Jump to content

Проблем с дисплея на А6


Dimi7ar22

Recommended Posts

Здравейте колеги, още от както станах собственик на аудито (audi a6 TDI 3.0) следя форума но до сега не ми се бе налагало да пиша. 
Преди 1/2 седмици както си карах в един дъждовен ден , не знам дали влагата оказа влияние но мултимедийният дисплей спря да работи, от таблото се чуваха някакви леки звуци и сега отказва да свети, понякога изписва само MMI но не иска да заработи, в една автоморга ми казаха 300лв за дисплей втора ръка, но преди да се набутам исках да се посъветвам и с вас дали евентуално има някакъв друг начин да го оправя и таблото отново да светне, че така е грозна гледка :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колега :)

Как така реши че проблема е в мониторчето?

Има доста неща който могат да доведат до това да ти спре дисплея и само от време на време да показва MMI.

Една от причините, която е най-вероятна за мен е да имаш прекъснат оптичен кръг.

Това става като има проблем в някой от модулите закачени на него.

Диагноза можеш да получиш след закачане и проверка с ВАГ-КОМ.

Ако нямаш кабел помоли някой колега от форума да ти помогне за разчитането на грешката.

Проблема не е сериозен и не изисква кой знае какви специални познания.

След диагностиката купуваш разваления модул махаш му компонент протекшана и си ти! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това щях да кажа и аз, половианта кола е навързана през оптика за MMI-a не може такъв проблем да очакваш да се реши през форума. Иди при някой, който наистина разбира от тези коли да ти направи една диагностика да погледне и да ти каже какво го причинява и колко ще струва. Единствения проблем като гледам е, че си от Кюстендил и едва ли има десетки читави майстори на ауди-та, но все ще има някой който разбира, а ако няма може да се разходиш до София.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, благодаря на всички за отговорите. Вчера докато сменях гумите в един сервиз попитах за проблема и ме пратиха на да ходя на едно място дето уж разбирали доста от електроника. Най вероятно утре ще ходя да я погледнат :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Непременно ще пиша какви пари ми искат и за какво, да ми дадете съвет дали не се опитват да ме метнат :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

колега оправиха ли ти колата?

аз съм със същата болест от днес.......и то точно днес я купих и след 2ч проблем........толкова скоро след покупка никога неми се е случвало  :unsure:

Колеги,в Стара Загора кой майстор бихте ми препоръчали за този автомобил?

Колата е 3.0тди 232к.с. 2007.

 

 

П.С.

а дали има вероятност да са разбутали някакви кабелаци при ремонт?

Преди 3дни в Фолксваген са и сменяли някакви релета на компресора на Аирматика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги нов сам и предварително се извинявам ако згафя нещо, но имам следния проблем имам AUDI A6 2006г. и малкия дисплей между километража и обортомера мисля че е на бордовия комп. се включва 20 мин. след като запаля колата дайте някви съвети закачахго на диагностика никви грешки. ПОМОЩ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес бях в Авто Хит Ст.Загора и там откриха проблема,оказа се че маркучето за задната чистачка се е спукало точно над навигацията в багажника и е намокрил усилвателя на музиката (BOSE) и е здал багажа.

Сега се опитват да го поправят в сервиз за електроника.ако не стане ще търся втора ръка че иначе в Ауди струва 2500лв.

Ако някой знае да се продава такова нещо да пише на Л.С.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста често ми триете мненията като напиша нещо и все пак...всякакви такива дертове със спирането на музиката,забиването или изчезването на екрана,тръгват от един от многото фабрични дефекти на 4ф, стъкломиещия маркуч ,който минава над усилвателя се прекъсва ,капе и става мазало :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно от това плача аз сега.........няма такъв късмет като моя.......купих колата и след 2часа това се скапа...........

:wall:  :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото си спомням от Ауди бяха обявили сервизна акция за безплатно отстраняване на този дефект. Моята я оправиха така миналата година ноемви месец беше. Отидох за друго и казаха че има пусната акция и ще подменят този маркуч заедно с трасето . Попитайте и Вие за такава акция 

 

Поздрави 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе, вярно.Не прочетох по-горе.

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Порше София Запад....С автоморга нема стане.....Според мен....

става......поне работи медията и има звук,може да не е Босе но има  ^_^

 

Весели празници на всички...................останете със здраве вие и вашите Аудита ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сега ако има някой гений който да ми ремонтира "умрелия" усилвател,ще съм безкрайно благодарен.......

дали ще може да се ремонтира?

няма видими щети от "наводнението",явно нещо по трасето е изгоряло......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Колега гледам че темата ти е от доста време,какво стана отстрани ли повредата и как че и на мен ми се появи този проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

все още не.........ти с Босе ли си?

В смисъл,не съм успял да съживя оригиналния усилвател,иначе сложих друг който не е босе и работи.

Имай в предвид като си купиш друг усилвател,че без премахване на компонент протекшън,ще свири половината оркестър(само два говорителя в диагонал)

Редактирано от todor parakozov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега гледам че темата ти е от доста време,какво стана отстрани ли повредата и как че и на мен ми се появи този проблем.

 

Усилвател имам,но не е BOSE!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен проблема се оказва control head модула утре очаквам да пристигне новия и ще кажа на 100% какво стана,но поне след направен тест  ваг-ком ми излезна че този модул е сдал багажа електрически.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...