Jump to content

Apple iOS vs Android vs Windows mobile коя е най-добрата система?


  

306 гласа

  1. 1. Коя е по-добрата операционна система за смартфони ?

    • Apple iOS
      145
    • Android
      145
    • Windows Mobile
      99
    • Nokia с фенер
      80


Recommended Posts

  • Отговори 3,6k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

ОК.

Помислих, че е към мен, защото беше под моя пост - иначе като ползвател на андроид съм съгласен с това.

А помислих, че е към Spunky заради "идея си нямаш", което всъщност е начало на негов пост - онова, дето съм го болднал.

А и сега иде реч за "парола, която да се изпрати към друг човек".

Въобще - ако поне малко следите темата, преди да напишете нещо, не би следвало да се стига до такива уточнения.

Редактирано от nickgaidarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ммм, аз обаче не успявам да уловя проблем защото си мисля, че в крайна сметка говорим за едно и също Apple ID, без значение, че става дума за различни дивайси. Тоест най-вероятно щом си му позволил достъп за едното устройство се предполага, че няма да имаш против да ползва и друго [emoji4] 

 

Вероятно имаш съображения поради които не си създал Guest мрежа!?

Точно това "предполагане" е проблемът, защото наистина може и да нямам против (в общия случай), но може и да имам, т.е. коректното е поне да ме попита, както се казва от кумува срама:-) Определено ме изненада.

Да, умишлено мрежата е само една.

Sent from my SM-T713 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Недко е отговорил на преитеснението за корпоративни мрежи, където аутентикациите са други. Какъв би бил сценария, на един и същи човек, да не му дадеш достъп в домашната ти(или малък бизнес) мрежа на другите му устройства?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 21 часа, Spunky написа:

Цитиране на предходно мнение!

 

Да, Недко е отговорил за сценария, при който той е проектирал секюритито на дадена корпоративна мрежа. За съжаление не всички фирми си имат Недко. ;) Доволно много компании обаче все още си стоят на SSID-password за разрешение на достъп. Може да е изненадващо, странно и нелогично, но е факт. 

Както и да е, това си е техен проблем, а не мой.

 

Моят проблем е домашната мрежа вкъщи и аз ще си го реша. Това не ме притеснява. Просто ме изненада, че се дава разрешение за достъп от мое име без изобщо да участвам в това.

Пример: Големият син има училищен таблет, както и всички останали деца в класа. Тези таблети са към едно Apple ID. С новата ''екстра'' на практика всяко дете, което е било веднъж вкъщи (примерно да пишат домашни) получава автоматично достъп до домашната мрежа. Надявам се сега да е по-ясно. 

Пак казвам говорим за устройства към едно и също Apple ID, а не един и същи човек ..... и вече няма значение. Case closed!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е направено правилно в училище и ползват Apple School Manager и/или VPP акаунт за пазаруване, то не би трябвало да си споделят паролата, понеже всеки дивайс е отделен, дори и без апъл ид за ползване, но има апъл ид, което ги управлява, деплойва и купува “на едро”. 

 

Ако ползват обикновено, лично ид, за всички устройства, то това е просто грешен начин да се направи и ще е дори нелогично, ако всичко на децата им се шерва. Най-малкия проблем е паролата на твойто вифи в случая.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За много години! Гледам троловете на епъл се опитват да превземат темата и да извиняват жалките изпълнения на тази смешна компания, която видимо се гаври със своите фенове. 

 

Нека и аз да споделя малко опит с айфон хикс:

 

- телефона е много дебел, но за сметка на това камерата изпъква допълнително

- ноча е отврат дразнещ, няма свикване и само ми бърка в очите

- извивките на телефона и ъглите изглеждат евтино и елементарно

- дисплея въпреки че е олед е по-блед от на С8+ и цветовете са по-умрели. Не е и толкова ярък и контрастен.

