Jump to content

Apple iOS vs Android vs Windows mobile коя е най-добрата система?


  

306 гласа

  1. 1. Коя е по-добрата операционна система за смартфони ?

    • Apple iOS
      145
    • Android
      145
    • Windows Mobile
      99
    • Nokia с фенер
      80


Recommended Posts

А пък аз като съм бил по твзи места, забелязах, че всички арабели, негра, индо-пакита и сие лупкат пипони.

Така че - фъкофф с приказките за интелектуал-масонско- аристократичната концепция за богоизбрани!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 3,6k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Зависи къде си ходил, какво си правил. Аз бях на един гугълски евент преди няколко седмици - и там имаше айфончета, но по-малко. След три дена бях на една друга конференция и андроид не видях. Ако идеш в някоя мина сигурно само нокии с фенерчета. В щатите и англия просто прави брутално впечатление из големите градове като вървиш по улицата как всеки е с айфона и слушалките в ушите. Това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бате, точно в лондонското метро ми направи впечатление, че имаше доста Андроид устройства, повечето даже бяха Самсунг доколкото успях да ги различа. Все още Android води Apple по пазарен дял.

Sent from my HP EliteBook 840 G1 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един друг поглед на нещата:

apple-samsung-advertising.png

 

 

chart-of-the-day-samsungs-massive-market

 

Не намирам данните за 2013 и 2014, ама последно гледах, че Самсунг са пръснали 14 милиарда за реклама...срещу нещо от сорта на 500 милиона на Епъл.

 

Плюс това, много ясно, че самсунг ще има по-голям пазарен дял, след като има телефони от 150 лева до 1500...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Samsung водят и в RnD, това доказва ли нещо? Епъл никога не са били в топ 20 на Research&Development, имат най-големият хедж фонд в света, държат повечето си кеш извън САЩ за да избегнат данъци. Да кажем ли, че са пример за алчни капиталисти, лол.

 

Бтв, това с мината и фенерчетата е забавно всъщност.

Редактирано от nytro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако бягаха от данъци и такси защо почват да местят производството си на някои неща от Китай в САЩ? Новото Mac Pro например.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.zerohedge.com/news/2013-05-20/apple-meets-fairness-doctrine-set-pay-whole-lot-more-tax

 

Епъл не са виновни, че системата позволява колкото си по-богат, толкова по-малко да плащаш. Горе-долу като историята на Уорън Бъфет и секретарката му.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо общо. По този начин може да се обясни минимална част в разликата на мкт бюджетите. Да не говорим и как се харчат тези пари, и как цялата кампания на Самсунг примерно е на гърба на Apple с комплексарските им видеа на които им се смеят хората от доста време и тн.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един друг поглед на нещата:

apple-samsung-advertising.png

chart-of-the-day-samsungs-massive-market

Не намирам данните за 2013 и 2014, ама последно гледах, че Самсунг са пръснали 14 милиарда за реклама...срещу нещо от сорта на 500 милиона на Епъл.

Плюс това, много ясно, че самсунг ще има по-голям пазарен дял, след като има телефони от 150 лева до 1500...

бухахаха браО колега

андроид феновете кО викахте за маркетинговият отдел на ябълките :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да питам нещо конкретно и по темата - вярно ли, че ми трябва специално зарядно за епълски телефон и че дори с преходник не може да се включи към стандартен адаптер?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно са масови , но предполагам ги взимат безплатно или почти от техните оператори и не ги плащат по 800-1000 евро...Нека си говорим за нашата реалност, защото когато в УК можеше да вземеш 4S  безплатно с договор и за смешна сума да говориш неограничено + неограничен нет (буквално) , тук гъзетата си ги плащаха по 1000 кинта модерните девайси...В абсурдна действителност живеем...Да не говорим и за макбуците и т.н., колко струват по белия свят и тук...А къде си бил е без значение, понеже статистиката с броя устройства на Андроид , казва съвсем различни неща ... :eusa_angel:

 

Именно.....когато не гледаме парите хората масово избират Ябълката. Що да говорим за тук, ние сме крайно незначителен пазар като цяло за която и да е компания било тя андроид или ябълка за да гледаме нашият случай. Макбуците не е като да са на супер различна цена. 

 

Епъл ги продават за горе долу толкова от iphone 3 насам.

iphone-6-4.jpgАко епъл пуснат айфоните си на цена 4-5 МРЗ заплати в САЩ едва ли ще изкарат дълго, ако ще и със златни лайстни да ги правят.

 

Има го ама с договор, няма iPhone за 99$ без договор докато има андроиди и по 40$. 

699$ беше по спомен 6-цата. 

Е аз пък бях в Англия, Белгия, Германия, Холандия, Дубай и Гърция и това, което казваш е несъстоятелно. Навсякъде съм виждал и Android телефони и не са били малко. И please, пише се бОлшинство. Няма ли spell checker за това Safari...

 

Може, моите наблюдения са си съвсем реални, не щото искам да го дам като довод в темата, особено пък в Лондон почти само айфони ползваха всички. 

