Jump to content

Мнение за конкретна обява Ц5 1,8TQ


Recommended Posts

Колеги , огледах се във въпросната машина. Мисля скоро и аз да мина през трудната раздяла с Б4  :hilezh:  Та напоследък заглеждам някакви по-нови аудита , искам задължително да е куатро и предпочитам комби. Разбира се , изниква идеята за Б6-ца , но са истинска рядкост 1,9тди с другите параметри.Пък и са малко теснички А4-ките.

 

Огледах се в тази Ц5-ца :

http://www.cars.bg/c749960

 

-Куатро е , с 1,8Т двигател , от който са добри отзивите

-Комби

-Газов инжекцион

-Навигация

 Салона изглежда запазен на снимките и оборудването е на високо ниво , Босе музика това онова.

Харесва ми идеята за по-ниски разходи за гориво с газта в комбинация с комби и куатро.

Тук обаче изникват други въпроси. Газовата е Старгаз , на мястото на резервната гума. Като гледам мненията за тази газ са малко... противоречиви. Другото което ме притеснява е навигацията , има ли полза от нея или по-добре да гледам друга кола без и да си взема нещо афтърмаркет.

Другите притеснения са ми за двигателя , пише че е 180 коня но малко ме съмнява  , струва ми се че виждам жило за газта на снимките , което значи че мотора е АЕБ. 

Външния вид на колата си е малко смотан понеже е преди фейса и с тези затъмнени фарове  :stupid:  Притеснява ме, че това е единственото такова без никелираните лайстни под фаровете  :nixweiss:  Пластмасовия капак над двигателя има отчупено парченце. Дали е възможно да е имала челен удар? Фугите на капака и около фаровете изглеждат наред обаче.

Гледам от доста време седи обявата , ако някой колега е ходил да я гледа нека сподели впечатленията си. Аз мисля тези дни да прескоча да я огледам , и без друго ми е наблизо...

Общо взето ме грабна като концепция - просторно комби , куатро , икономично заради газта , и салона е направо уникален. Най-дразнещото за мен е външният вид.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Антифриза ми се струва не е правилния за този автомобил... Вътре изглежда доста добре за годините на които е. Нещо мен специално не ме грабва ;)http://www.cars.bg/c786005 тази ми изглежда прилична, ама цената е по-височка.

Редактирано от Daniel_Atanasov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Цитиране на предходен пост!

Антифриза и аз забелязах че е син , а би трябвало да е червен. Знам обаче че има и син на цвят като червения , без фосфати , така че може и да е ок. А за колата от линка не ме кефи тоз двигател. :unsure:

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другите притеснения са ми за двигателя , пише че е 180 коня но малко ме съмнява  , струва ми се че виждам жило за газта на снимките , което значи че мотора е АЕБ. 

 

180hp/AJL е кодът на мотора и също е с жило. Така, че посочената мощност в обявата е точна :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Антифриза ми се струва не е правилния за този автомобил... Вътре изглежда доста добре за годините на които е. Нещо мен специално не ме грабва ;)http://www.cars.bg/c786005 тази ми изглежда прилична, ама цената е по-височка.

Антифриза определено трябва да е G12 обикновено е червен на цвят

Този по снимката изглежда бълвоч някъв.....кожата се възстановява най-лесно правят го масово!

Става като нова не и личат километрите

Трябва да я видиш на място мен лично с тея фарове ич не ме кефи ама тва е бял кахър!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

180hp/AJL е кодът на мотора и също е с жило. Така, че посочената мощност в обявата е точна :)

А дали и годината има шанс да е вярна? Четох че е в пъти по-добре да е с по-нови уреди (километраж) и дигитален часовник. Или трябва да е фейслифт за да е с тях?

Относно антифриза се съмнявам стария собственик да се е стискал за правилния при положение че е платил за толкова допълнителни екстри. По-скоро може да се потвърди моята теория за челен удар и тука наште джамбази да са сменявали радиатор и да са я натъпкали с ефтинджос антифриз. А може пък и да е Г12 син на цвят , чувал съм че има и такъв.

Направи ми впечатление че задна дясна гума е различна от другите 3 , като ходя да я гледам ще обърна внимание и на това , трябва да са сложили резервната на мястото на някоя от другите... защо - не се знае.

Обнадеждаващо е че двигателя е AJL , като гледам другите теми за Ц5 общо взето това е добър избор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не е излъгал в обявата за годината на производства, може да е 2000г.

 

За да е с "с по-нови уреди (километраж) и дигитален часовник." трябва кода на мотора да е различен от AEB/AJL и не е задължително да е фейслифт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам как неграмотно е сложена газта отпред ще ме е яд да ида да я гледам дори тая кола. Всъщност съм почти сигурен, че наживо ще е много по-зле и цената ще отговаря на това, което предлага.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо не ги напишеш тези забележки и кое не става -  като мотор доста се търсят и утре някой друг ще пусне пак същата за обсъждане :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Силно захабени детайли по салона , почти цялото е пребоядисвано като предната и задната броня са правени като в час по трудово , в багажника липсва хоризонтална щора , има само вертикална , кората на пода в багажника е деформирана и цялата оплескана с нещо бяло , подобно на кисело мляко , волана изглежда сменяван , около ключалката до волана са сваляни пластмасите и не добре монтирани обратно , не се знае защо , предните фарове са различни - Депо и Хела , като на хелата са лепени крачетата за закрепване , запали след доста въртене на стартер , при превключване на газ в началото не държеше стабилни обороти , докато не позагря , след като загря при леко подаване на газ след това оборотите за празен ход не застават  стабилни веднага а след леки колебания , шум в главата на двигателя , спукан бензинопровод сължеше и бензин капеше върху двигателя. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги , а за тази дали имате някаква информация?

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11404761213970271&slink=76ftxf

Виждам че е форумна , или преди е била. Тук няма обяви за нея. Виждам има забележки по салона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не бъркам колата.......трябва да се намира в Банкя.Преди 4-5 години мой познат-монтъор я купи от Боми Ауто.

Беше в доста добро състояние,сегашното и състояние незнам какво е .В номера трябва да има 3 еднакви цифри,ако пак казвам не бъркам колата.

Редактирано от levis
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...