Jump to content

Слагане на двигател 1.8т или ремонт на стария 1.6 мотор


audi-powerr

Recommended Posts

Колеги катастрофирах скоро.. та мисълта ми е дали ще стане да си взема купе от 1.6 и да сложа моя двигател 1.8т АГУ мотора в него ще издържи ли ще трябва ли да се подсилва и голяма играчка ли е благодаря ви много предварително винаги сте ми помагали !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купетата и в двата варианта са идентични, така че няма да има нужда от усилване... Щом имаш донор е лесна работата, просто оставаш само купето от 1.6 и местиш всичко останало от твоята(двигател, скорости, полуоски, електроника, инсталация и т.н) и си ти :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте колеги...аз имам a3 1.6 и ме интересува в него дали може да се сложи 1.8Т ... мога ли да си използвам полуоски и т.н.? и като е куатро има ли проблем? Благодаря предварително и sorry че ползвам тази тема, ама ме интересува и проблема е подобен... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ми 1.6-цата се оказа доста калпава, а и вече не ме удовлетворява ... а и както съм си я сега регистрирал ще си плащам малкия данък и толкоз... а колко мислиш колега че ще излезне като финанси, защото гледах и не можах да намеря такъв мотор?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам как точно си ги представяш и тия неща с данъка и със смяната на двигателя, ама доста елементарно гледаш на нещата.

 

Нито като време, нито като пари, нито като резултат си заслужават такива експерименти и рискуваш да стане от 2 стола на земята. Ако колата ти не те удовлетворява просто я продай и си купи каквото смяташ, че те удовлетворява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Удоволствието си е скъпичко до колкото разбирам . А забрави да минеш технически преглед с разминаващи се данни от талона и двигателя в колата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип това което казвате е така и знам че трябва да се регистрира и може би и ще го направя ако направя такава интервенция...колата принципно искам да си я продам, ама не знам колко пари ще мога да и взема, а казаха че тези двигатели никой не е успял да ги ремонтира до сега и да ги оправи да работят и да не харчат масълце и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...не знам кой тиговори подобни глупости!? Какво никой не е успял, какво им има на 1.6 - един от най-масовите двигатели!? Всичко може да се отремонтира, въпрос на цена. А разход на масло в определени граници е напълно нормално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно 1.6 е толкова дуракоустойчив,че за да го "счупиш" трява да си голям майстор ...

Този агрегат е добра комбинация с купето на А3.

Редактирано от SYS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мотора си е много добър, издръжлив и на газ да работи. Единствено скоростните кутии дето са слаби, но ако го пазиш и това не се чупи, аз направих ремонт на скоростите преди 15-16 хиляди и до момента няма проблем там :) Ако искаш нещо което да върви скачай на S3-ка ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Удоволствието си е скъпичко до колкото разбирам . А забрави да минеш технически преглед с разминаващи се данни от талона и двигателя в колата

Пробвал си , казваш?

 

Е ми 1.6-цата се оказа доста калпава, а и вече не ме удовлетворява ... а и както съм си я сега регистрирал ще си плащам малкия данък и толкоз... а колко мислиш колега че ще излезне като финанси, защото гледах и не можах да намеря такъв мотор?

Двигател с инсталация в задоволително състояние- 1к, слагане в коша на твоята- 500лв, обслужване- 500лв, периферия- 500лв това е във възможно най-идеалния случай, ако наистина всичко по двигателя се окаже ок, турбото е ок и не се изискват фрапантни преправяния. Ако искаш всичко да е легално добави и технотест + пререгистрация в кат. Добре известна ми е целият филм и абсолютно не си заслужава финансово. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ми благодаря ви колеги, от няколко дни успяха да ме разубедят да не си махам колата, но имам въпроси и то много ...дали мога да намеря в София добър майстор на audi  :huh: и къде, че имам проблем със сутрешното палене и с горенето на масълце...за около 3000 километра ми думка по 600 грама некъде което за 10000 си е 2 кила и горе сигурно... а и некой добър майстор с гърнетата че от известно време имам странен шум и гъргорене некакво и колата стана много спъната...  :wall:  благодаря предварително !!! Дано помагате както до сега сте ми помагали  :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ваското1 да ти каже кво й има

И Тези момчета да ти я оправят.

Тия в красна поляна ги ползвам до пълния им капацитет от месеци.

