Jump to content

Audi 2.0 16V vs BMW 320 24V


Recommended Posts

Имам оферта от един приятел с въпросното бмв за гонка..... та въпроса ми е за евентуалния изход...

2 неща:

1.той е със гуми 17-ки и при старта почти не върти което според мен му дава голямо предимство

2.аз съм с 14-ки и мн превъртам и незнам как да го избегна тва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 56
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

За превъртането на гумите, с 14-те, ти си в по-изгодна позиция. Колкото е по-голям балонът на гумата, толкова по-малко ще превъртат колелата при тръгване. В случаят обаче, по-важното е, ча BMW-то е със задно, което му дава по-голямо предимство при стартът. При ускорение, се "прехвърля" маса към задницата, а предницата олеква, което всъщност е твоят проблем.

Предполагам, че имаш хубави гуми - провери налягането им. Стандарто трябва да е 2.0 бар. Ако е по-голямо, ще имаш по-малко съпротивление при търкаляне, но и по-малко сцепление при тръгване. При по-ниско налягане се получава обратното.

Загрете двигателите, слагайте си коланите и не правете глупости с които, да застрашавате живота на други хора.

Редактирано от Cocteau
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще те отвее колега.

Карал съм и двата автомобила.

Баварията върви повече.

Можеш да се пробваш с 318-ка ама и там незнам дали изхода ще е в твоя полза.

Не искам с това си изказване да те засегна по някакъв начин.

И аз съм с 2.0 16в .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще те отвее колега.

аз съм се пробвал с 318is дето са по 140 коня ...то първо през деня бехме с бмв-то и се пробвахме с една 320ка 150коня и се оказа 4е 318ката е по-бърза... :bia: после ве4ерта се пробвахме с аудито (2,0 16волта кватро) с/у 318ката и му взех старта (аз съм с 15ки бмвто с 14ки) ма на 2ра и 3та ме настигна :D и аз се отказах ...яка работа си е задното!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не му вдигай акцийте на тоя с Беемвето, ще те дръпне и то с много, това върви в пъти повече от 6А или ACE.

Редактирано от KYPO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не колега не се притеснявай :bia: въозбще нема да се засегна от каквото и да било.... ама мисля да се пусна за спорта...

скоро ще пиша какво е станало

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега заради Куатрото няма да можеш да го биеш, иначе аз съм пробвал такава 320 с Купе с АСЕ мотор и я отвях с 1 кола при условие, че се забавих на старта :D Ся незнам дали е била читава, ама момчето беше човек с пари и я потдържаше дабре :bia: Силата на Аудито е в дългата 3-та, така че може да се пуснете и после пиши резултата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че имаш шанс да вземеш старта (все пак си 4 цилиндров и по-бързо се развърта двигателя), но този мотор на БМВ (М50Б20 или М52Б20) мине ли над 3000-3500об. и ..... става зъл. Ще те дръпне.

Хубаво е, че го правите за спорта само гледайте да е безопасно!;-)))

Лека и чакаме резултат!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех амааа - един не каза не6то добро за тоя мотор:D

Единственното предимство на това БМВ е 4е е много добро на старта заради задното и големия въртящ момент в ниските, не дай си боже да има и шпер :D

Свичко се проли4ава след 150-200м - много зависи от старта на двете коли и ми се струва 4е може би и Аудито в последствие да завър6ва на равно или да пада със съвсем малко.

Пускал съм се и с по големи и с по малки мотори - изходите не са много ясни и прозра4ни - винагои става не6то:unsure::bia:

Ако малко ти е попипнато Хавудито може и да покаже мускули:)

Уууупс полека - 320 24v 150кс така ли??????

Вии да не би да сте болни бре - тва БМВ не мое примъца пред Аудито - пускал съм се и съм карал такова!

Още пове4е 4е е и със 17" - слагай на Аудито 15 205/50 и му гледай сеира на оня:bia::):o

Ако не Бие Аудито гонката е поне равна, да не казвам 4е и баварката мое и да падне.

Знаете 4е карам същият мотор, и преди да го турбинирам дота хора се 4удеха как така върви толкова.

Заводска 80 тка с тоя мотор се предава единственно пред Астра ГСИ и БМВ 323/328 и то с 6пер - пробвал съм се.!!!!

Редактирано от |CL|NIKI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пред Астрата не само се предава ами и се засрамва чак!!!Поне така съм чувал от теб де?!?Ти до де я докара,ако не е тайна?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм сектант и си харесвам Ауди ама тука що глупости се изписаха не е истина, сток Е30 или Е36 320 срещу сток ACE аудито нема никъв шанс, казвам го от опит, чак с ACE с GSI почнахте да го сравнявате.. :D слезте малко на земята, ако обичате. ACE, ако не е барано нещо, досега не съм видял вървящо или поне не толкова колко ги изкарвате.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боби ,не ти ли писна бе батка?

Разбрахме те вече,че си с най-вървежното NG във форума , :unsure: !

Нещо напоследък много компетентен стана, :D !

Да ти обадим един-два старта ,за да спреш да говориш,а?

по темата:

Почти съм сигурен,че на 15" джанти на Ауди-то, БМВ-то ще падне или най-малкото,ще завършат равни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти обадим един-два старта ,за да спреш да говориш,а?

Кога кажеш, мое и пет старта. Аз съм на линия ти решаваш, даже си с подходящи джанти в момента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С КУРО си имаме наще различия ма спрете да говорите глупости никакъв шанс срещу БМВ-то стига мечтахте и да 318is е доста по пъргаво от 320 24v поне такива впечатления имам при старт и с двете модификаций ма взимат среброто поне срещу мене :bia: Мисля знаете какво ще кажа за нашата марка :unsure::D Не виждам смисъл само да му дигате самочувствието на пича с БМВ-то че кара кола

Редактирано от lampard
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...