 

всичко това прави телефона много грозен, ретро, демоде и общо взето далеч от дизайна на андроидските флагмани. Дори не е в една лига с едж дисплеите на самнянг.

 

за да не е само хейт:

- камерата снима много добре (като галакси с8+) но за сметка на това 4к видео при 60 кадъра е страшно красиво - перфектна стабилизация, битрейт, цветове и пр. Много впечатляващо! Просто мачка всичко наред с качеството!

- управляването с жестове е перфектно - много интуитивно, бързо и лесно - БРАВО!

- игричките се отварят много бързо (но базовите приложения НЕ)

- фейс айди-то работи и на тъмно - много готино, но пък е бавно - отнема му 1-2 сек да отключи телефона.

- батерията държи много добре - въпреки че е малка, идържа повече от С8+ с мойта употреба

 

ios:

- ми бъгава работа, пълна липса на функционалност и гъвкавост - чувствам се като в затвор в сравнение с андроид

- wifi се изключва само временно от control center-a, за да е постоянно, трябва да се изключи от settings - много тъпо (два пъти ме бутят нотификации, защото епъл са решили че им трябва wifi и са го включили, щото така са преценили)

- не мога да правя папки директно на лентата за бърз достъп, трябва да извадя апп-а от там, да го сложа в папка с други и тогава да го сложа - тъпо

- липсват много готини приложения - wifi channel scanner, за автоматизация като macrodroid и пр

- слагането на custom ringtone e много времеемко и сложно. От пазара можеш да сваляш само платени такива, по 2 лв - олигофрения от първа класа!

- нотификейшъните не се сливат и за бекгроунда се ползва wallpaper-а на локскрийн-а? Много неинтуитивно и дразнещо

- много често не ми регистрира цъкането по екрана - wtf бахти бъгавата работа

- като скролна хоризонтално в браузера, много често не мога веднага да скролна вертикално, първия суайп за вертикално скролване не го отчита

- настройките не са в самото приложения, а преместени в основните настройки - супер тъпо

- емайл клиента е много грозен, но върши добра работа - добре форматира и показва html емайлите

- повечето приложения, които си свалих са бъгави - примерно в opoznai.bg не ми зарежда обектите около мен!?

- apple pay е безсмислен - за какво може да се ползва изобщо? Самсунг pay работи с почти всички устройства, които четат и безконтактни карти. 

- вкарали са file manager - ама той е страшна дришня - за нищо не може да се ползва

- vpn ползва некви странни протоколи и на много безжични мрежи НЕ РАБОТИ! Смех

- не може да се регулира звука на нотификациите отделно - трябваше да сложа некъв тих тон, за да не ме дразни

 

прехвърлянето на информация с itunes е меко казано ретро, дразнещо, бавно и откровено идиотско!

 

Епъл са супер алчни - докато конфигурирам телефона, 10 пъти ми искаха карта - да им плащам за насран cloud и смехотворни неща в app store. Ми к*р ще Ви платя смешници! 

 

Рам мениджмънта е пълна трагедия - много се дразня, докато си скролвам фейсбук, някой ми се обажда, и след 2-3 мин разговор, фейса се зарежда отново, пускайки ме най-отгоре и трябва да скролвам като идиот докато стигна, до където бях стигнал преди разговора. Това е подигравка за телефон за 1300$ - дори на тъщата redmi note 3 pro пак с 3 гб рам държи повече приложения отворени в бекгроунд-а. Това е най-голямата гавра с потребителите.

 

най-много ме дразни, че А11 отваря почти всичко по-бавно от андроидските телефони (емайл, социални мрежи, браузер, ютюб и пр). Ми то чак е смешно на бенчове да вади 2 до 4 пъти по-висок резултат а в реална употреба да няма разлика в сравнение с телефона за 150$. Излагация от класа.