За гърне не знам обачИ. Успех 

Редактирано от Sonny
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ми благодаря ви колеги, от няколко дни успяха да ме разубедят да не си махам колата, но имам въпроси и то много ...дали мога да намеря в София добър майстор на audi  :huh: и къде, че имам проблем със сутрешното палене и с горенето на масълце...за около 3000 километра ми думка по 600 грама некъде което за 10000 си е 2 кила и горе сигурно... а и некой добър майстор с гърнетата че от известно време имам странен шум и гъргорене некакво и колата стана много спъната...  :wall:  благодаря предварително !!! Дано помагате както до сега сте ми помагали  :flehan:

,

 

Относно паленето, датчик на хол, грешката е с номер 515 ако е разпределителния вал и 514 ако е коляновия вал, най-вероятно е този на разпределителния. Аз съм със същия проблем и в най-скоро време ще го оправям :) Относно гърнете виж ако имаш катализатор го махни, пък после гледай гърнетата :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ваското1 да ти каже кво й има

И Тези момчета да ти я оправят.

Тия в красна поляна ги ползвам до пълния им капацитет от месеци.

За гърне не знам обачИ. Успех 

Благодаря ти колега...  :zustimm: мен ми искара на адреса им (сателитните координати) некаква барачка, но ще се опитам да ги намеря...а иначе Ваското 1 нема ли и той да може след диагностиката да я пооправи, ако въобще успее? ... :huh:

,

 

Относно паленето, датчик на хол, грешката е с номер 515 ако е разпределителния вал и 514 ако е коляновия вал, най-вероятно е този на разпределителния. Аз съм със същия проблем и в най-скоро време ще го оправям :) Относно гърнете виж ако имаш катализатор го махни, пък после гледай гърнетата :)

Да колега благодаря, но не отчита никаква натрупана грешка на компа и като го адаптират се оправя и после след 3-4 дни си губи пак настройките и пак започва да работи неравномерно, да тресе и прекъсва ...  :wall: а иначе да мисля че катализатора е проблем и съм решил да го махам и заменям с резонасно или резонаторно гърне не съм много сигурен как се казва...  :lupe: ... колега ти махал ли си катализатора и какво сложи ако си?

Редактирано от dimitar_peev87
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи колега - той е леко ограничен от към възможности за ремонт - като отидеш ще разбереш защо, но може да ти я диагностицира и да те препрати към майстор като никой друг ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

ахаааа...разбирам колега...а ми ще го чуя тогава този човечец да каже къде се намира, че гледам не си казва адреса, нещо се дразни като кажат къде се намира сервиза...и викаш след диагностиката да посетя тези момчета в Красна поляна?

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ми добре... аз ще го проверя първо него и после ще видя какво ще става...аз докато не знам какво ще се прави нема какво да търся някого...ти не си ли имал проблеми със първия старт...със паленето на студено?  :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да колега благодаря, но не отчита никаква натрупана грешка на компа и като го адаптират се оправя и после след 3-4 дни си губи пак настройките и пак започва да работи неравномерно, да тресе и прекъсва ...  :wall: а иначе да мисля че катализатора е проблем и съм решил да го махам и заменям с резонасно или резонаторно гърне не съм много сигурен как се казва...  :lupe: ... колега ти махал ли си катализатора и какво сложи ако си?

 

Да колега, аз моя катализатор го махнах 2 месеца след като взех колата, разлика във вървежа не усетих защото той небеше явно запушен, разликата в звука имаше съвсем минимална, но аз съм с тръба без резонаторно гърне. Предполагам с резонаторно гърне няма да се промени звука, дори може да стане още по-тиха :) Относно паленето на студен старт, колата на газ ли е? Ако си я карал много километри само на газ е нормално да го прави. Изкарай я на път 100-тина километра на бензин да работи хубаво и ще се пооправи, пък ако сложиш и добавка за прочистване на горивната система, ще бъде още по-добре :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Какво би се случило на колата ако го махне, а същевременно той е здрав?

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да колега, аз моя катализатор го махнах 2 месеца след като взех колата, разлика във вървежа не усетих защото той небеше явно запушен, разликата в звука имаше съвсем минимална, но аз съм с тръба без резонаторно гърне. Предполагам с резонаторно гърне няма да се промени звука, дори може да стане още по-тиха :) Относно паленето на студен старт, колата на газ ли е? Ако си я карал много километри само на газ е нормално да го прави. Изкарай я на път 100-тина километра на бензин да работи хубаво и ще се пооправи, пък ако сложиш и добавка за прочистване на горивната система, ще бъде още по-добре :)

Аз мисля колега да слагам резонаторно гърне, че нали сонди монди ала бала требе да се местят...ти на трабата как са ти сложили ланда сондата? А иначе съм с добавка в горивото и я покарвам от време на време на бензин, ама не виждам много разлика да ти кажа честно, но пак ще пробвам... не може другите коли без да ги карат на бензин да немат проблеми с паленето, само моята да има  :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...