Jump to content

А6 Ц4 или А8 Д2...


Recommended Posts

Всеки има право на мнение, може би аз се иразих пресилено, че е самолет. И все пак, колата си върви прекрасно.

И да, умишлено е ръчка, ако исках автомат, щях да си купя от тук за 5000 едно 4.2 автомат.

Скорор снимки от обслужването, да видите непротекъл шестак на реален пробег :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 111
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Адаш не се сърди, ама твоето 2.0 беше спухано от каране и занемарено адски - та не е за сравнение.

 

А виж някое , което е като хората :) да не говорим за тотално реставрирано, че скоро се возих и ми хареса много.

Наистина ,моето беше доста карано,само аз съм му врътнал 160 000,отначало беше лачено но в последните 2 години постепенно се превърна в работно и туристическо,и леко по леко го занемарих...но по темата...дори и лачено да е и в перфектно състояние А8 е доста по прелестна,возията е доста по добра, и изобщо не съм съгласен,че нямат хубави мотори,то и при Ц4 има куци .

А за части втора употреба си прав не са толкова масови като Ц4.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иво, а случайно казаха ли ти какъв разход е дала?

~9- 9.5 средна скорост 100км и хубав бенз.

Ще я засека с гаден бенз и софийски трафик :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, колата 100% остава с този цвят- исках зелена или черна.

Избщо не е базова- има си всичко без соларен люк ('прост' електрически е), памет и подгрев на задните седалки и щори на задните врати, т.е. темпомат, борд, чек, печка, климатроник, пакет светлина + подсветка сенници, телефон(вече няма де :hilezh: ), пълен ел.пакет, отваряне на багажника от ключа и от салона, подгрев отпред на седалките, махагон :hilezh:  и разни други базови екстри.

Задния подгрев и паметта на седалките ще го насадя тези дни (всичко е окабелено и трябва да се щракнат само буксите).

Кожа няма да има. Или кожа и алкантара, или си остава сатена.

Колата я взех НЕизгодно- за справка, по- скъпа е от 'евтината еСка', супер запазена е и определено търсех такава.

Фейслифт  бях  склонен да преглътна, само ако е еС8. Фаровете им са пълен провал като светене, а за мен това е доста важно. За дреболии като външните фейсови дъжки, лайсни и бутони вътре също правех компромис, колкото и да не ми харесват.

А за вървенето, смешно е да кажеш, че не върви, при положение, че дори не си се возил. За моите нужди колата върви прекрасно.

Аз пък съм много разочарован от светенето точно на тези фарове, макар външно да изглеждат добре. Но щом казваш че светят добре, може би трябва да накарам моя човек да си погледне рефлекторите зад лупите(колата не е моя), примерно фейсова б5 дето фаровете и много мязат на фейсовата Д2 свети 2 пъти по-добре от конкретната А8. Ще се търси проблема :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно обратното- на фейса фаровете не светят и трябват чудеса от храброст и шапка пари да ги накараш поне малко приемливо да светнат. Преди фейса в най- лошия вариант са за почистване и преникелиране на рефлекторите под лупите. В зависимост от това дали ръцете ни са в неприличната част  на гърба, ремонта излиза между 80 и 280 лв. После кефа е голям. Скоро снимки по почистването на такива фарове, но с отлични рефлектори :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм по доволен от фаровете на фейса.Може би заради фабричния ксенон,или щото не са  с лупи. 

Редактирано от bubsan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш ли корекция на зрението?

Имам 1.25 късогледство и нощем мога да разпозная калпавите фарове от читавите точно за 5 секунди употреба.

Иначе- да, при замърсена/матирала лупа, фара става като свещичка, колкото и да му е нов рефлектора и независимо от мощността и типа на крушките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той бубсан-а е с би-ксенон. Фара е малко различен. Явно лечението е точно като неговия? От доста време търся решение, но като цяло проблема е отпред в стъклото(пластамасата) помътнее ли и се скапва светенето. Не съм пробвал ако ги облепя с фолио дали ще се запази добрия ефект?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На шкодата полирани изкараха две години, сега пак са за полиране, този път ще ги фолирам лсед манипулацията. Герака даде доста добри отзиви от фолиото, имам му доверие. Иначе има нещо недомислено при фейсовите фарове, не е само от матиралото стъкло.

Редактирано от Ivo_Dinkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По чужди сайтове съм виждал чудеса с тия фарове и точно с фолио се облепят след полирането ,а не се пръскат с лак!!!



говоря за фейсовите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам корекция на зрението.

И двата модела съм ги отварял и чистил,но тия стъклените  така и не светнаха както трябва.Фейсовете са полирани колкото може и са ок засега.Не бих сложил нито лак нито фолио на пластмасовите ,а на стъклените хептен нема смисъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ставаш абонат на М-тел и си готов.

Какво те притеснява в подсилването на твоята?Това е една от най устойчивите за подсилване коли,ако имаш предвид чипосването де.

Тя има заводски чип от Германия или поне така пише в сервизната книжка :) Като цяло си мислех за друго подсилване , но не съм запознат много с подсилването на Дизел.Мислех си за алуминиеви колектори ,нови турбо пътища,нови разпръсквачи на дюзите с по-голяма струя на впръскване не знам нещо такова  :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Предположих.Чух,че слагат турбини от 3.0 мотора и други доработки естествено и вдигали на около 220 к.с.но не съм сигурен колко ще издържи мотора и има ли смисъл да се потроши една класика.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

момчета а може ли малко по конкретно някои да разясни кал стоят нещатата с 2.8 мотора че тука ми предлагат даже няколко на по 4-5хил. лева как мислите дали е добре на газ ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз знам едно зелено Д2 с еС- кови джанти (още отлежават в Пловдив), ама е 2.8 и кожата с алкантара е само по вратите (засега) :hilezh:

Редактирано от Ivo_Dinkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заклел съм се поИчи никога да не зимам зелена кола!Нева ева аген! :hilezh:

иначе щех да пазАрим бубсана да зима 7500 и една година по 4 баници и 2 креМвиршки за закуска ше му носа,даже с бозица :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...