 

са гледам и с батериите са се осрали - не трябва да се ползват евтини и скапани компоненти, които след 1 година да не могат да захранят смешен Soc. С нито един стар андроид (някои на по над 6-7 години) нямам такива проблеми с оригиналните батерии - да по-бързо свършват, нормално е, но не правят random reboots .... нема такъв смех и излагация.

 

общо взето съм със същите впечатление, от времето, когато в айфон 3 нямаше вграден gps модул ... излагация след излагация, простотия след простотия.

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малиии цел месец е събирал храна....Саа ги удавииии бе, треаше малко на порцийки, и като ти отвърнат...Тряс с голямата балтия, а сега изпука всичко на уволнение.:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повечето неща са тъпотиите които си ги повтаряше и преди бан-а и общо взето не кореспондират с реалността..... 

Повечето неща описани по-горе са си тъпотиите които си ги пишеше и преди бана и общо взето не кореспондират с реалността..... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от мойте гледна точка всичко е реално и е точно както съм го описал. Ти поне веднъж ще се обосновеш ли? Или пак ще кажеш колко е красиво бижуто, а галакси колко е грозен, както беше писал по-рано? Аз ти описах в детайли защо хикса е много по-грозен и това не е въпрос на вкус, а факт!

 

33 minutes ago, loshdancho said:

Малиии цел месец е събирал храна....Саа ги удавииии бе, треаше малко на порцийки, и като ти отвърнат...Тряс с голямата балтия, а сега изпука всичко на уволнение.:hilezh:

:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е да се чувстваш като в затвор след като идваш от Андроид. Концепцията на двете OS се разминава генерално, това е най-малката причина.

 

Кажи ми моля те за VPN-те, че ми стана интересно, а ги ползвам. Кои по-различни VPN ползваш, които ги няма там? Аз ползвам предимно L2TP/IPSec и отделно OpenVPN и то от години като нито веднъж не съм имал проблем с това да съм закачен към WiFi мрежа.

 

Apple Pay в България ли се опитваш да го ползваш не разбрах?

 

Файловият мениджър работи точно по предписание, но за целта мисля най-добре отсреща да имаш Mac OS. Не виждам причина да те дразни, но съм убеден, че ще намериш такава с лекота ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8 minutes ago, Wizi said:

Нормално е да се чувстваш като в затвор след като идваш от Андроид. Концепцията на двете OS се разминава генерално, това е най-малката причина.

 

Кажи ми моля те за VPN-те, че ми стана интересно, а ги ползвам. Кои по-различни VPN ползваш, които ги няма там? Аз ползвам предимно L2TP/IPSec и отделно OpenVPN и то от години като нито веднъж не съм имал проблем с това да съм закачен към WiFi мрежа.

 

Apple Pay в България ли се опитваш да го ползваш не разбрах?

 

Файловият мениджър работи точно по предписание, но за целта мисля най-добре отсреща да имаш Mac OS. Не виждам причина да те дразни, но съм убеден, че ще намериш такава с лекота ;)

много си прав, осъзнах и гуугъл колко много те обвързват с андроид, но епъл наистина прекаляват ... прехвърлянето от едната os на другата е бая тегаво.

 

за впн обсъждах с тунелбеар, защо не ми работи на айфоня и накрая стигнахме до тази причина:

 

Quote

- iOS uses a different VPN mechanism (IPSec/IKEv2 as opposed to OpenVPN), which is more susceptible to being blocked. It needs UDP ports 500 and 4500 to be unblocked. Additionally, some routers have an "IPSec/IKEv2 Pass-Through" setting which opens the ports required for the iOS VPN connection to operate.

 

та всъщност заради това не ми работи на много wifi мрежи, включително на домашната. Там въпреки че ги разблокирах тия портове, пак не захапва от всеки път :( 

 

а файл менажер-а като го отворя не виждам никакви файлове? нито снимките, нито песните .... как се работи с него? Като свържа телефона с уиндолс комп виждам само dcim папката ...

