Jump to content

Болтовете на гумите?


Toshko

Recommended Posts

Здравейте!

От 4 дена съм горд собственик на Audi A6 2.5TDI. Вчера вечерта чух странно тупкане от лиавата предна гума и реших днес да ида на майстор. Сутринта преди майстора тупкането беше още по-силно, човекът се качи в колата покара, чу го, разгледа окачването и нищо не намери. Когато втори майстор искаше да се качи и да покара да чуе шума реши да провери как са болтовете на гумата и се оказа, че бяха тръгнали да се развиват. Затегнаха ги и всичко се оправи. Майсторът сподели, че предишният собственик също е идвал преди за този проблем.

На вас случвало ли ви се е подобно нещо? И има ли някакъв лек - примерно други болтове или нещо такова, за да се подсигуря, че няма да се случи отново?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип летите джанти се стягат по-различно от стоманените. Когато се стягат трябва да се чуе едно специфично изскърцване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Много, ама много ламерски въпрос- възможно ли е да е била прецакана резбата на два или повече болта? това води до скапване на резбата на главината. Предположението ми е някой да е пренарязал отгоре резбата с цел да я оправи, но така да се е получил по- широк отвор?

2. Другото е някой да я е подготвил за кражба, ама като гледам, си е там капачето на джантата, а и преди се е случвало разхлабването, затова май това е слабо вероятно :hilezh:

3. Възможно е и някой да се е престарал и да е пръснал някаква смазка в отворите на главината против корозия и сега това да води до разтягане- едно профилактично почистване с обезмаслител би помогнало :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

провери коносите на болтовете дали лягат правилно в гнездата на джантите :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм със същите джанти през лятото и преди една седмица, като реших самичък да сменям летните със зимните болтовете се отвиваха много трудно. На един болт запънах и счупих два камъка 17 от гедоретата. Та си отидох на гумаджия с гайковерт да ми ги смени. Така че 100% съм сигурен, че просто болтовете ти не са били добре затегнати - карай спокойно немаш проблеми!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Здравейте!

От 4 дена съм горд собственик на Audi A6 2.5TDI. Вчера вечерта чух странно тупкане от лиавата предна гума и реших днес да ида на майстор. Сутринта преди майстора тупкането беше още по-силно, човекът се качи в колата покара, чу го, разгледа окачването и нищо не намери. Когато втори майстор искаше да се качи и да покара да чуе шума реши да провери как са болтовете на гумата и се оказа, че бяха тръгнали да се развиват. Затегнаха ги и всичко се оправи. Майсторът сподели, че предишният собственик също е идвал преди за този проблем.

На вас случвало ли ви се е подобно нещо? И има ли някакъв лек - примерно други болтове или нещо такова, за да се подсигуря, че няма да се случи отново?

Колеги, ако искате вярвайте, обаче на мен ми се случи същото, пак на предна лява гума. Отначало се чува като лагер на главина, после много бързо се усилва. Трябва наистина добре да се затягат и проверяват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не би болтовете да не са оригиналните и конуса да е различен? Или пък на някои отвори да е пренарязвана резбата?..... При мен няма отвиване освен с пневматичен гайковерт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не би болтовете да не са оригиналните и конуса да е различен? Или пък на някои отвори да е пренарязвана резбата?..... При мен няма отвиване освен с пневматичен гайковерт.

Проверено и всичко е наред. Наръка не съм пробвал. И аз помислих първо, че някой се е опитвал да сваля джантата. И все още не съм сигурен каква е истинската причина. Може да зависи от силата на пневматичния гайковерт на вулканизатора, да не е била завита добре - не знам, но е факт че се разтегна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен след като ми хванаха проблема в един тоьота център ми затегнаха яко гайките и миналата събота като ходих да сменям гумите на предната лява специално с пневматичния гайковерт неможаха да ми ги развият и с един кръстат ключ с ритници ми ги развиха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...