Jump to content

Звуков сигнал от таблото ?


Николай_

Recommended Posts

От скоро карам Audi A4 B5 96г. и ми направи впечатление че на други аудита при завъртане на контактния ключ, като се даде на контакт таблото издава някакви звуци... Докато това при мен го няма, какъв може да е проблема и как да го оправя ? Ще съм много благодарен ако някой е запознат и помогне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо си мислиш,че имаш проблем?Звуковите сигнали са определен вид сигнализации за неизправност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никакви звуци не трябва да издава, като въртиш на контакт просто да не ти се е струвало характерното цъкване при самото завъртане на контакт от стартера?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Истината е,че другите аудита имат проблем,а не твоето.Звуковия сигнал привлича вниманието на водача ,че има някакъв проблем: Липса на течност,износени накладки,изгоряла крушка...Ако не издава сигнал,значи,че всичко си му е в норми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите ви, но като се има предвид че аз също имам някакъв проблем... След потегляне ми мига червения удивителен знак и пак не издава никакви звуци за нищо ... Дори при отворена врата на пуснати фарове и изгасена кола не издава звук ... Не знам дали са свързани двете а това са само догадки и предположения от моя страна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи имаш проблем със зумера.Моето не свири докато не се появи проблем. .А при отворена врата и пуснати фарове трябва да пищи.Отиди да я закачат на ваг ком да ти кажат защо ти свети удивително в червено както казаха колегите все пак те предупреждава за нещо а не чакай да ти свирни зумера които вероятно не работи да не стане късно а зумера пак можеш да го смениш с работещ от някоя морга.Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... а зумера пак можеш да го смениш с работещ от някоя морга...

 

Твърде вероятно е, че няма да стане точно така.

 

Зумера при A4 B5 е вграден в таблото и не вярвам

в която и да е морга някой да се навие да разглоби табло,

за да извади от него само зумера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се побългарява май.Но моя зумер не свири докато не извадя контактния ключ дори да я оставя на светлини и отворя вратата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дали има вероятност да е свързано с някой бушон ? Преди отворих капака и ги проверих на бързо, на пръв поглед нямаше изгоряли но не съм ги и вадил един по един ... И ми направи впечатление че има една жичка която отива до бушоните но е откачена ... Как мога да разбера за къде е и да я сложа на правилното място ... Ако трябва да направя снимка да се види ... ? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Ако трябва да направя снимка да се види ... ? :)

Ще е най-добре,защото по колата жички има много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих въпросната жичка от къде идва .... От някаква черна кутийка под волана, от нея излизат много кабели като единият отива в ключето за газта и бензина с ГИ съм ... Интересно защо не е вързана никъде а и защо има закачено още едно ключе тип тик-так и си седи отдолу

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това най вероятно е антената на алармата на колата ти. Въпросното тик так копче е сервизен бутон на алармата - с други думи, ако алармата даде фира този бутон позволява да си запалиш колата. Той я изключва. Колкото до зумера със сигурност може да са смени и да се сложи нещо друго на неговото място макар и по малко по размери. Аз съм сменял на моята кола и сложих слушалка от стар телефон моторола.

Единственото важно нещо е съпротивлението на говорителчето което ще се сложи да е 8 или малко омове иначе много тихо ще пищи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и снимки от въпросната кутийка ... Има и някакво червено копче с пружинка е.. то също излиза от там, но бог знае за какво е

post-87416-0-76031400-1392581850_thumb.j

post-87416-0-46385800-1392581871_thumb.j

post-87416-0-12239300-1392581894_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..... Аз съм сменял на моята кола и сложих слушалка от стар телефон моторола....

И аз така на предното табло, но пак пищеше слабо в сравнение с оригиналното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...