Jump to content

хидравлика 100


goldman

Recommended Posts

Здравейте, може ли някой да ми каже на какво разстояние е клапанат на хидравличният маркуч от началото на маркуча на стотица с мотор 2000 кубика 115 конски сили AAD?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

Здравейте . Дойде време да сменям хидравличната течност . До сега не бях карал кола с хидравлика ,затова се обръщам с призив за съвет каква теченост трябва да си взема . Колата е Ауди 100 2.0 16в

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е,дали има значение разстоянието,според мен е важно само да го има.На мен ми правиха такъв маркуч и уж прехвърлиха дадения клапан,но сега хидравликата пак си вие на моменти-най-вече при крайно положение на волана.Така че моя съвет е по-добре втора ръка такъв оригинален,защото този клапан ако го пресилят при стягането и край с него,което си мисля,че е станало в моя случай

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте . Дойде време да сменям хидравличната течност . До сега не бях карал кола с хидравлика ,затова се обръщам с призив за съвет каква теченост трябва да си взема . Колата е Ауди 100 2.0 16в

G002 или G004 е маслото, зелено на цвят. Можеш да вземеш и неоригинално, примерно swag - номерът му е 9990 6161 или Febi - неговия номер e 06161

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте . Дойде време да сменям хидравличната течност . До сега не бях карал кола с хидравлика ,затова се обръщам с призив за съвет каква теченост трябва да си взема . Колата е Ауди 100 2.0 16в

Отиваш в Еуратек/Шкода/ - казваш за хидравлика и ще ти дадат.

Там е най-евтино.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Алекс не винаги цената е такава ниска, зависи от акцията. Преди месец беше 27 лв. Вече масло с номер G002 не се предлага а същия е заменен с номер G004000.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам 1 година вече с Приста МХЛ-32, никакви проблеми. Какви са тия масла по 25-27 лева литъра за коли на по 20 години не знам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

М10д сипвам... в резервоара.

Двигателя 1.9 ТДИ си мърка с наливно Приста 10/40 от 7.60 литъра. 

Лично мое мнение си е, че на тия автомобили, които са си милионници, да сипеш масло,

за 25 лева литъра, си е чисто разхищение. Но пък всеки си има различни рязбирания.

По темата споделям, с какво масло карам, нямам проблеми и никого не агитирам да го налива.

Редактирано от Chichati
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, ясно, но не мисля, че доливаш на ден по 1 литър масло, за да сипваш от МХЛ-а в хидравликата - пак мое мнение :) Пък и 20-25 лева не е някаква крупна сума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пичове,а ще повярвате ли,че с двигателно масло в хидравличното реших проблема с течаща рейка.Имах теч на рейката около 200-300мл на 5-6 месеца,така и така трябваше да се прави и един познат майстор ми каза да сипя двигателно масло в хидравличното-вече 2 г и 6м нямам загуба на масло,не съм доливал.Разлика във въртенето на волана няма.

И аз мисля като колегата Чичати,за моторното масло на Приста,имам много познати които карат коли около 2000г и нагоре,а проблеми нямат,само смяната я правят на 7-8000км. Но за маслата има друга тема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и един съсед си караше пасата с 80W90 в хидравликата, но темата мисля,че беше какво масло по спецификация се сипва в тия коли..........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...