Jump to content

Как да затворя въздушната клапа на купето


friendz

Recommended Posts

Малко странен въпрос, но става въпрос за А3 2001г. с климатроник. Интересува ме как да го настроя така, че и при спряно парно/климатик - да не влиза въздух от вън в купето?! Карала съм доста коли в живота си, това е първата, при която ми изглежда, че тази опция е възможна само електронно ако е пуснато парното/климатика.

 

Малко помощ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шокирана съм... Какви са тия аудита?!

 

 Такива, които са помислили, че ако се затвори напълно притока на свеж въздух, а и рециркулацията, след 10 минути предното ти стъкло ще е изпотено! Пък и де да знам, може би са очаквали, че човек като си купува кола с климатроник ще се възползва от интелигентното автоматично управление на климатичните условия в автомобила, а няма да се опитва да го контролира като Лада Нива, където така или иначе отвсякъде духа.    :nixweiss:

 

Можеш да опиташ първо да включиш рециркулация и тогава да изключиш климатроника.

Никога не ми е било ясно обаче защо хората си спират климатрониците и въобще духането на свеж въздух.

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е варианти много, аз в доста случаи при средна температура гася климата и пускам прозорците. Доста по- свежо ми е, ако не съм в цинтъра. Случаи много, въпрос на предпочитане. Но на Корса С е същата история с духането, дори и да се спрат средните клапи, отгоре и долу си пери в движение струята.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Никога не ми е било ясно обаче защо хората си спират климатрониците и въобще духането на свеж въздух.

Например защото в този момент е по-прятно да се возиш с отворени прозорци, а клапата за рециркулация на въздуха в купето можеш да я затвориш, за да избегнеш неприятни миризми идващи отвън.

 

По темата: на А4 Б5 при изключен вентилатор, т.е. изключен климатроник автоматично затваря клапата.

Дълбоко се съмнявам на А3, да е по различно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аха, значи навън мирише на тор, ти караш на отворени прозорци, обаче ти пречи, че мирише на го*на от въздохопроводите в колата? 

Интересен сюжет, мерси за пояснението  :hilezh::respekt:  :stupid:  

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, разбрали сте се като гледам - има безброй причини изобщо да не искаш да ти духа нито въздух отвън, нито въздух от парно или климатик.

 

Единственото, което мога да добавя е, че при циркулиране и спиране на климатроника - клапите не се затварят за съжаление. Това беше първото, което пробвах. Очевидно А4 е по-интелигентно от А3. :(

Точно затова реших да попитам тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А обратния въпрос: при А4 В6 има ли вариант да постъпва въздух от вън, без да върти вентилатора? Защото аз не мога да го открия?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При натискане на копчето за рециркулация, автоматично се включва компресора. После трябва да се спре ръчно, и така клапата остава затворена. Обаче и като спреш вентилатора, клапата пак се отваря. Поне на а3 преди фейса е така.

Така че варианта за колежката е само един - вентилатора на най-минималната степен (на 1 чертичка не се усеща изобщо) и затворена клапа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И това съм пробвала, @lowforce, само че аз го усещам и на една чертичка.

За съжаление очевидно няма решение на проблема ми. :(

 

Черна точка за Ауди в това отношение... От мен. :/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 years later...

Да ползвам и аз темата 🤔

Ауди А3 8л как да го направя да вкарва въздух от вън докато карам.без климатик .без парно.без вентилатор? Много е неприятно като карам на дълго и вътре не влиза никакъв въздух отникъде и става много задушно .Така е модела или има прецакани клапи? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...