Jump to content

Вода в купето


Sasho4

Recommended Posts

Здравейте колеги. :) Имам ужасен проблем.. Преди около седмица погледнах зад шофиорската седалка на колата ми(ауди а4 б5 седан) беше мокро, махнах стелката подсуших и го оставих обаче днес валя. Изкарах колата и покарах точно 10км когато погледнах отзад имаше огромна локва. Когато вдигнах мокета имаше 2 пръста вода всичко беше потънало във вода кабели и т.н. Някой да има идея от какво е? Както казах е от скоро преди го нямаше този проблем.. И е мокро само зад шофиорската седалка никаде другаде, нито отпред, нито от другата страна :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега има няколко подробни теми с този Нерядко срещан проблем. На кратко сваляш акумулатора и под него има едно гумено нещо през което се оттичат дъждовните води, но се затлачва и със тел се отпушва. Също и където е кутията на комютъра и там също има едно маншонче за жилото за отваряне на предния капак, което може да се е разпаднало от годините. Абе цялостно почистване ( и евентуално силикониране) на предната част на коша и си готов. Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, утре съм на работа, но вдругиден ще погледна за какво става на въпрос. Това под акомулатора го отпушвах лятото и от тогава не събира вода ще видя и гуменото маншонче. Аз мислях да няма някаде дупка.. И ми е интересно ако е от това маншонче защо е мокро само отзад? :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес и утре ще търся проблема, ако го намеря ще пиша. Не мисля, че е от маншона за жилото под капака, колата се пълни само докато карам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, цял ден се занимавам с тази кола... Гледах отпред тапите не са запушени, даже махнах и гумичките. Отпред маншона е добре, под колата всичко си е наред има тапи, няма никакви дупки или нещо подобно. Поливях я цялата с вода по вратите, по тавана, под капака навсякаде.... От никаде не протече, но като карам се пълни за 2 мин, има по 3 пръста вода. Някой да има някакви идей, че съм се отчаял..... :wall: :wall: :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пукнат радиатор парно? А то отзад било...., вдигни колата на крик, свали джантата, свали задния подкалник и огледай какво става там, може да намериш нещо.

 

 

(да ти имам заглавието....)

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ахахаха.. Просто много се бях притеснил и не измислих друго заглавие. :hilezh:  Няма под калниците, свалях задния и предния. :Х

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах същия проблем и се бях шашнал ,но после видях капчиците по задното стъкло . Бяха ми сваляли стъклото на затъмняване и после не бяха напаснали добре всичко и от уплътнението ми влизаше вода и се пълнеше отзад та чак до отпред .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Добре,но нямаше ли някакви улей кадето е минавала водата или нещо друго да бъде мокро? При мен само и единствено доло. И нали ви казах вчера я поливах от всякаде, от никаде не протече. :unsure: А пък преди месец карах до Пловдив в най големия порой, пътя не виждах от дъж, след това нямаше и капчица в колата, а след това не съм пипал задното стъкло, нито предното. :/

Редактирано от Sasho4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах същия проблем.Беше мокро под стелката на шофьорската седалка.С газово съм,което е на мястото на резервната гума.Изглежда е правило конденз,погледнах,беше половината бутилка във вода.Направих 3 дупчици(4мм) и реших проблема

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kолега провери дали уплатнението между вратата и прага дали е добре и дали прилепва добре.пробвай с пароструйка,като като я насочиш между прага и вратата.ще видиш че проблема е от там .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, колата е разглобена, няма нито мокет, нито седалки, кори, конзоли, пластмаси, днес съм на работа, но утре ще я покарам през локвите да видя от къде ще протече, защото пробвах всичко и не мога да открия проблема... Когато свалих мокета сигурно тежеше 50кг. Толкова мн вода.. Ще пиша когато открия проблема. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз видях от къде при силен дъжд влиза вода през филтъра на климатроника :wall:  сега няма да имам време да мисля как да се справя с този голям проблем :icon_sad:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, 30 мин обикалям по квартала и джапам по локвите, като спрях беше влажно около кормилният прът доло, гледам маншона там е здрав. Идей? :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прегледай внимателно маншоните на помпата на съединителя и каквото още има около нея, когато са запушени отворите при акумулатора водата се стича натам, после под краката ти и се събира зад шофьорската седалка където е най-ниската точка. Трябва да вали за да стане това, през локвите няма проблем, моето уплътнение което течеше беше чисто ново.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможни места за влизане на вода:

 

-Под кутията на компютъра има огромен отвор .Там има уплътнение!- често срещан проблем

-Жилото за предния капак има маншонче,където влиза в купето.

-Кормилния прът - отдолу при карето отзад има маншон-по-рядко

-Педалите-по-рядко

-входа за тръбите за парното - има голям маншон-- често срещан проблем

-кутията за филтъра на купето- под нея има уплътнение или влиза в самия филтър- често срещан проблем

-тръбите на климатроника - голям маншон,който често се нацепва - често срещан проблем

 

Въобще цялата вода ,която се стича от предното стъкло минава около двете кутий и през тези маншони отпред.

 

Поради конструкцията на купето влязлата вода отпред почти винаги отива отзад и се забелязва там!

 

Не ме питайте от къде знам... :))))

Редактирано от ru6
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откъде и аз вероятно  :hilezh:  За да разбереш какво точно се случва, всичко вънка, наводняваш принудителни при акумулатора и гледаш как потича под педалите :)

Докато е вън мокета се погрижи да бъде изпран качествено включително и отдолу за да не мирише постоянно в купето после.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все още колата е разглобена... и търся проблема, имаше толкова вода, а сега от никаде не тече...... Ще погледна утре под компютърната кутия и ще видя пак при педалите. Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Здравейте :) Мисля, че открих проблма най накрая.. оказа се глупавото жило за капака (когато съм отпушил дупките на акумулатора и съм наливал там, то не е стигало до жилото днес оставих маркуча при жилото и потече вътре) само, че има и друг проблем от вътре, при педалите и при кормилният прът е хванало нещо като котлен камък или сол от пътя ли е не знам, но ме притеснява. :С Иначе мокета е изпран и колата е готова за сглобяване! Благодаря МНОГО на всички които помогнаха!!! :flehan:

Редактирано от Sasho4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...