 

за епъл пей си е моя грешка, помислих, че е същото като самсунг пей и телефона става карта, но явно двете нямат нищо общо. За какво може да се ползва в българия епъл пей?

Редактирано от HannoSLM
добавка
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Епъл Пей работи на ниво Банки, което ще рече, че предварително трябва да са си стиснали ръцете. Калкулирай сам кога това ще бъде реалност в България.

 

Файловият мениджър си го представи по-скоро като Кваулд, ала Dropbox, но по-дълбоко интегрирано в Mac OS. Ако го активираш и му дадеш нужния достъп реално ще можеш на телефона/таблета да си достъпваш всичко от Mac-а. И обратното, разбира се.

 

Това с VPN-а е шит. Явно съм уцелил късмет с моите Ubiquiti-та, които съм пръснал до абсолютно всички места, където съм имал достъп/думата и работи като пушка. Вградено в телефона и самия рутер, че и от Windows и Android също ;)

п.с.

ако го вържеш с кабел към Windows трябва да имаш достъп до снимките и видеата. Не ми казвай, че нямаш - ще ме изненадаш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, Wizi said:

Епъл Пей работи на ниво Банки, което ще рече, че предварително трябва да са си стиснали ръцете. Калкулирай сам кога това ще бъде реалност в България.

 

Файловият мениджър си го представи по-скоро като Кваулд, ала Dropbox, но по-дълбоко интегрирано в Mac OS. Ако го активираш и му дадеш нужния достъп реално ще можеш на телефона/таблета да си достъпваш всичко от Mac-а. И обратното, разбира се.

 

Това с VPN-а е шит. Явно съм уцелил късмет с моите Ubiquiti-та, които съм пръснал до абсолютно всички места, където съм имал достъп/думата и работи като пушка. Вградено в телефона и самия рутер, че и от Windows и Android също ;)

мерси за инфото :) Явно и епъл пей и файловия менажер ще бъдат неизползваеми за мен. 

 

ВПН-а ми трябва за толкова малко всеки месец, че супер ме подразни, като разбрах че пак иос са специални и са направили нещо различно от другите ей така - за да са различни. Много тъпо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

58 minutes ago, HannoSLM said:

Явно и епъл пей и файловия менажер ще бъдат неизползваеми за мен

 

Ммм, не е задължително. Погледни това за всеки случай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на гуугъл ноктите са се впили в мен и не виждам как мога да заменя google photos/drive/dropbox, които ми вършат отлична работа и са безплатни, с платен icloud, който изключих, защото без да пита направи бекъп на всичко и започна да мрънка, че трябва да платя за повече място. 

 

но сега поне разбирам защо е трудно от иос да се прехвърлиш на андроид и обратното ;) Явно какъвто избор е направен преди години, в зората на смартфоните, си остава постоянен за повечето хроа. Дори за масовите приложения за комуникация (whatsapp, viber) няма начин да се прехвърли стара кореспонденция от едната ОС в другата ....

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, HannoSLM написа:

Аз ти описах в детайли защо хикса е много по-грозен и това не е въпрос на вкус, а факт!

Тук идва въпроса след като не ти харесва ябълката и то от доста време насам, защо си я купуваш? Мазохист ли си?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

исках да го разгледам и идеята ми беше да го продам с "лека" печалба ;) 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

19 minutes ago, HannoSLM said:

на гуугъл ноктите са се впили в мен и не виждам как мога да заменя google photos/drive/dropbox, които ми вършат отлична работа и са безплатни, с платен icloud, който изключих, защото без да пита направи бекъп на всичко и започна да мрънка, че трябва да платя за повече място. 

 

но сега поне разбирам защо е трудно от иос да се прехвърлиш на андроид и обратното ;) Явно какъвто избор е направен преди години, в зората на смартфоните, си остава постоянен за повечето хроа. Дори за масовите приложения за комуникация (whatsapp, viber) няма начин да се прехвърли стара кореспонденция от едната ОС в другата ....

