Jump to content

Демонтаж на увиснал таван


Recommended Posts

Увиснал ми е плата на тавана, и мисля да смъкна целият таван и да го пратя на тапицер. Някой може ли да съдейства от къде да започна, къде да търся болтчета , къде щипки ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://forums.audiworld.com/showthread.php?t=1723569

Аз съм с подобна драма и като знам как ще се натрошат щипките  :wall:  Първо съм решил да пробвам със спрей на 3М понеже ми е увиснало само до задния плафон - от него да изчистя, пръсна и отдолу да притисна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щипките са метални дърпайте здраво.Огледалото не е нужно да се сваля,сенниците са на болтове и самия таван е захванат към ламарината на покрива на няколко места със материал подобен на велкрото ,но доста здрав.Колонките се свалят лесно,но задните после трудно се напасват.Тапицерите взимат 20лв отгоре за да го смъкнат и няма да се занимаваш и да откриваш топлата вода.

 

Като поставяте новия таван гледай да си със безупречно чисти ръце да не стане целия на пръсти(аз го пропуснах и се наложи да се пере :D)

Редактирано от Angelpleven
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Неможах да разбера точно как е захванат тавана към ламарината на покрива, посредством този материал който си цитирал, т.е. на места е лепен ?

 

А предния плафон на щипки ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На баджанака с такера го хванахме тук таме, виси по-малко, ама е несериозна работа... чак ме е срам да го казвам.. но все пак е вариант без много разправии :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото си спомням около задния плафон има от материала за да не провисне по средата.Той е като велкрото-отлепяш и залепяш колкото искаш.Тавата е хванат на болтове при плафоните,дръжките и закачалките,линка горе е перфектното ръководство.

Редактирано от Angelpleven
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

оказва се, че увисналия плат не може да се залепи, а се подменя целият с нов с дунапренова основа. А какъв ли се води модела на цвета на моя  :nixweiss:  (с белия кожен салон съм, т.е. интериора леко жълтее)?

 

А от къде може да се закупи качествен плат

Редактирано от Marian_Georgiev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

до тук нещата около демонтажа на тавана общо взето ми се изясниха, но все още немога да разбера как се демонтира пластмасовата рамка за която се захващат предните плафони, за да се подпухне плата под нея ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя рамката мисля си е част от тавана и го държи към покрива посредством болтове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам ама после тавана един плат, колонките друг... Трябва да са прани тия тавани за да се разлепят така, тоя модел по принцип няма проблеми като при Б5.

Щипките ще искат доста яко дърпане да предупредя също :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е като при Б5 и всички останали.Дунапрена гние мощно и идва момент,когато плата ти подпира темето :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При Ц5 липсват извивките на вратите и около колонките и съответно потенциала за издържливост е много по-голям. На моята Ц5-ца, която е преди фейса дори тавана е като нов буквално, а е седяла много на слънце.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е 97 набор,буквално от първите и тавана започна да виси от средата и най-вече от плафоните.При смяната видях какво значи изгнил дунапрен.Смених го със таван от морга заради несъответствието на текстила по магазините.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

колега ако имаш нужд от помощ свиркай и аз го приживях това с тавана тапицерията се продава(моята поне беше сива) но имаше и други цветове.За демонтажа на тавана ти е нужно само от едната страна да разглобиш и той излиза,лепило за новата тапицерия хелмивек или тех цената и е 10 лв 1 литър,след свалянето на старата тапицерия трябва да  почистиш идеално от лепилото и гъбата после мажеш с лепилото само тавана поне на две ръце и поставяш новата тапицерия изрязваш си отворите за плафони и тем подобни и най накрая монтираш.Цялата работа идваше около 60лв по спомен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подготвям се, и при повече свободно време смъквам тавана. Ако може да дадеш малко повече информация за фирмата от която си купил тапицерията ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...