Jump to content

Реле за мигачи А4 В5.


v1k

Recommended Posts

Здравейте колеги. Има ли някой колега който ремонтира въпросните релета. Релето е от А4 фейс 1.9тди 2001г. Явно проблема е в 2 черни релета на платката. Потърсих ги в ЕЛИМЕКС, КОМЕТ и в КОНРАД но уви нямат ги, били специфични (защо ли) хехе. Едното можело да се намери но на мен ми трябват и двете, разпоявам запоявам и готово но... няма ги. Голямото реле е с 10 крачета, малкото мисля че беше с 6. Взех си 2-ра употреба и си реших проблема, но докога?... Поздрави и  :bia:

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен решението е едно - взимаш ново и забравяш. Моето изгоря преди 3-4 години и взех ново. Имаше някаква разлика от преди фейса. Но каква е гаранцията , че това от моргата утре няма да сдаде багажа. Все пак говорим за поне 14 годишно реле. По спомени струваше 70лв. Не е болка за умиране , но поне забравяш за проблема :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега Маршон съвременните релета за мигачите са електронни и имат фалшиво реле само за звук, ако ти се ръчка със сигурност можеш да го изключиш или с подходящи заглушаващи материали да го намалиш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето я моята въшка:

post-48336-0-33885500-1406322823_thumb.j
Пръснах я със контактен спрей и всичко е ток! И наистина цените на релетата са много високи... аз като търсих за преди фейс лифта бяха около 80лв. И то 2-ра ръка!!!

:huh:

П.п. Виж какво изрових:

OMRON G8NW - 2
http://www.ebay.com/itm/1x-omron-Doppel-Relais-G8NW-2-12V-max-16V-max-30A-2x-1-UM-mini-KFZ-31-/261152736767?pt=Elektromechanische_Bauelemente&hash=item3ccdea85ff

 

 

OMRON RELAY G8N-1H

http://www.ebay.com/itm/OMRON-RELAY-G8N-1H-Miniature-12V-Relays-NEW-/201119622294?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2ed3a9e496

Редактирано от ikan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, ново реле оргинЪлдЪ е 120лв. проверено е, Някакво ново е 40лв ,проверено е. Ebay  е решение ще ше поръчва. Това което сложих сега е 2 употреба от друг модел съвместимо е на 100%, много тихо работи, наистина старото е много шумно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Колега и аз си го смених, но със 2 употреба и за сега работи

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

може ли някой да качи снимка, защото и аз взех днес ново реле (релето за мигачите, което е виновника за замръзването и спиране на функционирането им) от ауто 1 за 23 лв....или не говорим за едно и също нещо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги ... замръзването на мигачите когато са подадени от лостчето ... от това реле ли е ... защото на аварийни се оправя ...не замръзват ... след няколко минути се оправя и подаден от лоста мигача ... но само да завали малко и нещо им става ... лепне като Со*ол на подмасата :D .... сори за сравнението ама ся ми дойде :) ... 10х предварително ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От там е. На бутона за аварийните има платка с 2 релета, едно за аварийните и едно за ляв/десен мигачи. Затова имаш аварийки, а мигачи не. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега за бързия отговор ... утре паля станцията и го изкъртвам :) .. даже мисля дали да не сложа по тихи релета и да закрепя говорителче да си го понагодя малко дет се вика :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...