Jump to content

Мнение за телевизори,като марка-качество


Recommended Posts

Моя грешка, имах предвид VA. Изчетох тонове в нета, гледах клипове. Последно до колкото разбрах и IPS и VA с имат плюсове и минуси и не може да се каже еднолично едната е по-добра от другата,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 170
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

TN-матрици отдавна не се ползват за монитори и ТВ.

Наскоро се сдобих с едно 55-инчово ЛГ олед извито, мисля засега няма конкуренция тази технология. Видях що е контраст, градации, черно и цветове... След такова, всяко ТФТ изглежда като да минеш от куатро на преднячка и да търсиш оправдание за компромиса...

 

П.С. смРАт-функциите продължават да са все така недъгави при ТВ-тата, всеки долнопробен китайски тв бокс ги праща по пещерите... :hilezh:

П.П.С. бях с много резерви към извит дисплей, но е интересно и не пречи, друго не мога да кажа... :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е модела де, че ме е срам да пускам тема, пък търся нов сандък...:lol:, да видим кво си купуват батковците.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е като моя няма да намериш, защото вече не се произвежда... освен втора ръка, което хич не е препоръчително за ОЛЕД.

 

https://ele.bg/archive/tvs-lg-EC930V-lg_55ec930v

 

LG-EC930V.1000x853.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грешна снимка съм сложил в предният пост, в нета ме подведе грешна снимка на модела, няма го разширението на корпуса отдолу. Като остана дума за корпус - брутално тънък е.
(снимка от нета)
lg-55ec930v_473000.jpg
Звукът не е лош за никаквото място за акустичен обем - за ТВ става, но съвременния дизайн си изисква външна аудио система, освен ако не се ползва само за гледане на новини и предавания.
Интересно решение за щадене на матрицата срещу продължителните статични лога на телевизии забелязах:
9474525z.jpg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен OLED-а на LG видях, че самаунг предлагат нещо подобно - QLED, което е нвщо като олед-а, само че диодите не са "органични" и нямали това "изгаряне" като органичните.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оги, аз вече 3-4 години съм с този модел на Оледа и не съм забелязал никакви проблеми или отпечатвания по него.

 

Този дебел бял кабел отзад за какво е?

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, ole написа:

самаунг предлагат нещо подобно - QLED, което е нвщо като олед-а

Ами не е изобщо като оледа.

 

Очаква се позитивите от двете текущи основни технологии да бъдат съчетани в mLED, но е още в процес на развитие...

 

Преди 1 час, redalex написа:

аз вече 3-4 години съм с този модел на Оледа

 Ако си фен на технологиите, не е лошо да го прекараш с един калибратор и да поизключиш половината глупости като разни шуподтискания и подобни. В краен случай поне една градационна таблица.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никога не съм му пускал такъв калибратор, а и не съм виждал нужда... обикновено се ползва за нетфликс и някой филм по ТВ...

 

Има ли "автоматичен" калибратор? нещо, което се рънва и си прави само всичко без да му задавам аз стойности и параметри? (грам не съм запознат с тия работи)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност да - има някакъв picture wizard - разхожда те през едно меню с изображения и пише какво трябва да виждаш и как да го постигнеш със съответната настройка. Иди на Expert и там си направи профил по уизарда. На прима виста се сещам за друго забелязано недоразумение - "aspect ratio" трябва да е на "Just scan", защото на 16:9 по неясна за мен причина зуумва картината и я реже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лятото докато се чудех какво да си купя, забелязах, че много народ реве от извитите матрици. При производството оставало напрежение и след време при някои се появявала пукнатина...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 1/2/2019 at 23:49, ogip написа:

TN-матрици отдавна не се ползват за монитори и ТВ.

Не съм съгласен. По Коледа ходихме да гледаме монитори за гейминг и повечето бяха с TN матрици. И не говоря само за бюджетни модели, а за такива по над 1к камъка. Другото беше с VA и IPS, но там цените бяха други и започваха от малко по-ниска цена, отколкото стигаха най-скъпите налични с TN.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен, че изглежда фьешън, няма особен смисъл от извита матрица, освен ако не е за един зрител. За РС монитор е екстра.

Иначе не са чак "много" фира заради остатъчното напрежение, но наистина са със завишен процент рекламации. Имам преки наблюдения от някъде.

преди 5 минути, s7r3l0k написа:

Не съм съгласен. По Коледа ходихме да гледаме монитори за гейминг и повечето бяха с TN матрици. И не говоря само за бюджетни модели, а за такива по над 1к камъка. Другото беше с VA и IPS, но там цените бяха други и започваха от малко по-ниска цена, отколкото стигаха най-скъпите налични с TN.

Прав си, ТВ само трябваше да напиша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В амазон и по форуми е пълно с оплаквания, че се получава без никакво външно напрежение да е оказвано. Просто си стоят хората на дивана или се връщат в къщи и опитват да включат телевизора и ...:nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...