Jump to content

питане за избор на ксенон


sasho_tuzara89

Recommended Posts

здравейте колеги дайте съвет за някой добри ксенони h4 които да светят без да прекъсват,но и да са на добра цена ,защото при предишната ми кола бях си взел едни ксенони които скед 5 минути работа започваха да прекъдват и да присвяткат

Редактирано от sasho_tuzara89
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти давам линкове, или да ти обяснявам колко ?!
Накратко - нито един от евтините няма да ти върши работа !

Нито като осветеност, нито като живот !

Търси си AC баласти !!! Там е истината ! После слагаш и 55W ксенон !
И накрая цвета на крушката да е максимум 4300-4500К !
Това е ! За би-ксенон цената е около 90 лева комплект за 35 ватов такъв + 12 месеца гаранция ! С DC баластите и 6м гаранция е 70 лева !
Лично аз за 20 лева бих взел по-скъпият !

И като гледам колата - ай няма нужда да светиш на хората в очите ! Амън от рефлекторни фарове и ксенон !

Ретрофитвай си ги с лупа, и после ксенон ! Че не се търпи от другите шофьори срещу теб, еле вечер и при дъжд !
Тъй че - релета на фаровете, и ксенона в комплект с лупа !

И не - не ми обяснявай как светят на 2 метра от колата, и никой не ти святка !!!

Редактирано от Vitcig
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

колега ти направо ме уби с този отговор, аз само исках да попитам за някой добър ксенон който да не е много скъп ,знам че ксеноните светят по добре с лупи,но нямам финанси да си купя нови фарове или да преправям старите,но все пак благодаря за отговора

Редактирано от sasho_tuzara89
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ксенон на рефлекторен фар свети,но не осветява.Не е ли по-добре да си рециклираш рефлекторите(ако е нужно) и да си сложиш нови крушки?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре дайте съвет за някой крушки който светят слино в момента съм с някакви 100/90 които светят бяло ама ми се струва, че консумацията им е много голяма

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не само ти се струва!!! Сега първо виж в какво състояние ти са рефлекторите /ако са пожълтели или олюпени / първо от тях почваш. Смяна на фаровете или рециклиране , после релета. и накрая крушки. Там избора е голям, всеки ще ти предлага това от , което е доволен. Предлагам ти да се придържаш към реномираните марки/ филипс.осрам.пиа. бощ идр/ аз съм с  Осрам наитбрейкър - 90 лпюс и съм доволен.

И една препоръка: първо прочети и потърси малко инфо да се запознаеш, има достатъчно във форума. После ако не ти е ясно питай по подходящия начин и винаги ще получиш отговори. Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

благодаря ви колеги за отговорите, рефлекторите са ми здрави и както каза колегата niki76 ще си взема Осрам наитбрейкър -90 плюс, чета добри отзиви за тях

Редактирано от sasho_tuzara89
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, че се отказа от ксенон на рефлекторен фар аман от такива особено през нощта е ужас да караш срещу тях.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имай в предвид, че на мокър асвалт малко им се губи ефекта от тия 90 процента.....ама не е фатално. За сметка на това при други условия си заслужават парите отвсякъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ретрофитвай си ги с лупа, и после ксенон ! Че не се търпи от другите шофьори срещу теб, еле вечер и при дъжд !

Тъй че - релета на фаровете, и ксенона в комплект с лупа !

И не - не ми обяснявай как светят на 2 метра от колата, и никой не ти святка !!!

Като изключим ксенона колко като цена излиза ретрофита (там маи се полира стъклото на фара)? Карам предимно по тъмно, купих си Осрам НБ 90+, но пак не съм много доволен. 

Фаровете са ми едносекционните на Б4.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=126313#entry1858943

И си "чисти" стъклото, за да стане както трябва !

И да ви кажа защо НЕ трябва да си купувате евтини ксенони ! Заради смотаните им баласти !

35W ксенон с 4300К крушка и смотан баласт отдава 2100 лумена осветеност !
За справка най-силната халогенна крушка отдава 1800 лумена - една незначителна разлика !
Същият ксенон със същата крушка и читав баласт отдава 3200 лумена ! Това е все едно заедно с ксенона да свети още една халогенна крушка !

55W ксенон с 4300К крушка отдава 4800 лумена светлина ! И точно заради това повечето минават на 55W ксенон !

Целият проблем е че всички "селяци" гледат да е синичко ... А колкото по-висока е цветовата температура, толкова по-малко светлина отива на пътя !

Затова - макс 5000К ксенон по възможност от скъпите, за да няма - ама имам ксенон, а той не свети !

Това накратко !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми не съм ги мерил лично аз ! Това са писали хората, това драскам и аз ... :)

Иначе реглажната машина може да измери, то така или иначе довечера ще си регулирам фаровете, та ще кажа :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако са ти потъмнели фаровете, направо бухай два нови ДЕПО за по 50 кинта бройката, слагаш релета на фаровете и мяташ от онези силните крушки....90 W ли бяха, светят много добре. Задължително правиш реглаж на стенд за фаровете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен на Б3-ката преди за 3 години как па не потекоха....несериозно е това. На Б4-ката вече 4 г. единия ми фар е ДЕПО, никакви проблеми при положение, че постоянно светят фаровете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ксенон на рефлекторен фар свети,но не осветява.

Това е верния отговор! Ако и  фара е  Депо  :steinigung: Има нещо много важно в тая материя Фокус му викат http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D0%BE%D0%BA%D1%83%D1%81_(%D1%84%D0%B8%D0%B7%D0%B8%D0%BA%D0%B0)

Редактирано от DZVER
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...