Jump to content

Мнение за AUDI A3 170 к.с. quattro 2007 година


Recommended Posts

Колеги здравейте,

нов съм в клуба, затова се извинявам ако не посочвам правилно темата по която имам интерес.Искам да закупя Ауди А3 2.0 140 к.с. или 170 к.с., като годината за която се интересувам е 2007. Моля ви за мнение за двата автомобила...като купе, разход, съпоставка на екстрите и изобщо всичко което смятате, че може да е полезно при избор на кола от българския пазар. Огледах няколко автомобила и засега се ориентирам към следните , като единия е в провинцията и е труден да се види на живо. моля ако някой има конкретен поглед върху автомобилите да сподели. Благодаря предварително!

 

приилагам снимките както са ка4ени в Мобиле.бг

http://nfs.mobile.bg...ls&slink=5c60tu

http://nfs.mobile.bg...ls&slink=5c60tu

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 57
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Само за първата мога да ти кажа, като имаше снимки още от Италия и искаха 18 900 лева преди около 7 - 9 месеца, сега виждаш какви пари и искат.

Редактирано от audiceco
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цените и на двете не отговарят дори косвено на коли с такива параметри и пробег, сещай се защо. Както ти писаха и в другата тема вече - свери си часовника с www.mobile.de за това колко е реалната цена на колата, която търсиш и не се занимавай с подобни "далавери", щото далаверата е само за търговеца ;)

 

Направих току що сам упражнението и въвеждайки следните критерии:

  • Първа регистрация 2007
  • Дизел 170 PS
  • Sportback
  • Quattro
  • Пробег между 100 и 150 000 км

цените почват от 10 000 евро, като съответно тези от 10 000 са на 150 000км и не непременно в перфектно състояние.

 

http://suchen.mobile.de/auto/audi-a3-diesel.html?scopeId=C&isSearchRequest=true&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&lang=de&makeModelVariant1.makeId=1900&makeModelVariant1.modelId=8&minFirstRegistrationDate=2007-01-01&maxFirstRegistrationDate=2007-12-31&minMileage=100000&maxMileage=150000&minPowerAsArray=110&minPowerAsArray=KW&maxPowerAsArray=146&maxPowerAsArray=KW&fuels=DIESEL&ambitCountry=&doorCount=FOUR_OR_FIVE&features=FOUR_WHEEL_DRIVE

 

Т.е. нереалистично е да намериш в БГ кола с такива реални параметри за по-малко от 20 000 лева. Според мен за нещо свястно с тези параметри трябва да си приготвиш около 25 000. Съответно ако се откажеш от 170 PS версията и/или Quattro-то и/или годината/пробега ще можеш да снижиш нужния бюджет.

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих взел първата, дето е за 14 500 лв. Колата изглежда като нова. Ако приемем, че трябва да правиш мотора, не вярвам да дадеш повече от 5-6к, т.е ще ти стъпи на 20 000 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, благодаря за мненията!

Справка в mobile.de съм я направил преди това и знам какви  са цените в Германия - и двамата продавачи твърдят, че колите са от Италия, където и пробега е по малък, но разбира се и аз имам сериозни съмнения относно километрите!

Втората кола е с регистрация и е карана в България няколко месеца, като цената за продажба е запо4нала от 19000лв, и продава4а твърди че е напълно обслужена, сменени ремъците и маслата, с гуми....трябва ли нещо специално да ме притеснява за конкретния автомобил, според вас?Моля за мнение и лични впечатления, ако някой е придобил такива за автомобила?

Относно първата (светлата) както казах не съм я виждал засега, но цената може ли да бъде актуална , ако автомобила е придобит от Италия и е закупен заедно с други, при което да има отстъпка в цената?Наистина е доста атрактивна цена...

Последния ми въпрос е относно споменатите маховици за този модел...трябва ли нещо конкретно да проверя или да искам проверка?

Отново благодаря за мненията и съветите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отстъпка, отстъпка.... тя тая отстъпка не е 50% :)) В най-добри случай покрива пътните разходи и още малко, а търговеца както се сещаш не го прави това за усмивка ;) В най-, най-добрия случай можеш да очакваш същата цена в БГ каквато в Германия на еднакъв автомобил. В Италия не са много по-евтини, цените са сходни. Така че не се подлъгвай по обясненията на търговците... Ако няма сервизна книжка да докаже километрите, положението е ясно. Можеш да направиш справка и в представителствтото на Ауди за регистрираната сервизна история и съответно пробег.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само за първата мога да ти кажа, като имаше снимки още от Италия и искаха 18 900 лева преди около 7 - 9 месеца, сега виждаш какви пари и искат.

