Jump to content

Audi A6 2.5TDI / съвет / поддръжка / доходи


Recommended Posts

на вас ви връзва 5-6 кинта на 100 км, така както го изкарвате.. :flehan:

Бах, караш А6, взимаш нафта на тънко..

Поредният БГ парадокс..

Ако карах А3 1.9 ТДИ точно 6-7 лв. на 100 км идва.А тва че карам на тънко не виждам къде е проблема /ако бях с бензинова щеше да е на газ/.А и тя А6-ма ма почти 10 годишен дръгел :flehan: /не че ако беше нова щях да и сипвам В-повер ++++++/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 68
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...
Бах тия дребни неща ...

Къде ги вкарвате тези пари - незнам .

На мене майсторите ми взимат тънко , ама нещо викат , че съм бил на облекчен режим.

А те колите са горе - долу същите.

1069889Z.jpg

1069891r.jpg

С една малка разлика

1069892N.jpg

Редактирано от Wizi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде малко по-умерено с цитирането особено когато в него има снимки. Конкретно към колегата genitrans

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би е заради двигателя :)

Тамън зарад него :lol: - се пак карам "душегуб" :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

Здравейте на всички от форума. Търся си кола, като държа на външния й вид и все пак да е стабилна - абе да си е кола, а не ла.но на пътя. Последните дни забелязах като модел Audi A6 от 97 година нататък до към 2000-2001 и много ми хареса на външен вид. Има противоречиви мнения за подръжката на автомобила, както във форума така и от един колега, който кара такава и казва, че не е много доволен. На мен много ми харесва и едиственото нещо, което искам да питам е защо цената на тази кола е толкова паднала в сревнение от преди някоя и друга година - гледам имаше post на човек, който е купиал таква колаза към 17 000 лева сега има подобни модели за към 7000 лв да не кажа, че в момента безмитното минаване и безакцизната ситуация в чуждите сайтове може да се намери за 6000 дори за 5000 лж (2500-3000-3500 евро)??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е много относително колега ...

Понякога Евтиното може да ти излезне Много скъпо не го забравяй.

п.п За какво А6 (С5) говориш конкретно /мотор,екстри,задвижване,година (Фейслифт или Не) и така нататък/ по точна характеристика дай на това което търсиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здавей отново. Ами търся Audi A6 C5 с тази маска, която е с леко трапецовидните фарове, НЕ правоъгълните - или друго яче казано с по-заобления фейслифт :) Като други спецификации по-скоро бих карал модел с бензинов двигател, защото може би няма да карам всеки ден по много километри, а малко повече от това да ходя и се връщам на работа (сутрин в 7 часа сутринта след нощна смяна е някакси кофти да чакаш автобуса 30 минути, заспал прав). А тъй като работното ми време засега започва или в 7 сутринта или в 7 вечерта или свършва по същите часове, мисля, че ще избягвам голяма част от трафика. Просто ми трябва и комфортна кола, тъй като от време на време се прибирам до Бургас, а пътят до там не е никак малък :) Благодаря предварително. Ако имате какво да споделите ще се радвам да изчета коментарите на хора фенове на марката и интересуващи се от Audi.

