Jump to content

Проблем със светлина за заден ход - лява


tsilev

Recommended Posts

Здравейте,

 

става въпрос за А6 4F 2006г, седан. Скоро ми изписа на малкото табло за проблем със задна лява светлина. Не свети светлината за заден ход. Свалих стопа и проверих с мултицет всички крушки за здрави. Вътре в самия стоп е сухо и чисто, няма окиси и ръжди. Крушките контактуват добре с шините. Възможно ли е лява и дясна светлина за заден ход да са на отделни предпазители (защото дясната свети) и къде се намира? Прегледах предпазителите които са в ляво и дясно отстрани на арматурното табло, до дупките за въздуховодите. Не намерих дефектен предпазител. Също и отзад в багажника отдясно няма прекъснали. Всички прдпазители гледах визуално - не бяха прекъснали и/или опушени. Някакви идеи?

Благодаря предварително за отделеното време. 

post-91115-0-92179500-1412521118_thumb.j

post-91115-0-22345800-1412521119_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно е, че ти дава грешка за задна лява крушка за заден ход, при положение, че там изобщо няма такава :) Светлина за заден ход има само една и тя е вдясно ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евентуално да провериш проблемата крушка дали е опушена, може от това да ти набива грешка.

Няма опушена крушка. Светли са като нови.

Странно е, че ти дава грешка за задна лява крушка за заден ход, при положение, че там изобщо няма такава :) Светлина за заден ход има само една и тя е вдясно ;)

Не е вярно, че е само в дясно светлината за заден ход. И лявата си светеше преди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми смени крушката за 50 стотинки баси...

Крушката, както и другите са здрави. Проверих ги с мултицета.

Може ли да се мери напрежение на тази крушка? т.е. може ли да се включи на задна скорост (автоматична  скоростна кутия) и да се угаси двигателя за да не е в движение и да се мери 12V?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, само да уточня, че седаните са с една крушка за задно движение и тя се намира в дясно, а авантите са с 2 крушки -в ляво и в дясно :)

Редактирано от trackersoft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите не са LED стопове, в левия стоп вместо крушката за заден ход се намира крушката за стопа за мъгла, лятото така ме вкараха в един филм - викат ми, не ти свети лявата крушка за заден ход. Свалих целия стоп, сравнявах, гледах и установих написаното по-горе.
Т.е. стоповете ми са с обикновени крушки с жички, а не LED и крушката ми за заден ход е само в десния стоп :)

P.S. Даже тогава видях че е презапоявана масата, която по принцип е проблемна...явно предходния собственик се е погрижил за тоз масов проблем

Редактирано от trackersoft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми смени крушката за 50 стотинки баси...

ще взема и ще я сменя с нова. ще пиша за резултата.

Горното е вярно при кодировка за LED стопове, а ако са с нормални крушки, светят и от двете страни.

да крушките са 12V, 21W, 120градуса

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи какви са стоповете - европейски или американски, лед или обикновени. Обикновените имат две светлини за заден ход, ледовите са само с една. Може да му е изгоряла крушката за мъгла примерно или нещо такова. Дай точната грешка която ти шие и ходи си смени крушката просто :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е от Германия, т.е. европейски стопове. Най-отгоре стоп светлината е със светодиоди, които контактуват към шината с 2 пъпки (под натиск от пружинки). 

Най-долния ред са 2 крушки, едната жълта и другата бяла с различен цокъл, чопчетата за сазположени на 120 градуса. Тази бялата е малко , много  малко с " черничко" на волфрама на спиралата. На ом-метър е здрава, но може би е с различно съпротивление и от това да пищи? 

Сега при включена задна предавка не свети лявата бяла светлина. 

Почивните дни ще взема да я сменя и ще пиша. 

Благодаря на всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не мога да разбера, защо се опитвате да ме убедите в това? Тази крушка си светеше преди. Както и да е ...

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш ли да напишеш точно грешката, която ти дава?



Тази бялата е малко , много  малко с " черничко" на волфрама на спиралата. На ом-метър е здрава, но може би е с различно съпротивление и от това да пищи? 

 

При мен на дневните даваше тази грешка, въпреки, че светеха, но бяха леко очернили. Предполагам и при теб ще излезе този проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се на всички, че ви подведох с моето незнание. 

Грешката която изписваше беше "left rear light" и прозрачно-бялата част на стопа ме подведе, че е светлина за заден ход. Смяната на халогенната асиметрична крушка 21W, оправи нещата. Сега не изписва грешка и светлината е габарит за мъгла.

Благодаря на всичи за съдействието!

post-91115-0-16656800-1413225473_thumb.j

post-91115-0-13450700-1413225480_thumb.j

post-91115-0-75481100-1413225491_thumb.j

Редактирано от tsilev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 months later...

Извинявам се на всички, че ви подведох с моето незнание. 

Грешката която изписваше беше "left rear light" и прозрачно-бялата част на стопа ме подведе, че е светлина за заден ход. Смяната на халогенната асиметрична крушка 21W, оправи нещата. Сега не изписва грешка и светлината е габарит за мъгла.

Благодаря на всичи за съдействието!

Колега фаровете с лупи ли са ти ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...