бОлшинството съм го объркал  :zustimm:

 

Да питам нещо конкретно и по темата - вярно ли, че ми трябва специално зарядно за епълски телефон и че дори с преходник не може да се включи към стандартен адаптер?

 

Бате имам чувството че се ебаваш вече....  :huh:

 

 

http://lmgtfy.com/?q=iphone+5+charger

Редактирано от zlobil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Има го ама с договор, няма iPhone за 99$ без договор докато има андроиди и по 40$. 

Въпроса е че ги има по 200$ с такса 25$, а тук са по 600$ с такса 25$ и то отскоро при единия оператор, при другия са 800-900$. На дъщерята андроида е 70 лв с 15 лв такса, 4,5 инчов дисплей 2014 г. е модела.

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А пък аз като съм бил по твзи места, забелязах, че всички арабели, негра, индо-пакита и сие лупкат пипони.

Така че - фъкофф с приказките за интелектуал-масонско- аристократичната концепция за богоизбрани!

Ай стига ве, ти все едно не живеееш в БГ...Там са им без пари пипоните...Заплатите също не са им по 450лв и устройствата 2К и нагоре ...А тоя абсурд като тук, да показваме как сме си купили устройство, къде да ни вдига стандарта на живот, а тоалетната ни е на двора го няма никъде по света...

Фък офф, аман от псевдомасони с модерни пипони...

П.с.не ми работят емотиконите...

Редактирано от mitsubishi galant
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бате имам чувството че се ебаваш вече...

Хората пишат по форумите, че не ставало с обикновен адаптер, който просто пуска 5в.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да питам нещо конкретно и по темата - вярно ли, че ми трябва специално зарядно за епълски телефон и че дори с преходник не може да се включи към стандартен адаптер?

 

До iPhone 5 ако кабела е супер китайско менте изписва This accessory is not supported by this device или нещо от сорта, но си зарежда без грижи. От както се сдобих с 5S забелязвам обаче, че този филм вече го няма <_< Ако не е оригиналното им кабелче отказва да зарежда :huh: Предполагам няма да става и за пренос на данни също.

 

Така че да, ако ползваш супер менте кабел и по-модерен iPhone може да удариш на греда.

 

п.с.

става с абсолютно всеки адаптер, без значение дали е за кола или за вкъщи. Гарантирано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хората пишат по форумите, че не ставало с обикновен адаптер, който просто пуска 5в.

 

 

 

Тва в андроид форума ли го четеш ?   :hilezh:

 

Изхвърляне има и при хемероидюзърите. Това в БГ е не лечимо.

 

 

Естествено че има, нали ги уточнихме нещата с андроидските флагмани по ~1000лв.... 

Ся предполагам ще последва някое добро оправдание как не е така щото никой андроидаджия не си взима телефона на лизинг щото са над нещата. 

 

 

 

 

@Wizi 

При мен също след 8.1 два от ментетата ми кабели спряха да работят на 5S-a.Интересното е че с 5-цата си работеха доста дълго време. Когато изпишеше въпросното съобщение изваждане и завъртане на кабела решаваха проблема.

Редактирано от zlobil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 не, намирам го през гугъл, може да е саботаж на гугъл :hilezh:

 

според тази публикация: http://9to5mac.com/2013/09/19/ios-7-now-blocking-third-party-lightning-cables-after-earlier-warning-shot/

в кабела има чип, който при евтините кабели е кракнат :steinigung: 

 

 

защо по дяволите не ползват USB СТАНДАРТ :stupid: 

Редактирано от robobug
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност последните китайски кабели които купих бяха с reverse usb.....на pc usb порта обаче....  :zustimm:

И въпреки това пак е гениално, така или иначе никога не уцелваш правилната страна от първият път  :hilezh:

Редактирано от zlobil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно са масови , но предполагам ги взимат безплатно или почти от техните оператори и не ги плащат по 800-1000 евро...Нека си говорим за нашата реалност, защото когато в УК можеше да вземеш 4S  безплатно с договор и за смешна сума да говориш неограничено + неограничен нет (буквално) , тук гъзетата си ги плащаха по 1000 кинта модерните девайси...В абсурдна действителност живеем...Да не говорим и за макбуците и т.н., колко струват по белия свят и тук...А къде си бил е без значение, понеже статистиката с броя устройства на Андроид , казва съвсем различни неща ... :eusa_angel:

 

Ми то и тук можеш да го вземеш от оператор на доста по-ниска цена. Справка - Теленор. Аре стига вече с тия измишльотини как айфонът струвал 2к лева!

 

 

@robobug: Нямам търпение да го вземеш тоя айфон :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми то и тук можеш да го вземеш от оператор на доста по-ниска цена. Справка - Теленор. Аре стига вече с тия измишльотини как айфонът струвал 2к лева!

 

 

@robobug: Нямам търпение да го вземеш тоя айфон :hilezh:

 

остави ги да си го повтарят...... явно им доставя някво удоволствие.... :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...