Jump to content

Не загрява нормално


Paho

Recommended Posts

Колеги смених термостата с нов марка "Behr"  сега гледам и по стрелката на таблото и по климатроника на 49-ти канал температурата е еднаква , но достига най-много до 58-60 градуса  :stupid: 

Преди да го сменя пак не достигаше 90 градуса ,а най-много до 80 

Колата е Ауди А3 1.8Т

Къде може да е проблема ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя колега така смени термостат на Голф 3-ка, уж от доверен човек при доверен майстор.Отново не му достигаше температура.Та се наложи смяна на термостата с нов, сложи същата марка, като проблемния и се оправи.Явно е до конкретна бройка при афтърмаркет продуктите.И аз съм с две ръце за оригинален  :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Практиката ми е показала,че термостати трябва да се ползват оригинални за сигурни резултати.Бер са уж хубава марка, но понякога има издънки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога ли по някакъв начин да проверя дали съм пак за нов термостат или за датчик без да ги купувам и да налучквам ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Термостата може да го "свариш" и с помощта на термометър може да видиш при колко градуса отваря и затваря.И за датчика може да направиш същото,но без да го потапяш целия.Само си намери таблица при колко градуса какво трябва да е съпротивлението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази последната процедура надали ще се заема да я правя :D  Дайте съвет с кое да започна да сменям ? 
Новия уж термостат , някой датчик или кое ? 
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Смених термостата и решение на проблема няма  :wall:   

Кой датчик да сменям или има ли някакъв начин да се замери кое точно ? 

Определено водата в системата е много по-гореща от 50-60 градуса които показва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за да разбереш дали наистина не ти отчита правилно датчика или уреда  загрей колата добре най-хубавия вариант е след продължително каране и като я угасиш отвори капачката на казанчето за антифриз и изпусни въздуха после се заслушай дали ще почне да бълбука по тръбичките ,ако има този звук значи си  е загряла нормално и си търси датчик или нещо в таблото. ако е jaager    е нормално да ти прави мизерии :Д

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между главата и блока в дясната страна на двигателя като си застанал пред колата точно под капачката за масло син на цвят е седи на фланеца за водата ,ако не можеш да се ориентираш проследи дебелия маркуч който влиза в радиатора той отива право при фланеца там е и датчика . Вземи по скъпичак на БЕХР примерно за да не те лъже в градусите 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...