Jump to content

Apple iOS vs Android vs Windows mobile коя е най-добрата система?


  

306 гласа

  1. 1. Коя е по-добрата операционна система за смартфони ?

    • Apple iOS
      145
    • Android
      145
    • Windows Mobile
      99
    • Nokia с фенер
      80


Recommended Posts

Точно такова имах .... Всичко върви докато не откриеш безбройните бъгове на MIUI. И като се почне да пробваш различни версии. Самият телефон има някои недостатъци но най големия е дисплея. Не струва във всичките му варианти  Tianma, EBBG, BOE. Чиста лотария е с тия китайци.

Разгледах и Xiaomi Mi A1 ... Там положението с дисплеите е същото. В магазин на Мтел видя с Tianma. В ТМ беше  с EBBG ... Просто са ужасни и двата http://faqpda.ru/xiaomi/xiaomi-mi-a1/sravnenie-ekranov-tianma-i-ebbg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 3,6k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

5 minutes ago, alexvan said:

4GB RAM 64GB ROM Snapdragon 625  или викаш и тва няма да върви.

 

Как друго освен мегахерци, РАМ и процесор не ви развълнува вас, андроидните запленени фенове, ще остане мистерия за векове! :)

 

1 hour ago, sweep said:

Удачно е да се сравняват еднакъв клас телефони. Както съм дал пример с С8 и Х, те са с еднакви по големина корпуси и дисплеи. И двата са топ продуктите на съответната марка. Както сравняваме С8+ с айфон8+, защото няма Х+. Не е удачно да слагаш на масата ноут и Х, защото са различен клас продукти с различно предназначение.

Все едно да сравняваш топ модела на Опел - инсигния със топ модела на Ауди - А8. Просто са различни сегменти.

Мислех, че горе описаното е ясно от сравнението, което бях постнал. 

 

Това е все едно никога да не се провежда тест между Ауди RS6 и БМВ М5 защото едното било коНби 4х4, а другото на задно и седан. Да, ама и двете са най-доброто, което всяка фирма има като виждане за този сегмент и не виждам проблем да се направи някакво сравнение особено щом си позволяваш да докоснеш единствено цената. Нали така? Защото аз друго не намерих да беше зачекнал :) 

 

Хиксъ и Ноут 8 са лейтъст енд грейтъст. Това за мен е повече от достатъчно да бъдат поставени един до друг. Всеки има право да вижда нещата по различен начин, нали? :wink: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, Wizi написа:


 

Как друго освен мегахерци, РАМ и процесор не ви развълнува вас, андроидните запленени фенове, ще остане мистерия за векове! :)


 

 


Как пък разбра, че съм запален андроид фен?

П.П. не притежавам такъв телефон с такава операционна система.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 54 минути, Wizi написа:

 

Как друго освен мегахерци, РАМ и процесор не ви развълнува вас, андроидните запленени фенове, ще остане мистерия за векове! :)

...

 

Логично е да ни вълнува. Понеже имаме избор. При Епъл имаш избор между две-три устройства. Малка или голяма ябълка. Което не е повод за хвалба. Не е повод за гордост и подсмиване. Дори е тъжно да не мога да избера каква конфигурация искам да ползвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, Wizi said:

 

Как друго освен мегахерци, РАМ и процесор не ви развълнува вас, андроидните запленени фенове, ще остане мистерия за векове! :)

 

 

Това е все едно никога да не се провежда тест между Ауди RS6 и БМВ М5 защото едното било коНби 4х4, а другото на задно и седан. Да, ама и двете са най-доброто, което всяка фирма има като виждане за този сегмент и не виждам проблем да се направи някакво сравнение особено щом си позволяваш да докоснеш единствено цената. Нали така? Защото аз друго не намерих да беше зачекнал :) 

 

Хиксъ и Ноут 8 са лейтъст енд грейтъст. Това за мен е повече от достатъчно да бъдат поставени един до друг. Всеки има право да вижда нещата по различен начин, нали? :wink: 

 

Казах ти, че няма смисъл да си драскаме. Ти сравняваш ябълки с круши, защото зреят в един сезон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

51 minutes ago, grizzly said:

 

Логично е да ни вълнува. Понеже имаме избор. При Епъл имаш избор между две-три устройства. Малка или голяма ябълка. Което не е повод за хвалба. Не е повод за гордост и подсмиване. Дори е тъжно да не мога да избера каква конфигурация искам да ползвам.

 

Голям праз че ти дава възможност за конфигурация когато телефон с 3 пъти по-слаб хардуер те смазва по всички параграфи...... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смазва те единствено по Параграф 22...:hilezh:

 

P.S. И едно уточнение - по тази тема не ми е забранено да пиша, забранено ми е само в темата Apple iPhone...:respekt:

Редактирано от nickgaidarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 hours ago, alexvan said:

Как пък разбра, че съм запален андроид фен?

П.П. не притежавам такъв телефон с такава операционна система.

 

Извини ме - така добре се справяш във въплъщението на такъв, че не можех да предположа друго :):bia: 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, nickgaidarov said:

Смазва те единствено по Параграф 22...:hilezh:

 

P.S. И едно уточнение - по тази тема не ми е забранено да пиша, забранено ми е само в темата Apple iPhone...:respekt:

 

бате, ти най-накрая разгледа ли ябълките на живо или още пишем квото сме прочели из нета... za edin preAtel pitam

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не само отдавна съм ги разгледал, но и ги разцъквам понякога - знаеш, че синът ми има нова ябълка.

