Jump to content

Новата ми А5


manqgas

Recommended Posts

Записах си новата карта на навигацията и съм много доволен. Сега искам да си сложа блуту в колата,някой може ли да ме посъветва какъв модул да си закупя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • Отговори 112
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Няма нищо нито в жабката нито при подлакътника,жалко една карама пари и да не опънат едно кабелче :D

Има ли как да си прекарам aux ?

Моята А5 има 3.5 ин4а жак в подлакътника, има и SD карта отпреде в таблото-един малък процеп вляво на конзолата

Записах си новата карта на навигацията и съм много доволен. Сега искам да си сложа блуту в колата,някой може ли да ме посъветва какъв модул да си закупя?

в продавалника има за 120 лв без кабела

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам А5 2,0 ТДИ и от известно време здраво тресе купето когато оборотите паднат на 800. Ходих в порше и ми казаха че имам Маховик за смяна. Колата е на 120000 км (2011) и трябва да се ремонтира.  На кво прилича това. 1800 лв за смяната. Има ли колеги с такива проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да автоматик е 8 скоростен мултитроник, а при4ината каква може да е, сега като го сменя , на следващите 100 к пак ли.

Дали зависи от карането или не6то друго. Ако го сменя по късно може ли да се отрази на двигателя или ск кутия.

Предварително благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Днес и на мен ми съобщиха за стружки в горивната система след като колата изгасна и ме остави на пътя.Колата е А5 куатро от 2009г. производство бихте ли ми казали какво да предприема в началото ме втрещиха с сума от 19 000 за ремонт после ми се обаждат и казват следното говорихме със завода производител и те ще ни направят 48% отстъпка и отделно отстъпка от сервиза и сумата пада на 7 000лв възможно ли е това според вас става въпрос за официалния сервиз на Ауди в Пловдив.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако наистина ти падне на 7000лв. ремонтът не се чуди ами действай.

Може да ти излезне по-евтино, но с части втора употреба и с не сменяне на някои, но в този случай пак ще излезне 4000-5000лв., така че няма смисъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В понеделник ще разбера какви части включват тези 7000лв озадачи ме как изведнъш правят такава голяма отстъпка явно те са оплескали работата със смяната на горивния филтър  а дали съм с проблемната горивна помпа?     


В понеделник ще разбера какви части включват тези 7000лв озадачи ме как изведнъш правят такава голяма отстъпка явно те са оплескали работата със смяната на горивния филтър  а дали съм с проблемната горивна помпа?     

Дали да сменям дюзите или да мина само с продухване и колко струва оригинална горивна помпа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дюзите се сменят защото се надират от стружките.

Задължителните неща за смяна при този проблем са: помпа, дюзи, подкачваща помпа и 5-6 маркучи. Абсолютно всичко друго свързано с горивната система се сваля и почиства до чисто ново състояние. От всичките няколко десетки неща дори едно ако не се почисти или смени ако е нужно все едно нищо не е правено и следват пак нови дюзи и тн.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой знае имало ли е наистина такава акция в европа нека даде линк нашите бгсервизи няма да признаят естествено а доколкото знам ние сме под шапката АУДИ в Австрия и те трябва да знаят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с чистенето на горивната система не го разбирам, при положение, че има горивен филтър.

Човек, всичко е в стружки, ама всичко, от всеки маркуч вадиш доволно количетво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам за спама но, от конкурентните марки (BMW/Mercedes) страдат ли от такива проблеми? То излиза, че при VAG всеки втори дизел е душегуб  :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помпите, които се слагат на VAG са BOSCH CP3, CP4/CP4.2...включително и на Ford 6.7 дизел има CP3, дюзите 1:1 се слагат и на Мерцедес (3.2d, 4.2d) и на БМВ(3.0d), само че са в различен форм фактор. Продават се и отделно разпръсквачи ето тук http://www.dieselkontor.de/index.php?cPath=22_28_192, можеш да извадиш БОШ номерата и да си ги купиш от представител на www.bosch.bg

Дюзите може да се почистят от стружките и да станат почти като нови и да спестиш 2.5к за нови. Имаме колега във форума кара с такива почистени, помпата трябва нова или втора употреба. Тази А5-ца 2009-та с кой мотор е? CAPA (euro4+) или CCWA(euro5)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този линк съм го пуснал във форума още преди три години, но на немеца разпръсквачите са без пружина и подложки и в Бг няма кой да му ги сглоби на дюзите.

Съмнявам се, че в Бош.бг някой ще му свърши работа. От пет години повтарят като мантра, че чакат ремонтни комплекти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е нали в края на 2010 Ауди публикува, че проблема с помпата е установен и отстранен в моделите след 10 месец на 2010, или аз бъркам нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно седиш повече във форума, а не с VAS-а по колите :) Няколко Евро5 са ми идвали с мъртви дюзи, в Порше Запад са ходили и с разтопени бутала. Мойте бяха тръгнали лека полека и ми изкочи оферта за Евро6 и сега съм с такива.

Редактирано от kpematop
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно... наистина не бях чувал подобно нещо.

Относно проблемът с помпата, доколкото знам след 2012г. е отстранен.

Има и А4 Б8 и А5, които са с чугунена помпа като на ASB мотора. Всичките случайно или не са с код CAPA.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да изнамеря бюлетина и да видя какво пишат. Според мен това с помпата е късмет...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...