Jump to content

ПОКУПКА НА АУДИ А 6


  

71 гласа

  1. 1. ????? ??????? ?? ??????? ?? ???? ?6

    • ?4
      17
    • A6 Avant
      54


Recommended Posts

Наскоро си продадох колата и възнамерявам да си купя Ауди А6 2000 или по нова - 2002 г.

Бихте ли ми казали какви са плюсовете и минусите на тази кола ???

Каква е годишната вноска за застраховка и какви са рисковете срещу кражба и вандали.

Доколко колата е подходяща за нашите пътни условия и пътни полицай ???

Долкоко ще се справи ако реша да сложа газ , в случай на бензин и т.н.

Дали е по добре, да си взема направо дизелов двигател или бензин по мощен.

Навремето карах Аудо 100 и съм страшно доволен.

Сега си мисля., че ако не е много голям разхода за обслужване - застраховка , масло, нафта и т.н че е е добре, да пробвам една шестица от тотото.

:wall::wall::bia::bia::D

post-5178-1161340596_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро си продадох колата и възнамерявам да си купя Ауди А6 2000 или по нова - 2002 г.

Бихте ли ми казали какви са плюсовете и минусите на тази кола ???

Каква е годишната вноска за застраховка и какви са рисковете срещу кражба и вандали.

Доколко колата е подходяща за нашите пътни условия и пътни полицай ???

Долкоко ще се справи ако реша да сложа газ , в случай на бензин и т.н.

Дали е по добре, да си взема направо дизелов двигател или бензин по мощен.

Навремето карах Аудо 100 и съм страшно доволен.

Сега си мисля., че ако не е много голям разхода за обслужване - застраховка , масло, нафта и т.н че е е добре, да пробвам една шестица от тотото.

:wall::wall::bia::bia::D

Здрасти.

Аз съм с А6 и съм супер доволен. Колата е перфектна. Проблема е че частите са и скъпи и ако не се грижиш за нея си изилиза скъпичко. Аз като цяло съм много доволен, има всичко което се изисква от една кола. Окачването не е от най евтините и не се кефи много /особенно тежката предница/ на пропаднали или отворени канали но това е неизбежен фактор в България при всички коли.

Въпреки това не съжалявам че я взех даже се кефя много. А6 си е супер: Go for it!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай с търсачката :wall:

Скоро имаше питане за А6 ТДИ, а съм сигурен, че има страшно много изписано за този модел!

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи само и единствено от теб.Което на теб повече ти харесва/пасва.Аз лично бих предпочел А6 Авант.Газ не те съветвам да слагаш.На тая нова кола за 25-30000лв не мисля че и отива,а и на теб лично.Плюс това 1000лв за уредба, не мисля че са добра инвестиция, но ти си знаеш.

П.П.За застраховката ще те оправим.Може да ти дам намаление като член на клуба. :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено да се слага газ на лимозина от такъв клас и то 2002 година е светотатство!! Ако ще пестим от бензин и ще разбазикваме прекрасния автомобил - по-добре е да се насочим към по-икономичните модели! Ако искаш супер икономия - А6 1.9ТДИ - въври без пари, но "върви", не "бега" - сам си преценяй :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да обиждам колегата, НО:

Не може да искаш кола 2002 г. за около 30 - 40 000 лв. и да ти се иска:

а) евтина застраховка АВТОКАСКО (минимума е по 2500 лв. на година)

б) евтина поддръжка

в) да й сложиш ГАЗ (Ужас!!!!)

Като ти се искат следните изброени неща си вземи ЕВТИНА и СТАРА кола колега!!!!

ОБЕЩАВАМ ТИ че ще даваш за колата заедно със застраховката и поддръжката по около 3000 лв. годишно минимум (без горивото!) !!!! Освен ако не решиш за по-евтиничко да не я застраховаш и да спиш в нея или да и слагаш българско масло и филтри и да я поправяш при кварталния майстор на Жигулки с пирон и тел!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич, Консумативите са ти към 1600лв-Масло ,Ангренаж,Помпа и т.н.(нужни за смяна при закупуване)

Застраховката към 1200лв.

Аз карам Бензин 2.4 и разхода е към 13-15 градско и 10-11 извънградско, а относно това да сложиш ГАЗ

по-добре си купи дизел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И да обобщим на финала май по-добре е А4 :wall::bia::wall:;):D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята ми струва 1800лв годишно за застраховка, двигателя ми е бензинов 1.8Т, върви добре и харчи сравнително малко за такъв клас кола.Поддръжката си е солена както и да го гледаш, ама колата е върха

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

МНОГО СЕ чудя каква е тази застраховка за кола 2000 - 2002 г. от 1200 лв.!!!!!

Каква е тая ставка бе колега? Кажи на мен къде си застраховаш колата за толкова малко?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За застраховката зависи от годината на колата и за колко ще я застраховаш, но примерно ако е до 5 години и цена 25 000лв. ~ 1480лв. на година, ама като направим някоя и друга отстъпка ~15% може да се докара 1200-1300лв. :wall:

Редактирано от raiders
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

МНОГО СЕ чудя каква е тази застраховка за кола 2000 - 2002 г. от 1200 лв.!!!!!

Каква е тая ставка бе колега? Кажи на мен къде си застраховаш колата за толкова малко?

Дидо, Вие нямате ли корпоративен договор с някоя застрахователна компания и с опция за личните автомобили на служителите. Мощна фирма сте. :wall: Ставките са 3-3.5 % :wall:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаме си ... НО ЧАК 3 - 3,5% - ДАЙ НАСАМ АКО ИМАШ.....!!!!!!

Лека сметка:

1. Цена на автомобила, т.е. застрахователна стойност - 30 000 лв. например

2. Валутна застраховка със ставка 10%, следва застрахователна премия - 3 000 лв.

3. Отстъпка 22% - 2340 лв.

Това е само пример! Ако искаш да си направиш не валутна а левова застраховка ставката е 7,3%, т.е. - 2190 лв, което с 22% отстъпка прави - 1700 лв.

Така са при мен нещата само дето не е за 30 000 лв. а за по-малко но определено е валутна!!! Има си достатъчно предимства и за жалост съм се възползвал от тях!!!

Редактирано от didkoto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ДЗИ имат пълно каско с презастраховане на кражбата в Булинс за 6% - ако намериш и познат агент да ти даде комисионната си /от порядъка на 20%/ - нещата стават доста по-приемливи от твоите 2500лв!!!

А по темата - може и да повторя накой от предните, обаче с подобни разсъждения е най-добре да не си купуваш толкова нова кола и то от среден клас

Редактирано от audi4life
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Цена на автомобила, т.е. застрахователна стойност - 30 000 лв. например

2. Валутна застраховка със ставка 10%, следва застрахователна премия - 3 000 лв.

3. Отстъпка 22% - 2340 лв.

За съжаление аз самият едвам се уредих. За валутна може да става въпрос само до 3 г. При единия автомобил отстъпката е 40 %, а за втория ти дадох ставката. Тя е 3.2 %. По определени съображения публично не мога да кажа компаниите и чии са отстъпките. :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тая тема...мине, не мине пък вземе да гласува някой и все си седи в последни непрочетени най-отгоре...май и на др. място се споменаваше за такъв "бъг" :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...