила поне на този етап.

Грешки не регистрира.

Здравейте, и при мен на спада само отзад дясното колело, но съм забелязал, че става само при температури под -5 градуса, иначе си е нормално през останалото време, и при мен мигат 2те лампи докато запаля , но после всичко изгасва и си върви нормално. Ако температурите са 0 градуса или по-високи нямам никакъв проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато колата започне да кляка така сама,това се дължи на загуба на налягането на въздуха,Най-честата причина за това е спукана възглавница.При работата си,възглавницата се свива и изпъва непрекъснато,a в долния край, при това свиване, има повърхности,които контактуват и с течение на времето се протрива и се появява дупчица.Също често се напукват отдолу на самата сгъвка,защото там гумата е под най-голямо напрежение.Защо обаче,колата не кляка всеки път.Това е така,защото,дупчиците са много малки и се разтварят само при определено положение на възглавницата.Тоест,ако колата ви е в положение Comfort и след престой е клекнала,това е така защото за да застане в този режим,възглавницата е в определено положение и точно там е дупчицата .Ако промените режима примерно,на ALLROAD,възглавницата ще се изпъне и тази дупчица ,ако е на свивката се запушва,благодарение на разтегателните свойства на гумата и тогава автомобила няма да клекне,тъй като няма загуба на въздух.Пробвайте да я оставяте всяка вечер на различен режим на окачването,за да се види на кой ще пада. Това ,че колите ви клякат само понякога,в повечето случай имате протрити възглавници и при спиране в определено положение дупчицата се отваря и колата пада долу.Не винаги се спира на идеално равно и по един и същи начин,следователно и възглавниците се намират в различни положения.Затова и понякога като е спряна на една страна да речем,възглавницата е в положение в което дупчицата е запушена и няма да клакне и след дни,а спяна по различен начин,ще клекне.


Проблема го имах и аз.В режим Comfort,колата ми клякаше.Ако я оставех обаче в друго положение на окачването,нямаше проблем.Проблема беше само в едната възглавница,но тръгнала ли е въпрос на време е и другата да се спука,затова се сменят и двете,ако имате възможност.Поръчах си 2 оригинални задни възглавници и сега всичко е наред.

Редактирано от todor kerin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Здравейте,

Аз имам същият проблем. В режим Allroad  държи, но в друг режим спада. Смених двете задни възглавници с чисто нови и докато се прибера от сервиза вкъщи колата спадна изцяло. Компресора работи. Някой има ли някакви идеи къде може да е проблема?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Ввче се бях навил да сменя и аз двете задни,  след като изчетох темата, ама последният пост ме отказа ?

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пост преди 3 години без повече информация или дори къде са сменяни възглавниците? Стига, не се отказвай, оправи си колата и си джиткай!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

При мен също спада само отзад когато е на ауто и динамик, а конфорт не ми го избира (така си я купих, предполагам трябва адаптация), на 99% не са спукани задните възглавници (проверил съм ги), според вас може ли да е до "адаптацията" или други предположения ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
On 30/06/2014 at 0:31 PM, Albert_1981 said:

Здравейте,

Аз имам същият проблем. В режим Allroad  държи, но в друг режим спада. Смених двете задни възглавници с чисто нови и докато се прибера от сервиза вкъщи колата спадна изцяло. Компресора работи. Някой има ли някакви идеи къде може да е проблема?

Ввче се бях навил да сменя и аз двете задни,  след като изчетох темата, ама последният пост ме отказа ?

Ме издържах, пътувах доста и постоянно ми донапомваше системата, дори ми излезе и грешка в окачването - много завои. Вдигнах я на лифт, нямах никакъв проблем повече! Като се изпуне явно спира да изпуска. 

За да не я карам така, сега рециклирам едната задна. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги и аз да споделя моят опит, обаче с Мерцедес. На мен ми клякаше отзад и то само зимата, при минусови температури. Оказа се, че влагата в системата е причината. На Мерцедеса имаше филтър, който се сменя и след това проблема изчезна. Колега, имаш ли този проблем ако колата се държи в гараж примерно? Аз даже пръсках възглавниците с вода и сапун за да видя дали има загуба на въздух и при мен нямаше. Ауди обаче на въздушно не съм имал.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...