Извинявай, но за коя от двете е написаното...за светлия sportback или за тъмния?...Защото на светлия продавача твърди , че е нов внос, едва ли не от няколко дни е в България?

Отстъпка, отстъпка.... тя тая отстъпка не е 50% :)) В най-добри случай покрива пътните разходи и още малко, а търговеца както се сещаш не го прави това за усмивка ;) В най-, най-добрия случай можеш да очакваш същата цена в БГ каквато в Германия на еднакъв автомобил. В Италия не са много по-евтини, цените са сходни. Така че не се подлъгвай по обясненията на търговците... Ако няма сервизна книжка да докаже километрите, положението е ясно. Можеш да направиш справка и в представителствтото на Ауди за регистрираната сервизна история и съответно пробег.

Сервизната книжка едва ли е гаранция, видях вече няколко добре изработени такива сервизни истории. Не е ли по добре да се провери състоянието на колата и да не се държи прекалено на пробега. в германия няма Sportback под 200 000 но това не означава, че колата е за изхвърляне. 

А как ти се вижда ситуацията , ако на задния капак липсват надписите и буквите. Това ясен знак ли е , че е имала удар?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с надписа на задния капак незнам как ти хрумна, но да не те притеснява! Ок, сервизна книжка се фалшифицира, но при наличие на фактури за закупените консумативи/части вече нещата са малко по различни. Това което вече беше споменато за справката при официален представител на марката също е отличен вариант! Реалните автомобили не падат с 5к лв за по-малко от година, и това ти го казаха. Маховика не е болка за умиране ако е само той! Още като вкарате колата за диагностика ще ти кажат тръгнал ли е или не...хубаво е да го направиш преди да я платиш! 

 

Аз бих взел първата, дето е за 14 500 лв. Колата изглежда като нова. Ако приемем, че трябва да правиш мотора, не вярвам да дадеш повече от 5-6к, т.е ще ти стъпи на 20 000 лв.

Аз пък не бих си дал парите за нещо което се предполага, че ще виси месец по сервизи преди да ми стане ясно ще го бъде ли или не! А на края да ми излезе и с 1-2к лв нагоре от реалната цена. В крайна сметка всеки си преценява кой път да хване!

 

П.С. Т'ва 170кс КР е с DPF, сега се сетих...и там може да има заигравка, но вече на доста места ги скопяват така, че не е нЕкав сериозен проблем!

Редактирано от Tsvetkov83
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За надписите отзад,и аз си мислех като теб колега...но.Когато,си я купувах от Германия,един от въпросите ми бе именно за надписите,защо ги няма да няма удар.Знаете,ли какво ми отговори:Не искал да има надписи отзад :huh: .Казах си тоз нещо ме будалка ама си казвам караи да върви.Като се завърнах в България,запо4нах да си превеждам сервизната книжка.Във списъка с екстри които си е поръ4вал 4овека имаше и такава опция БЕЗ надписи и обозна4ения по шасито. Разни хора, разни идеали дето се казва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То не е гаранция че като вземеш за 25000лв няма да дадеш пак 4-5хилки за ремонти и да ти стъпи на 30000 и да си е вечно твоя.

Първата сивата ми хареса.Сигурно не е на тези километри но има хубава визия и доста екстри.Взимаш я за 14000 и може и да имаш късмет и да си я караш без сериозни ремонти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.mobile.bg/11380280812664769  За тая става на въпрос, вярвай ми тая кола стои от не знам си кога  7 - 9 месеца,  в началото още като я пускаха със снимки от Италия с италианските номера и почна от 18 900 лева.  Не като да не ги следя :D :D :D

 

Тая по - лесно може да се провери http://www.mobile.bg/11384602898969130 от разстояние! Много ме дразни скоростния лост - топката, ама няма как, оправя се!