Кое е трудното точно?

Контатките ли не можеш да си прехвърлиш? или мейлите?

И какво имаш да прехвърляш на уотсап и вайбър ?!?!? Тая кореспонденция за чий уй ти е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, redalex said:

Кое е трудното точно?

Контатките ли не можеш да си прехвърлиш? или мейлите?

И какво имаш да прехвърляш на уотсап и вайбър ?!?!? Тая кореспонденция за чий уй ти е?

за ТЕ' такъв уй ми е. А с това изказване за контактите и мейлите показва отново колко малко разбираш от техника ;)

 

2 hours ago, martinich said:

Продаваш го и спираш да си губиш времето в писане на безмислено дълги постове.

реших да не го продавам и ще имаш удоволствието да се насладиш на още дълги постове изпълнени с недволстване :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ъъъ??? обясни на малко разбиращия си съфорумец?

Трудно е да си синхронизираш контактите с gmail или друг мейл и да си ги ползваш и от андроид и/или iOS или що?

 

Преди 10тина години ми беше кофти да ги сваля от Нокия Н73 и Е-нещо си към айфон...бяха на CSV файлове ама някак си лимитираните ми компютърни умения ме спасиха и в тази ситуация ... :)

 

Иначе ако искам да спася комуникация вайбър бих си направил принт скрийн на даден разговор... но чак толкова ценна комуникация там не съм имал.

В нета виждам доста решения за преминаване от айфон към андроид и запазване на вайбър чатове - http://www.backuptrans.com/tutorial/transfer-viber-message-history-from-iphone-to-android.html

и https://www.easyphonerecovery.com/how-to-transfer-viber-chats-between-iphone-android.html

 

 

ПС - не бях чувал за някой, който не иска да мине от андроид на айфон или обратното, защото ще си загуби комуникацията във вайбър/уотсап.

ПС 2 - и двете приложения имат функция да си мейлнеш цялата комуникация :) (или да си я бекъпнеш)

 

Редактирано от redalex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, HannoSLM said:

на гуугъл ноктите са се впили в мен и не виждам как мога да заменя google photos/drive/dropbox, които ми вършат отлична работа и са безплатни, с платен icloud

 

Come again? :huh: 

 

Освен ако през последните няколко минути Dropbox и Google не са станали хуманитарни компании раздаващи единствено и само добрини в развиващите се страни то си в сериозна грешка, брат. Ако не се слъжа само Google Photos е безплатно, останалите две си те цакат баш доволно на месечна база. 

 

И тук отново идва следващата разлика: дори да ползваш Андроид трябва да си до-интегрираш услугите по Windows-а за да "работят". При Епъл всичко е там и те чака, by default.

 

p.s.

местя в по-правилната тема!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, Wizi написа:

Освен ако през последните няколко минути Dropbox и Google не са станали хуманитарни компании раздаващи единствено и само добрини в развиващите се страни то си в сериозна грешка, брат. Ако не се слъжа само Google Photos е безплатно, останалите две си те цакат баш доволно на месечна база.

 

Гугъл драйв е безплатен - 15 гигабайта.  За повече може да си доплатиш.

Може и да си купиш някой гугъл смартфон и ще получиш бонус. С Мото Г получих 50 гигабайта бонус, общо 65.

За нексусите пак имаше бонуси. За пиксел:

You get unlimited full resolution backup of your photos and videos taken with your Pixel.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към HannoSLM:

Като чета тук и в темата Apple iPhone на какви суми и с каква лекота се продават 2-3 годишни айфони, едва ли ще имаш проблем точно с Х...:hilezh:

Абе въобще the champions are champions forever...:hilezh:

Сега видях, че вече си решил да не го продаваш. И правилно - такъв телефон продава ли се...:hilezh:

Редактирано от nickgaidarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...