Това е и основната причина да не искам да имам такъв телефон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, МММ1 написа:

Точно такова имах .... Всичко върви докато не откриеш безбройните бъгове на MIUI. И като се почне да пробваш различни версии. Самият телефон има някои недостатъци но най големия е дисплея. Не струва във всичките му варианти  Tianma, EBBG, BOE. Чиста лотария е с тия китайци.

Разгледах и Xiaomi Mi A1 ... Там положението с дисплеите е същото. В магазин на Мтел видя с Tianma. В ТМ беше  с EBBG ... Просто са ужасни и двата http://faqpda.ru/xiaomi/xiaomi-mi-a1/sravnenie-ekranov-tianma-i-ebbg


Конкретизирай безбройните бъгове в един списък до 100- 200  /да кажем/

Бъгове съм имал на андроид и на айфон (срив на системата и последвалото и възстановяване в рамките на часове, проблеми с автономната работа на дивайсЪт - дмек батерията, при новите- в студа си беше проблем /в началото/ да напишеш номер и т.н.), като е ясно , че с разцъкване във фейс и ало не ще се хванат повечето (важи и за двете OS).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе кой каквото иска да говори и налага, факт е че за всеки влак си има пътници... Имам приятел, който преди дни захвърли 6s и си купи ксиаони. Смени 2-3 айфона и сега вика повече айфон не искам... На мен лично хем ми харесва сегашния ми 7+ хем не ми харесва заради особености на ос... Та осъзнайте се, че не всички мислят еднакво и не всички сме с едни и същи критерии за смартфон!

Редактирано от TiL
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тъжното е че повечето само ги разцъквате ма се изказвате супер компетентно....

А ти какво очакваш? Да отида да изсипа 2.3к за ябука само за да го пробвам ли? Не мерси. Има достатъчно ревюта, достатъчно места на които да се "разцъка" един телефон вместо директно да се купува.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 hours ago, TiL said:

Бе кой каквото иска да говори и налага, факт е че за всеки влак си има пътници... Имам приятел, който преди дни захвърли 6s и си купи ксиаони. Смени 2-3 айфона и сега вика повече айфон не искам... На мен лично хем ми харесва сегашния ми 7+ хем не ми харесва заради особености на ос... Та осъзнайте се, че не всички мислят еднакво и не всички сме с едни и същи критерии за смартфон!

Много добре написано - ето едно нормално разсъждение по отношение на мобилните телефони. Само дето средностатистическият потребител на айфон e като кон с капаци и разсъждава по друг начин, а именно - I am the champion!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10 hours ago, TiL said:

... и си купи ксиаони. 

Ко, ко?!?

 

Xiaomi може би?! Което би трябвало да се произнася като ШаоМи... 

 

On 12/24/2017 at 10:39 PM, TiL said:

Аз почвам да се чудя дали съм тъп ...

Не се чуди изобщо :zustimm: :hilezh:

 

 

15 hours ago, nickgaidarov said:

знаеш, че синът ми има нова ябълка.

Това е и основната причина да не искам да имам такъв телефон.

От къде да го знаем това?! Казвал си го само 47 пъти...

 

А, ако това е основната причина да не искаш такъв телефон - евала - сериозна причина си намерил :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

redalex, защо цитираш само края на поста ми, т.е. да извадиш нещо от контекста и да се направиш на умен?

Ако го беше прочел целия, съм отбелязал, че точно защото съм разцъквал айфона на сина ми, съм се убедил, че не искам такъв телефон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5 hours ago, redalex said:

Xiaomi може би?! Което би трябвало да се произнася като ШаоМи... 

А ако ще издребняваме чак толкова, вместо да иронизираш колегата можеш да иронизираш себе си, защото правилното произношение е "Сяуми".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

15 hours ago, ole said:

А ти какво очакваш? Да отида да изсипа 2.3к за ябука само за да го пробвам ли? Не мерси. Има достатъчно ревюта, достатъчно места на които да се "разцъка" един телефон вместо директно да се купува.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

 

очаквам когато сте толкова категорични с хейтърските си доводи да сте “разцъквали” даденият продукт за повече от 10 минути докато сте чакали на опашката в някой мобилен оператор....

 

@nickgaidarov аз продължавам да се чудя какво точно правиш в темата, ти си типичен трол който пише само и единствено да дразни другите.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 12/25/2017 at 6:08 PM, zlobil said:

 

Голям праз че ти дава възможност за конфигурация когато телефон с 3 пъти по-слаб хардуер те смазва по всички параграфи...... 

И с кой мой пост съм подразнил някого, който има поне малко мозък в главата си?

А и поне не пиша глупости като това, което съм цитирал сега.

Редактирано от nickgaidarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 hours ago, nickgaidarov said:

А ако ще издребняваме чак толкова, вместо да иронизираш колегата можеш да иронизираш себе си, защото правилното произношение е "Сяуми".

Ама на мандарин или на кантонски диалект?

 

 

 

Постът ми е ироничен - не ми отговаряй ;)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...