Редактирано от audiceco
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.mobile.bg/11380280812664769  За тая става на въпрос, вярвай ми тая кола стои от не знам си кога  7 - 9 месеца,  в началото още като я пускаха със снимки от Италия с италианските номера и почна от 18 900 лева.  Не като да не ги следя :D :D :D

Според теб, колата има проблем и не трябва да се ориентирам към нея? какво ти е мението за другата, карана е в България половин година и са сменени консумативите full?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами другата най-вероятно има проблем и искат да се отърват от нея. За сливенската нищо не мога да кажа, на снимките е много добре, но в действителност е със дюзи на СИМЕНС, което малко си е за притеснение. Тази Плевенската може да се провери по рама, колеги от форума могат да ти съдействат, да ти кажат нещо за нея.

Редактирано от audiceco
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги благодаря, но искам и още нещо да бъда посъветван ако може

- тъмния sportback е на VIN 2007 година, а на стъкла (страни4ни и задно 2006), а предното е направо 2009? Смятате ли , че има проблем с удар или е просто продуктов проблем ссъс стъкла произведени предишна година?. За предното е ясно..сменяно е!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами другата най-вероятно има проблем и искат да се отърват от нея. За сливенската нищо не мога да кажа, на снимките е много добре, но в действителност е със дюзи на СИМЕНС, което малко си е за притеснение. Тази Плевенската може да се провери по рама, колеги от форума могатда ти съдействат, да ти кажат нещо за нея.

Колега, за плевенската не съм отварял въпрос, защото я проверихме по VIN и показва, че е с 3 врати. Става въпрос за тъмния Sportback, който е регистриран в София. За него ли смяташ, че има проблем?

Колега, за плевенската не съм отварял въпрос, защото я проверихме по VIN и показва, че е с 3 врати. Става въпрос за тъмния Sportback, който е регистриран в София. За него ли смяташ, че има проблем?

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11384602898969130&f1=details&slink=5cakvo

За този автомобил ли става въпрос, като подходящ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да за него смятам, че има проблем! Като видя, че я няма кутията за акумулатора и като ми каза за тези стъкла, по-добре пробвай сливенската, макар че и тя едва ли ще е някое цвете, защото такива коли не се задържат дълго по обяви, освен ако нещо не ги задържа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Последно за себе си да уточня сливенската ли беше видял на 18 900 преди 7-9 месеца още от Италия и имаш ли представа откога е в България? Благодаря предварително!!!!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да Сливенската   беше на 18 900 лева същите снимки, няма как да бъркам, колата, самите снимки са доста отдавна в мобилето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За надписите на задния капак - това е стандартна и безплатна опция от завода - да ги няма. Отделно, че много хора (като мен например и много други и във форума и по принцип) си ги махат по чисто естетически съображения. Т.е. наличието или отсъствието им не означава абсолютно нищо!

 

За стъклата - колата може да е сглобена 2007, но нали се сещаш, че всички Х милиона части в нея не са произведени предния ден :) Въпрос на стокови наличности. Т.е. стъклата могат да са ориентир за годината на производство на автомобила, но много често датират с година назад, особено ако автомобилът е сглобен през първата половина на дадена година.

 

А за това, че няма спортбек на под 200 000км. сам виждаш дори само от линка, който дадох, че е абсурно твърдение. Можеш да намериш и на реални 50 000. На съответната цена обаче!Говорим за 6-7 годишни коли в случая, нима не вярваш, че има хора, които въртят по дори 10 000км на година? Има и то бол. Пак казвам обаче - всичко има цена.

Сервизна книжка се фалшифицира, всичко се фалшифицира. Само че е една стъпка в правилната посока, т.е. към доказване на миналото на колата. Следващата би била фактури и справка в Ауди. А тъй като в Германия единствено чужденци за експорт биха купили кола без сервизна книжка, такава се поддържа от всеки собственик за да послужи при продажба. Иначе продажната цена автоматично слиза значително надолу.

 

Лично аз не бих взел кола без изрядна сервизна книжка и ясно и доказано минало или конкретно километри, тъй като не обичам да купувам котка в чувал. Но за това разбира се всеки сам си преценява. Просто е наивно дори да допускаш, че кола с ниска цена и без документация може да е на дори близки до реалните километри...

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Колега благодаря, за компетентното мнение.

Ако следиш автомобилите А3 140 к.с. и 170 к.с. 2007 г. би ли препоръчал някоя от тях до 15000 лв.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...