Jump to content

Apple iOS vs Android vs Windows mobile коя е най-добрата система?


  

306 гласа

  1. 1. Коя е по-добрата операционна система за смартфони ?

    • Apple iOS
      145
    • Android
      145
    • Windows Mobile
      99
    • Nokia с фенер
      80


Recommended Posts

  • Отговори 3,6k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Преди 6 часа, ole написа:

Има някакви интересни слухове за galaxy X, изцяло bezel-less дизайн и четец за отпечатък под екрана. Само слухове за сега де, но изглежда интересно.

 

Mхм...а камерата и всички сензори отпред къде ще ги сложат? Отзад, леко вдясно ли? :hilezh:

Четеца за отпечатък под екрана вече го има и самЦунг няма да са първи (Vivo са), а Епъл преди месеци обявиха, че нямат интерес да развиват подобна технология. Та не припадайте толкова :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди много години използвах само андроид. След товя минах на ябълката в продължение на 2 години. Когато умря айфона, реших че ще се върна пак на Самсунг. И така вече няколко месеца... Еми аз лично след 10 години нон-стоп опити и подмятания на всякакви телефони, операционни системи, не искам да погледна друго освен ios.

Ще изчакам да свърши гаранцията на самсунга и директно го хвърлям в шкафа и пак ще купя ябълка...

Както каза zlobila, повечето хора с ios ползват паралелно и андроид... е то не е забиване, свършване на вътрешното пространство и тем подобни. Писна ми :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нови 5 точки за отбор Черешка с iOS 11 където мигрирането между дивайси е с добавена нова възможност, а именно още като запалиш новия си телефон/таблет и имаш около себе си стар такъв директно се "надушват" (буквално) и ти предлага да източи всичко от него. 1:1. Наистина много удобно и лесно се получи, не предполагах!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди много години използвах само андроид. След товя минах на ябълката в продължение на 2 години. Когато умря айфона, реших че ще се върна пак на Самсунг. И така вече няколко месеца... Еми аз лично след 10 години нон-стоп опити и подмятания на всякакви телефони, операционни системи, не искам да погледна друго освен ios.

Ще изчакам да свърши гаранцията на самсунга и директно го хвърлям в шкафа и пак ще купя ябълка...

Както каза zlobila, повечето хора с ios ползват паралелно и андроид... е то не е забиване, свършване на вътрешното пространство и тем подобни. Писна ми [emoji4]

Е ти със 16гб ли си го взел?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

16гб е да и 32гб външна за снимки и т.н. Дори 5Sката ми като перформънс повече ми харесваше... а знаете модел на колко години е вече. Там нямах проблем с вътрешното пространство(32гб) беше. А като количество мултимедия и т.н. беше тройно спрямо сега в Самсунга.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какъв е бил самсунга? Иначе аз откакто съществува Google photos и play music съм забравил какво е да няма място.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какъв е бил самсунга? Иначе аз откакто съществува Google photos и play music съм забравил какво е да няма място.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

J7 2017... не е нали топ модел на самсунг, но все си мисля че за 4 години разлика в моделите на айфона ми и самсунга... би трябвало да съм очарован от андроида, но не :)

Признавам, главното нещо , което ме подтикна да купя самсунга беше батерията! Колкото и да разцъквам през деня, не мога да я изтощя до изгасване докато се прибера. Е това само ме грабна в този телефон!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 hours ago, Wizi said:

Нови 5 точки за отбор Черешка с iOS 11 където мигрирането между дивайси е с добавена нова възможност, а именно още като запалиш новия си телефон/таблет и имаш около себе си стар такъв директно се "надушват" (буквално) и ти предлага да източи всичко от него. 1:1. Наистина много удобно и лесно се получи, не предполагах!

И аз приятно се изненадах от тази екстра. И наистина супер бързо се случиха нещата!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5 hours ago, Wizi said:

Нови 5 точки за отбор Черешка с iOS 11 където мигрирането между дивайси е с добавена нова възможност, а именно още като запалиш новия си телефон/таблет и имаш около себе си стар такъв директно се "надушват" (буквално) и ти предлага да източи всичко от него. 1:1. Наистина много удобно и лесно се получи, не предполагах!

 

Wizi, функционално погледнато е отлично решение, но ..... има и друга гледна точка.

Пример: 

- домашната капсула е с последния софтуер;

- преди време съм разрешил достъп на iPhone (гост);

- преди 2-3 дена същите хора ни идват отново на гости и носят iPad (нов гост) освен телефона;

- таблета и телефонът са с iOS11 са към един Apple ID, и благодарение на новия feature таблета моментално получава достъп до моята мрежа.:shocked: БАМ! Без дори да ме попита и се закачи. :angry: 

От гледна точка на гостите (собственика на Apple ID-то) e перфектното решение. Хоп и е в джаза! :dance:

От моя гледна точка имам проблем със сигурността, защото например изрично не искам таблета да получи автоматичен достъп. Говорим за моята мрежа и е логично да имам контрол над това, кой се е "закачил" за нея, нали?! Чудесно, но Apple очевидно това изобщо не ги интересува (за кой ли път етичен проблем).:angry: 

Засега да приемем, че за домашната мрежа не е проблем, но какво правим, ако нещо подобно се случи в корпоративната мрежа?! Упс, проблем! При педантичен CSO и определена  company security policy нещата могат мноooго да се "разсмърдят". ;)

Накратко новият feature като идея е добро решение. Като реализация определено трябва да се доработи. Определено нито искам да сменям пароли след всеки гост вкъщи, нито мисля да ставам "пъдар" и постоянно да дебна какво се случва в домашната мрежа. 

Така, че имайте едно на ум с новата "екстра".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За това си правиш guest мрежа, към която да се връзват гостите ти. Сигурно за това са я кръстили guest мрежа ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При корпоративните WiFi мрежи ауторизацията е на съвсем друго ниво. "SSID <> парола" е ниво на сигурност домашна мрежа все пак. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ммм, аз обаче не успявам да уловя проблем защото си мисля, че в крайна сметка говорим за едно и също Apple ID, без значение, че става дума за различни дивайси. Тоест най-вероятно щом си му позволил достъп за едното устройство се предполага, че няма да имаш против да ползва и друго :) 

 

Вероятно имаш съображения поради които не си създал Guest мрежа!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, това с шерването на парола между два дивайса на един и същи собственик, не виждам как било проблем със сигурността... Яко е обаче как сега те пита и ти дава възможност да изпратиш паролата на друг човек.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А каква парола е вече, ако и някой друг я знае?

 

P,S, Spunky, вече повече от половин час нямам отговор, а обикновено отговаряш на секундата.

Давам ти жокер: Идея си нямаш с какво се занимавам, до каква информация имам достъп и кои са ми клиенти ;) 

Редактирано от nickgaidarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти наистина нямаш идея за какво говориш ...

Пс при андроид ако имам 2 устройства с един акаунт и вържа едного къч wifi, няма ли и второто да се върже директно?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това въпрос към мен ли е или към Spunky?

Ако е към мен, ще ти отговоря, че Spunky има предвид друго нещо.

Ако е към Spunky - ами да отговори той.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...