Jump to content

Накладки В6


Audi A4 Avant

Recommended Posts

Здравейте колеги, светнаха ми накладките преди 1000 км. и се налага да ги подменям. Искам да сменя предни и задни и питането ми е, какви да търся, производител, марка? Дайте мнение, съвет с какви накладки карате колите си и дали сте доволни. Автомобила ми е А4, В6, 1,9 TDI с предно, благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със същата кола съм. Смених с TRW отпред и отзад. Вече  11000 км нямам никакви проблеми. Не свирят, не забелязвам да има прекомерно износване на дисковете. На скоро сменях спирачен маркуч и до колкото ги огледах накладките са почти на половина. Явно са доста меки, но ще изкарат поне още едни 30к км. По-добре меки, от колкото и след 50к км да са като нови, за сметка на дисковете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От къде пазарувате колеги, говоря за София и какви пари са гореспоменатите марки?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен ги поръчаха от сервиза, където и ги смениха. TRW без малко 200 лв по спомен. Имаше вариант предните накладки да са евентуално някакъв по-стандартен вид букса за датчика за износване, но уви се оказа че не е и излязоха ~20лв по-скъпи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със същата кола съм. Смених с TRW отпред и отзад. Вече  11000 км нямам никакви проблеми. Не свирят, не забелязвам да има прекомерно износване на дисковете. На скоро сменях спирачен маркуч и до колкото ги огледах накладките са почти на половина. Явно са доста меки, но ще изкарат поне още едни 30к км. По-добре меки, от колкото и след 50к км да са като нови, за сметка на дисковете.

Абсолютно съгласен. Моята когато я взех беше с неизносени накладки все едно нови, но след 20-25000км. забелязах че са взе още като нови за сметка на дисковете, износили са се и са образували ръбове. Сега трябва да сменям дискове и накладки...Не съм запознат с цените, но мисля че накладки без датчици за износване ще ти е по-евтино.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мналата седмица сменявах дискове и накладки на АТЕ.

Благодарение на buzzi от форума.

 

Смяна с чаркове ~350 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Знаеш ли колко са само дисковете и накладките, и с колко мм дискове си?

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дисковете като пари 97лв. бройка накладките 109лв. мм не мога да ти кажа не съм сигурен, върти ми се 285мм.

Sent from my HTC One using Tapatalk 2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече на 3-та кола само карам с TRW накладки и дискове на ATE.

Задните ги погледни преди да смениш, понеже доста по бавно се износват от предните ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно и така направих, смених само предните. И в сервиза ми казаха, че имам още поне 10 к. км. да карам със задните. Сложих Textar. Благодаря ви за отговорите колеги :razz: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Брембо дискове не са това което трябва да бъдат,голямо име и визия никакво качество.Минал съм от там.Кривят се като капаци на тенджура.Тресат като реклама на дъвки.Може би понеже пазарът ни е калпав хем евтино хем хубаво,но такъв филм няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам с дискове и накладки Ате от есента, и съм доста недоволен, от 2-рия ден започнаха да свирят ужасно при положение че ги пазих от рязко спиране.Дадох на приятел преди близо 2 години Ате и той ми се обади че известно време са свирили, но после са се оправили за разлика от при мен.Наскоро дадох на друг приятел дискове и накладки TRW и е много доволен, скоро мисля да сменя накладки с ТРВ да видя как ще са нещата.За Textar доста оплаквания имам от майстори и клиенти че свирят, и че не е този Textar, Който беше преди 3-4 години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Аз също карам със ATE, и редовно си свирят, а понякога спирам като старите автобуси (толкова ужасно свирене се получава), че дори отпускам спирачката търсейки по безшумна позиция :)

Четейки темата виждам, че за всички известни марки все някой е написал, че свирят! Мисля си дали най доброто съчетание за да не свирят е да са от един производител и дисковете и накладките?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...