Редактирано от iceboxer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

Здравейте колеги, разполагам с около 15 000 лв. за кола. Насочил съм се към Ауди А6 2.5тди, защото според мен е най-добрата кола за тези пари (върви от 8 до 12к) . Карал съм преди 1 месец такова Ауди(на един познат) и просто не исках да слизам от колата :hilezh: . Разхода на гориво ме задоволява, но чета много страшни работи за поддръжката :| . Всички разходи г/д биха ми излезли около 12-13 к , но на година немога да си позволя повече от 3 000 лева за поддръжка(без гориво), като знам че данъка и каското ще ми струват около 1 500- 2000 лева. Според вас мога ли да я храня тази машина или не? 2ри избор ми е БМВ е46 320д, но бмвнцето неможе да стъпи на малки пръст на аудито :hilezh: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, разполагам с около 15 000 лв. за кола. Насочил съм се към Ауди А6 2.5тди, защото според мен е най-добрата кола за тези пари (върви от 8 до 12к) . Карал съм преди 1 месец такова Ауди(на един познат) и просто не исках да слизам от колата :) . Разхода на гориво ме задоволява, но чета много страшни работи за поддръжката :| . Всички разходи г/д биха ми излезли около 12-13 к , но на година немога да си позволя повече от 3 000 лева за поддръжка(без гориво), като знам че данъка и каското ще ми струват около 1 500- 2000 лева. Според вас мога ли да я храня тази машина или не? 2ри избор ми е БМВ е46 320д, но бмвнцето неможе да стъпи на малки пръст на аудито :) .

Най-добрата кола за тия пари ама друг път :bia: Страшните разкази за поддръжката са силно преувеличени :) за 3000 лв може да си сменяш двигателя веднъж годишно кво му плашаш :)

данъка ти е ~300 кинта каското 700-800.

Като бивш собственик на с4 , и особено с5 мога да ти кажа че аудито е дето не може да стъпи на малкия пръст... намери си е39 525Д 530Д за сравнение и пак сподели. Щот петицата освен че е една идея по-тясна в интериора, в останалото е нива над с5 а6 и като поддръжка също е добре.Разход и вървеж пък сравнено с душегубинг -нямат връзка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм фен на високите скорости и не ме интересува много колко мощна е колата. Гледам повече екстериора и интериора, и чесно казано по това отношение Ауди А6 е с класа над БМВ 3;5 серии (при 7мите серии е друго нещо :bia: ) .

Редактирано от sandio
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Загледай се в интериорите тогава виж конкретно с5 панелите масово са надрани пласмасите доста амортизирани къп холдерите са тоталки и тн. Самата пластмаса е кофти компчетата се люпят единствено е френдли за окото ама като пипнеш и на 10 години :bia:

БМВ -то пък на пръв поглед е дървено но за сметка на тва е доста добре откъм материали и дуракоустоичивост ..

Никои не те кара да караш бързо разликата е още от самото тръгване едното е бащата на дизелите другото е КР.

Ослужването с Н бр ролки и ремъчета освен че е ~скъпо и нелицеприятно е и повод за притеснение не е един случаи на скъсани ангренажи и блокирали ролки ,БМв-то е с верига на КР напрактика е почти вечна. ЧЕсно казано особено тези на предно возят като каруца сравнено с е39. Както и да е то си е въпрос на вкус все пак като си тръгнал да търсиш прави тестове за да си обективен поне пред себе си :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм фен на високите скорости и не ме интересува много колко мощна е колата. Гледам повече екстериора и интериора, и чесно казано по това отношение Ауди А6 е с класа над БМВ 3;5 серии (при 7мите серии е друго нещо :bia: ) .

Колега в този случай те съветвам да се понапънеш за С5 с 1,9 131 коньовия мотор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ослужването с Н бр ролки и ремъчета освен че е ~скъпо и нелицеприятно е и повод за притеснение не е един случаи на скъсани ангренажи и блокирали ролки ,БМв-то е с верига на КР напрактика е почти вечна. ЧЕсно казано особено тези на предно возят като каруца сравнено с е39. Както и да е то си е въпрос на вкус все пак като си тръгнал да търсиш прави тестове за да си обективен поне пред себе си :bia:

За това съм съгласен с теб. Да задължително ще тествам и 2та модела :)

Колега в този случай те съветвам да се понапънеш за С5 с 1,9 131 коньовия мотор.

Много ще ми е :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми незнам колеги. Аудито ми харесва повече, но БМВнцето остава опция. Незнам има време и не мисля да бързам с избора. Иначе имам приемлива оферта за S класа, но нещо предницата не ми е много по вкуса. Като цяло е добро возилото (милиони екстри :bia: ) .

Редактирано от sandio
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...