Jump to content

Audi 80 quattro 20V 1.8Т AJL


Recommended Posts

Съединителят ми спря да боксува сега,когато е топло.Разхода ми извън града вчера беше под 10/100 с 4 души и багаж и скорост 120-140-180 км/ч. Тук на видеоклипа,аз тръгвам да изпреварам шкодака със 80 км/ч на пета предавка с газ до дупка на бензин.Q7-цата V12 TDI ме изпреварва, когато съм със 180 км/ч.Турбото наду до 1,3 съединителят не пробоксува.http://vbox7.com/play:a7b66a4b1f

В 684 коментар в тази тема http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=74537&page=35съм споделил нещо с разхода,което не мога да си го обясня.

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 422
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

11-12 секунди... на пета :icon_eek:

Не съм пробвал моята на 4-та дали ли ще ги направи. :gruebel:

Редактирано от GLS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала а как разбра че е V12  TDI,  много бързо ги набра от 80-180 докато изпреварваше шкодата евала :)

Видях табелките отзад.На моменти правих видеоклипове с телефона,че имаше неприятни гонки с тирове.Клипа беше случаен.Без малко да ме изгонят от колата, а пътя Търново -Русе е ужасен

Малко е размазана снимката,но такива са възможностите

20150417_225739.jpg

image post

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нее, телефона е на поставка за мобилни телефони,а това е снимка то видеоклипа

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Досега никога не съм стигал до прекъсвач-да усещам,че мотора да започва да прекъсва при максимални обороти.Като правя кратки ускорения,на първа предавка вдигам максимално почти 60 км/ч,което са около 6800 оборота по уреда,на втора предавка почти 100 км/ч.Веднъж на автомагистралата вдигнах 220 по километраж,на оборотомера показваше към 6200 оборота.Бяхме същият екип в колата и едно субару импреза хечбек тогава ме изпреварваше с 1-2 км/ч.Това беше първият и последният път с такива експерименти с високи скорости.

трета предавка image.jpg
Ето една екселска таблица с предавателните числа на скоростната кутия,оборотите на двигателя и км/ч.Може да си променяте предавателните числа в таблицата и ще се променя скоростта на движение.
 

Audi 80 quattro 20V.xlsx

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, тук нямаме пътища за такива скорости. Не си заслужава риска. И честно мен тези неща не ме вълнуват. Важното е колата да се движи, да дава приличен разход на гориво и да съм сигурен , че когато реша да изпреварвам извън града , ще съм спокоен- това ми е достатъчно

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са кадри от стар видеоклип на 10 страница където светят светлините ABS AIR и имобилайзер

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи,станала е грешка,за което се извинявам.Изпреварването с шкодата съм го бил започнал със 120 и за около 12 сек съм стигнал 180 на 5 скорост.Днес доускорението от 100 до 200 само на пета предавка го направих за 22 сек,но не бях сам,защото все пак някой трябваше да снима.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това вече е друга работа,щото от оня ден се чудя какво става с моя дизел дето е 300+ коне и 600+ нм ,а върви по-бавно.....

Човек

Само работа ми създаваш :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре ще пусна клип с ВАЗ 2101 с ускорение от 100- 160 за да е пълен смута ти :hilezh:
Толкова е относително при такъв тип клипове с ускорение... малко попътен вятър.. малко наклон и стават чудеса
За достоверност при такива клипове поне снимайте километража, както Цецо прави 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако беше от 100-200 на 3,4,5 предавка,друго щеше да е времето.Но преди написах,че само на 5 предавка съм бил,затова исках да напиша как точно стоят нещата.Нямам за цел да се изтъквам какъв супер автомобил имам :))))) и да преувеличавам :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Някой имал ли е проблем с километражите при А4,А6.По принцип отчита правилно,като правя сравнение с GPS,но 1-2 пт в седмицата ми прави номера,като този

http://vbox7.com/play:d47d24fe95

http://vbox7.com/play:ddb3eb07bc

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро таблото е проблемно. На втория клип, след като изключваш от контакт, стрелката не пада плавно. Ако е грешен сигнал или грешно свързване на инсталация и т.н., може да ти показва грешно, но като изключиш трябва да пада плавно. 

Иначе-да, снабдил си се с мечтаната кутия и Ибаси мощния матор  :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Трябва таблото да е от AJL, пък в моя град едва ли ще намеря. Засега ще карам така, поне рядко сеслучва. И аз искам таблото да спре да мига, но ако помните получих инсталацията нарязана на 11 парчета. Който ми я свърза каза да не пипам нищо без него. По същото време,когато таблото даваше грешни показания се беше появила и тази грешка-00543, първата е липсата на имобилайзер url="http://postimage.org/"]20150517_194027_1.jpg

online photo sharing

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва таблото да е от AJL, пък в моя град едва ли ще намеря.....

 

 Е защо пък точно то AJL? Трябва ти табло от бензинова А4.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...