Jump to content

Актуализация на карти и фърмуер за MMI 3G Basic.


eracer

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Някой ползвал ли е услугите на този сайт? Има ли някой който може да даде мнение от първа ръка?

 

Искам да ъпдейтна софта и картите на моето MMI с такива от 2014.

Говорих с контакта от сайта и човека ми се стори надежден. За 40 евро предлага линкове към най-новия фърмуер и карти от 2014, плюс активатор за картите.

Предлага документация с обяснения стъпка по стъпка и онлайн съпорт.

 

Какво мислите, дали си струва и има ли шанс да си умъртвя MMI-я :) ?

По принцип живея в Германия и тук картите от 2009-та си вършат работа горе долу, но все пак има и несъответствия които много ме дразнят.



Ето го и сайта:

 

http://audi-navi.com/

Редактирано от eracer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колега! Знам го тоя линк, но мненията в темата ми се струват доста противоречиви.

Даже някакъв "експерт" говори за RNS-E в B8 :))) Та не съм много сигурен дали точно това са нещата за моята кола.

Друго нещо което ме интересува след евентуален ъпдейт е, дали ще ми се запазят нещата които съм активирал допълнително през vcds или трябва да се активират наново. Като например визуализацията на парктроника, контрола на амбиентното осветление в купето, нивото на акумулатора и др.

Sent from my iPad using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...
  • 4 weeks later...

Сваля се софта на SD карта и ъпдейтваш или си купуваш софта от Порше, не е скъп като цяло. Ако си слагаш пиратска навигация има шанс като идеш в Ауди сервиз да ти блокират цялото ММИ.

Редактирано от kpematop
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Колега, благодаря за ценната информация! До момента съм инсталирал 2 ъпдейта, BNav_EU_K0070 и BNav_EU_K0257 плюс карти за 2014-та.

Обаче, все още нямам 3D опция за изглед на картите. Дали е някъде из другите ъпдейти или изобщо не е налична за MMI 3G Basic?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес се срещнах с congo - много точен и свестен човек, който знае какво прави. Актуализира ми firmware-a и ми даде картите за източна и западна европа за 2015-та... безплатно! Процедурата стана за под час и половина* без проблем.  :zustimm:

 

Беше късно, когато се сетих да направим клип с инструкции, за да не го притесняваме повече човека, а и да бъде нагледно за всички, където и да се намират. Нека следващият ентусиаст да заснеме процеса, аз мога да го обработя, за да го качим за всички.

 

Още веднъж благодаря на congo за отделеното време!  :respekt:  :bia:

 

*Час и половина е за MMI 3G Basic (без HDD). За MMI с hard disk отнема 4-6 часа, защото файловете се копират на паметта на колата.

Редактирано от S.K.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Здравейте,

 

От скоро съм горд собственик на Audi A4 Avant 2.0 TDI от 12.2011 и разбира се, навигационния диск, който е в колата е от 2012 год. Прочетох тази и някои други теми относно update на картите и тъй като нямам малък джойстик и навигационния диск стои постоянно в DVD-то, то предполагам, че моята навигация е MMI 3G Basic. Версиите са съответно: 

S/W Version: BNav_EU_P0206_D1

Nav. DB Version: 4G0919884K ECE 5.13.8

 

Имам следните въпроси, на които не успях да си отговоря от прочетеното:

  1. Задължителен ли е firmware update-а за да си кача картите за 2015 и ако да, мога ли директно да кача версия K0257 или трябва задължително да мина и през останалите?
  2. Тъй като не карам много извън БГ, то мога ли да кача картите само за Източна Европа - предполагам, че самия процес ще е по-бърз, тъй като картите ще са по-малко?
  3. След като кача и активирам новите карти, трябва ли SD картата/DVD-то отново да седи постоянно в колата при използване на навигацията?
  4. В тези карти има ли информация за камерите в БГ (до сега използвах един Garmin и това е доста полезно) и ако не, могат ли да се добавят?

Благодаря предварително и се извинявам ако съм пропуснал някоя тема, в която я има горната информация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Най-после дойде време да ги кача тези карти...

Свалих съответните файлове и имам следния въпрос относно самите карти - видях, че в торента има два iso файла, които следва да mount-на и запиша на SD картата, но предполагам, че трябва да ги кача един по един - първо картите за Източна Европа, а после и другите. В този случай, коя карта следва да стои постоянно в колата - тази която съм качил последно или и двете? Ако трябва и двете, то как да ги запиша едновременно на картата, няма ли да се припокрият файловете?

Благодаря предварително...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз минах през процедурата и всичко работи перфектно! Congo 1000 благодарности!

Скритото меню трябва да се активира на ново.

 

Следва да почистя грешките...

Редактирано от hepo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен мина успешно без проблеми.

Благодаря за информацията.

Надявам се, че като излезнат по-нови карти пак ще предоставите файловете ...

:dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

 

Нямам навигация и доколкото знам нямам MMI модул.

Може ли да ъпдейтна само firmware-a или няма да стане?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно.

 

А някаква идея от къде мога да намеря правилните файлове за мен?

Прерових първите десет страници в гугъл - нищо не намерих..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега остана да кажеш от къде да свалим карта 2015-2016... ;)

 

Стори ми се че Александър Малинов го няма в горната част...

 

4G0060884R​ нищо не връща в Гугъл, да не си го объркал?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,
 
И аз се актуализирах успешно - благодаря на congo за предоставения ъпдейт и активатор.

Самите карти свалих от тук: https://yadi.sk/d/fVtcS3ukjkPZS, като DVD1 е за Западна Европа, а DVD2 за Източна Европа.

Процедурата е същата...

 

Успех!!!

 

post-97202-0-00237500-1452951754_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

 

имам MMI 3G с HDD. Исках да попитам дали някой от вас които е правил обновяването е навит да се уговорим някъде и заедно да го направим при мен, защото ме е страх да не оплескам нещо. Аз ще подготвя всичко необходимо за целта и ще почерпя за изгубеното време. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

 

Минах преди два дни през Младост и новата част на Малинов я няма на тези карти.

Също така хванах и няколко други "пропуска" - например кръговото на Лъвов мост също не е отразено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги! Преди няколко месеца се сдобих със Audi A6 4F 3.0TDi 2005г. и до колкото разбрах е със MMi 2G. Вчера намерих ето това -->          http://a6retrofit.com/mmi-2g-navigation-dvd-europa-2016/?lang=BG           И не знам как да си го сложа?!?! Моля някой да ми помогне как да го запиша на диск, по какъв начин става и има ли някакъв специален ред на спазване ? Благодаря, предварително!! :unsure:     ​ :flehan:

Редактирано от flown
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми се вярва да сте подкарали 260,в руския форум доста пробвали пишат че не става остава версия 257.Нека някой да провери от успешно актуализиралите.Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...