Jump to content

Как да инсталирам фонетична клавиатура?


Recommended Posts

Привет,

В тази тема ще се опитам да дам описание стъпка по стъпка как да се инсталира фонетична клавиатура за Windows XP.

- изтеглете прикрепеното файлче Pho.zip

- изберете къде искате да го деархивирате и екстрахирайте файловете там

- идете във въпросната директория, която избрахте, и ще видите 3 файлчета: BgKYBSXP.inf, KBDBD.DLL и kbdBF.dll.

- изберете с ДЕСЕН бутон BgKYBSXP.inf и от падащото меню, което се е отворило, избираме "Install". Процесът, който се активирали, е невидим, но инсталацията е минала успешно.

- отваряме Start -> Settings -> Control panel от там Regional and Language settings.

- избираме втората папка, която се казва "Languages" и от там бутона "Details"

- от новото меню, което се е отворило, избираме бутона "Add" и после от следващото меню от "Input language:" избираме Bulgarian, а от долните падащи опции избираме "Bulgarian (Phonetic)"

След всичко това вече би трябвало да имате фонетична клавиатура, която да можете да превключвате с комбинацията Shift+Alt или Ctrl+Shift, зависимост от това коя от двете сте избрали.

Моля, споделяйте тук евентуалните проблеми, на които сте се натъкнали!

Успех!

Pho.zip

Адрес на коментара

Бих добавил че освен Фонетична може да инсталирате и БДС кирилица едновременно. За съжаление не помня точно как се оживява (стъпка по стъпка). Трябва просто да изберете и другата (пробвайте коя от всичките че са няколко).

Тогава превключването Кир/Лат става примерно с АЛт+Шифт а смяната между двете кирилици става с Контрол + Шифт докато сте на кирилица.

Така и вълкът е сит и агнето е цяло. И на компа има Англииски/Фонетична и БДС кирилица което е целта на задачата.

Адрес на коментара
  • 4 weeks later...

...

Моля, споделяйте тук евентуалните проблеми, на които сте се натъкнали!

Успех!

На немското ми ПЦ дава грешка при инсталация

OS Name Microsoft Windows XP Professional

Version 5.1.2600 Service Pack 2 Build 2600

OS Manufacturer Microsoft Corporation

Activation Status Activation Pending (30 days remaining)

System Name DES-XP-0105

System Manufacturer Hewlett-Packard

System Model HP dx5150 MT

System Type X86-based PC

Processor x86 Family 15 Model 47 Stepping 2 AuthenticAMD ~1994 Mhz

BIOS Version/Date Phoenix Technologies, LTD 1.13, 24.02.2006

SMBIOS Version 2.4

Windows Directory C:\WINXP

System Directory C:\WINXP\system32

post-427-1165333462_thumb.jpg

Адрес на коментара
  • 3 months later...
  • 4 months later...

От 9 години не съм слагал FlexType и никога няма да сложа.

Ето http://injinera.bgplus.com/na4alo.htm - човекът се е постарал и е обяснил защо да не се слага FlexType.

Не е вярно, че за 98 титрябва FlexType :hilezh:

Редактирано от Cocteau
Адрес на коментара

Аз принципно съм поддръжник на идеята каквото си има в Уиндоус-а да ползвам него вместо нещо друго, но ползвам Флекстайп и нямам никакви грижи с него, пък не съм го сложил на 1 или 2 компютъра... Аргументацията на инженера куца, пък и никой не може да ме убеди, че Флекстайп докарва каквато и да е грижа в Уиндоус-а, просто лесна за инсталация и конфигурация програмка, която на всичкото отгоре е и лесна за употреба...

Адрес на коментара
  • 4 months later...
  • 2 weeks later...
  • 11 months later...
  • 1 month later...

Всичко е ОК с инсталацията. Имам само един мъничък проблем който ме дразни.

Когато се връщам от EN на BG винаги ми включва БДС клавиатура, и трябва още веднъж да натискам, защото използвам фонетик. Не, че е кой знае каво но дразни. Има ли начин да се фръщам директно на фонетик.

Адрес на коментара
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...