Jump to content

Дали да направя дупки за говорители в кората А4 Б5 Седан


Jordan.Mihnev

Recommended Posts

Здравейте колеги имам нужда от малко съвети а дори и предложения!Чудя се дали си заслужава да надупча кората за да сложа два говорителя елипси или някой има други предложения за да мога да запазя кората цяла и въпреки това да ги вградя някъде в багажника примерно ? Става въпроса за А4 Б5 Седан в багажника има 60 литрова газова бутилка ако това ще помогне (не е на мястото на резервната гума ). Отворен съм за всякакви предложения като бих се радвал да запазя задната кора толкова хубава колкото е в момента.Дали някой вече е измислил нещо такова или има идея ? Благодаря предварително :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо да не се монтират на ламарината, а кората да си остане непокътната (няма да има проблеми).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вратите не са вариант нямам място за колни там а интериора на колата е единственното нещо запазено :) еик би ли дал конкретна снимка каде да се сложи точно ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При вземане на точен размер с линия и триъгърълник няма да е проблем да дакараш симетрия, очертаваш местата на рязане. После дупка с бормашинка калкато да мине ножа на зегето и си ти. Колонките обикновено имат решетка, която ще покрие изрязаното. Ако пък си от кръжока пречат ми ръцете име фирмички, срещу скромна сума от "десетки" левове ще те нагласят, само оставяш колата.

Редактирано от Бат Сашо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с 4 колони на кората, двете са вместо бувер, понеже не търся зверски бас, и предпочитам по-изчистеното звучене монтирах още две колони в кората. Доволен съм и имам цялото място на багажника.
Както спомена колегата Бат Сашо, ако не си припрян става много красиво и стилно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш 3 вариянта по принцип. Аз си бях направил направо кора от пдч ли как му викат, дървена и на нея сложени 2 25 сантиметрови колони, само че се реже отдолу малко ламарината, че бяха с големи магнити, от този вариянт бях най - доволен. Втория е направо да ги набухаш на кората елипсите, но трябва да видиш, някои са с големи магнити и малко се реже отдолу ламарината. Третия вариянт - самите елипси си ги сложих на едни като подложки - дървени стойки, върху кората, тоест вдигнах ги нагоре с 3 - 4 сантиметра над кората, че иначе ми опираха магнитите и не ми се режеше отдолу ламарината, то си има дупка в ламарината, ама не всички колони минават в нея, та стана като дървена поставка и в нея отрязана дупка и сложени колоните, обаче не ми харесва - освен че стърчат и не се чуват добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм с вързани ръце и кората мога да я направя, идеята е друга има ли друг вариант от този да отрежа кората която при мен е запазена и сърце не ми дава да вкарам зегето в нея за да сложа 2 глупави колони колегата

eic-idimitrov

написа нещо което явно ме устройва но ми се иска да видя той какво мисли и ми се иска да видя снимки на въпросната ламарина на колата преди да предприема каквото и да било ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се написал че искам да видя само той какво мисли всъщност нека всеки който каквато информация има да се включи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вратите не са вариант нямам място за колни там а интериора на колата е единственното нещо запазено :) еик би ли дал конкретна снимка каде да се сложи точно ?

Никъде не се споменава за кори на вратите... и аз съм говорил за монтажа на кората на задното стъкло.

Лично съм монтирал говорители, които са подходящи за отворите там и ефекта е много добър.

Ето нагледно как стоят нещата:

027083110.jpg?r=0

027083111.jpg?r=0

027083113.jpg?r=0

(снимките са от интернет)

Директно се монтират говорители 16.5 см и единствено е нужно да се добави "изолация"

Редактирано от eic-idimitrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В по горния пост над твоя първи пост колегата спомена за корите на задните врати затова е написано така.Ще погледна и ще кажа а после ако може да се измайстори нещо ще снимам за да видите колеги как е станало :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мога да предложа готово пробита кора за елипси. Стояха много добре, а и което е по-важно според мен звучаха чудесно. Колегата автор на темата ако има интерес да ми драсне едно ЛС. Ето я кората:

031475009-thumb.jpg?r=0 031474999-thumb.jpg?r=0 031475122-thumb.jpg?r=0

Редактирано от Митака
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотно предложение колега но не мога да го приема защото -

1.Нямам средствата за да я закупя в момента (без работа съм и парите са ми кът)

2.Моята кора и салона са светли (не искам да развалям както написах малкото хубави неща в нея)

 

Въпреки тези факти ти благодаря за предложение и отделеното време за да напишеш поста !

 

Има и допълнение към обяснението кората не е пригодена за заводски говорители ( смисъл напълно изчистена)

Редактирано от Jordan.Mihnev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...