Jump to content

Тампони на носачи и магаре за Б4 ТДИ


daks

Recommended Posts

Вече 2 пъти сменям тампоните на носачите и 1 път на магарето в рамките на 30000 км. и сега пак половината са разбити или омекнали. Слагам само Лемфйордер, но кво от това? Като омекнат и колата почва да подръпва ту в дясно,ту в ляво при рязко ускорение или намаляване. Казаха ми за вариант за слагане на ръчно изработени от стругар втулки,в които има някъв особено здрав материал от сорта на полиетилен или полиуретан (не съм сигурен точно). Те придавали стабилност на колата,защото нямат почти никакво отклонение,мачкане и усукване и се разбиват след мнооого километри. Е, да ама вероятно щели доста да втвърдят и возията. Някой знае ли нещо по въпроса и има ли въобще трайно решение на тоя проблем или да се примиря,че си е порок на модела??? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имаше някъде из сайтовете некви такива тампони дет се водят супер корави...обче не си заслужва- сменяш си ги и си караш! колко ти струват тампоните на насочати дето си заминават за 15К!?! аз мойте си ги сменям веднъж годишно като си сменям и маслото- просто ас консуматив за нашите коли!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не мисля че са се разбили гнездата! трябва някой съвсем душманската да е млатил с чука за да ги разбие...обикновено се вадят или на преса или със спец приспособление

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз ще тиказа какво направих и аз имах този проблем бях си взел тампоните на носачите и на магарето и тампоните на задния мост лемфиорер поради това че моита я карам много за 8 месеца пак станаха за смяна.

наи накрая намерих решение на проблема купих си оригинални тампони с които аудито излиза от завода и до момента мина една година и 30 000км и всичко е ок на магарето не мога да се сетия ква им беше цената ма на другите:

танпон на макверсана - 52лв/бр.

втулки на носача - 46лв/бр.

тампони на задния мост 88лв/бр.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

танпон на макверсана - 52лв/бр.

втулки на носача - 46лв/бр.

тампони на задния мост 88лв/бр.

Ами оригинално на колата трябва да са BOGE но цената е значително по-ниска от тази която си казал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

танпон на макверсана - 52лв/бр.

втулки на носача - 46лв/бр.

тампони на задния мост 88лв/бр.

ЛЕЛЕ КОЛЕГА КАКВИ СА ТИЯ ЦЕНИ БЕ БРАТКО ТОВА И В ЮНИТРЕЙД СИГУРНО НЕ Е ТОЛКОВА. НЯКЪДЕ ЗДРАВО СА ТЕ НАТОВАРИЛИ ЗА ЗНАЕШ ОСОБЕНО ЕДНА ВТУЛКА НА НОСАЧ ДА Е 46 ЛЕВА

АЗ СИ СЛОЖИХ FEBI BILSTEIN И СЪМ СУПЕР ДОВОЛЕН ПО 10 КИНТА СА ПАРЧЕТО

НА МАГАРЕТО БЯХА ПО 16 ЛЕВА БРОЯ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

танпон на макверсана - 52лв/бр.

втулки на носача - 46лв/бр.

тампони на задния мост 88лв/бр.

ЛЕЛЕ КОЛЕГА КАКВИ СА ТИЯ ЦЕНИ БЕ БРАТКО ТОВА И В ЮНИТРЕЙД СИГУРНО НЕ Е ТОЛКОВА. НЯКЪДЕ ЗДРАВО СА ТЕ НАТОВАРИЛИ ЗА ЗНАЕШ ОСОБЕНО ЕДНА ВТУЛКА НА НОСАЧ ДА Е 46 ЛЕВА

АЗ СИ СЛОЖИХ FEBI BILSTEIN И СЪМ СУПЕР ДОВОЛЕН ПО 10 КИНТА СА ПАРЧЕТО

НА МАГАРЕТО БЯХА ПО 16 ЛЕВА БРОЯ

Колега,колко броя са тампоните на магарето,че и мойте май са за смяна?Кажи ми откъде си ги купуваш,тези за Макферсоните също ме вълнуват ? :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ТО Б4 изобщо май няма магаре... сменял съм само втулките на носачите и до последния профилактичен преглед - 50К км и още са здрави. Само за втулките със труд ми взеха 80 лв и вече 2ра година си карам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

танпон на макверсана - 52лв/бр.

втулки на носача - 46лв/бр.

тампони на задния мост 88лв/бр.

ЛЕЛЕ КОЛЕГА КАКВИ СА ТИЯ ЦЕНИ БЕ БРАТКО ТОВА И В ЮНИТРЕЙД СИГУРНО НЕ Е ТОЛКОВА. НЯКЪДЕ ЗДРАВО СА ТЕ НАТОВАРИЛИ ЗА ЗНАЕШ ОСОБЕНО ЕДНА ВТУЛКА НА НОСАЧ ДА Е 46 ЛЕВА

АЗ СИ СЛОЖИХ FEBI BILSTEIN И СЪМ СУПЕР ДОВОЛЕН ПО 10 КИНТА СА ПАРЧЕТО

НА МАГАРЕТО БЯХА ПО 16 ЛЕВА БРОЯ

Колега,провери в Юнитрейд и ще се уплашиш. Точно по толкова са втулките на носачите. Аз бих ги дал,ама къде е гаранцията,че ще има разлика? На никой не вярвам в тая държава. Повечето от "оригиналните" части на Юнитрейд са с щампи на Лемфьордер. Уж била читава марка,но досега нищо здраво не съм видял от нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за тези тампони и втулки кадето ви казвам има емблемата на ауди и фолксваген до сега не сам виждал на други части които са по евтини да я има а отгоре на всичко и са абсолютно сащите като тези които извадих за ремонт парвия път докато лем фирдера бяха значително с по малак берт от оригиналните

погледнете частите които сменяте дали имат емблемата на ауди или фолксваген защото оригиналните ги имат вижте това което сменяте дали го няма,не казвам че всичко трябва да се взима оригинално но просто аз се опарих и предпочитам да дам малко повече пари и да знам че повече няма да имам проблеми а не през 6 месеца да сменям тампоните по окачването и да тапча гушите на майсторите ремонта на втулки на носачите 30лв

ремонт на втулки на заден мост 45лв

ремонт на тампоните на магарето 50лв

ремонт на тампони на макверсана 30лв

Аз съм от плевен колега и ходя и пазарувам от един приятел който се занимава само с доставка на оригинални части за немски автомобили и съм много доволен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

танпон на макверсана -

втулки на носача -

тампони на задния мост

тези 3 нещаги смених преди 2м. и 2000км. с Лемфьордер и сега просто колата заспа и е супер тиха - работа + части = 320лв(160 части и 160 работа).

Тази марка определено е от добрите, така че според мен само зверско каране или ментета може да нанесе поражения за 15000км.

лично мнение, т.к. видях и други марки как изглеждаха, но просто дори и видът на Лемф. е по-хубав от кучите марки!

Редактирано от Lube
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,провери в Юнитрейд и ще се уплашиш. Точно по толкова са втулките на носачите. Аз бих ги дал,ама къде е гаранцията,че ще има разлика? На никой не вярвам в тая държава. Повечето от "оригиналните" части на Юнитрейд са с щампи на Лемфьордер. Уж била читава марка,но досега нищо здраво не съм видял от нея.

А що не смениш магазина или търговеца - май само ментаци си видял досега! :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...