Jump to content

Audi MMI 2014 dvd навигации


Recommended Posts

Ето картите за MMI 3G DVD навигации(моделите без хард диск):

https://www.dropbox.com/s/berauangpmclio6/MMI%203G%20dvd%20navigation%202014.torrent

 

В торента има 3 папки:

1 - ъпдейт за софтуера на колата който се изисква от новите карти

2 - самите карти които трябва да се запишат на двд

3 - активатор за новите карти

 

Не съм го инсталирал лично понеже нямам подходяща кола. Ако някой е ъпдейтвал примерно за 2013 може да напише тук в темата как става цялата процедура.

Редактирано от HALF
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте,

С тази материя следва да се борави много нежно, защото доколкото знам от хора, които с това си вадят хляба, работата съвсем не се състои в записването на едно DVD. Прави се и UPDATE на целия софтуер на колата! И аз се бях навил на тази интервенция, но като чух каква е процедурата веднага се отказах. Колата ми е още гаранционна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бъркаш. И то сериозно.

Този специално диск най-много да направи ъпдейт на някой модул от навигацията, примерно GPS модула. Ъпдейта на софтуера на колата е съвсем друго нещо, други дискове и друга процедура.

Качвай спокойно. ;)

п.с.

Моля да не отваряте 3та и 4та тема за тези дискове. Две мисля са ни вече предостатъчно. Мерси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Водят го MMI 3g Basic, лично не съм виждал такава навигация но на доста места я споменават и както се вижда е някаква комбинация (ъпдейтите на сд карти, навигационните карти на двд).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото разбрах от темата първо СД с папка 1,после ДВДто поставям с папка 2 записана директно на него и после СД с папка 3 за отключване на картите,нали така?

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Навигацията ми е 3G и зарежда картите от диск. Някой, който вече е правил процедурата, може ли да ми я направи и на мен? Заплащане по договаряне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте ,

някой инсталирал ли ги е тези карти. Може ли по-подробно описание как става.

И дали активацията работи. Искам да ги инсталирам на а4 б8 с ДВД навигация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

 

  • Да, много хора са ги инсталирали и продължават да инсталират!
  • По-подробното описание би било следното:
  1. сваляш си имидж файла;
  2. стартираш произволна програма за запис на дискове;
  3. избираш опцията Burn image to disk и
  4. печеш на най-ниска скорост възможна.
  • Навигацията няма активация от никакъв характер. За този модел никога не е имала и се надяваме да няма и в бъдеще.
  • Конкретно тази навигация не е пригодена за абсолютно нито един модел Ауди А4.

 

И малко жокер за евентуалните ти следващи въпроси:

- трябва ти карта за RNS-E навигация, която се монтира в А4 и някои други модели. Не се заблуждавай по надписа MMI, който ти изписва на екрана, реално не е "стандартното" MMI. Има си отделна тема за нея!

- записа на дискове за RNS-E изисква по-специфична (функция на) записвачка, което ще рече, че най-вероятно е абсолютно безсмислено да правиш каквито и да е опити сам да си я запишеш

- най-добрият съвет, който ще получиш, е да си намериш от някъде готов изпечен диск срещу някаква скромна сума.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравейте колеги,

и аз се сдобих с нова машинка - 3.0tdi с двигател CDYA

Навигацията ми до колкото разбрах е MMI 3G High - има вграден хард диск.

В първия пост пише, че линка е за навигации без hdd, та дали има някъде нови карти, защото диска който идва с колата е версия 2010 и градовете в България нямат улици :) В документите на колата имам някакъв код за навигация - той може ли да се използва за нещо и ако се изтегли от някъде правилна карта ще работи ли без проблеми.

 

Иначе в Германия и Австрия навигацията е перфектна, не съм очаквал толкова да ми допадне оригиналната навигация, но тук... греда :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Да, така е.И аз съм с навигация 2010 г. В Гърция всичко е перфектно, но в БГ даже основни пътища ги няма.

 

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте колеги, 

Предварително да поясня, че съм нов във форума и като собственик на Ауди (5 дни). Като добавим и това, че съм зъболекар донякъде ще извини невежеството ми. Може би не е тук мястото, но искам да задам въпроса си, а той е: Купих А6 3.0 ТДИ, 4х4, 05. 2010 година, но не мога да подкарам навигацията. Възможно ли е този автомобил да няма навигация?  :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

 

  • Да, много хора са ги инсталирали и продължават да инсталират!
  • По-подробното описание би било следното:
  1. сваляш си имидж файла;
  2. стартираш произволна програма за запис на дискове;
  3. избираш опцията Burn image to disk и
  4. печеш на най-ниска скорост възможна.
  • Навигацията няма активация от никакъв характер. За този модел никога не е имала и се надяваме да няма и в бъдеще.
  • Конкретно тази навигация не е пригодена за абсолютно нито един модел Ауди А4.

 

И малко жокер за евентуалните ти следващи въпроси:

- трябва ти карта за RNS-E навигация, която се монтира в А4 и някои други модели. Не се заблуждавай по надписа MMI, който ти изписва на екрана, реално не е "стандартното" MMI. Има си отделна тема за нея!

- записа на дискове за RNS-E изисква по-специфична (функция на) записвачка, което ще рече, че най-вероятно е абсолютно безсмислено да правиш каквито и да е опити сам да си я запишеш

- най-добрият съвет, който ще получиш, е да си намериш от някъде готов изпечен диск срещу някаква скромна сума.

 

Поздрави!

 

 

Здравей колега,

 

Колегата Nikolay Dekov е задал въпрос конкретно за А4 B8.

 

А ти му говориш за RNS-E навигация!? Tя се вгражда в А4 В7 и евнтуално в някои късни В6.

 

В В8 преди фейса се вграждат:

MMI 2G basic - червения монохромен дисплей - не изисква активация на новите карти.

MMI 3G basic - цветен дисплей без хард диск - изисква активация на новите карти.

MMI 3G high - цветен дисплей и хард диск - изисква активация на новите карти.

 

Та моят въпрос е, някой инсталирал ли е картите от тази тема на Ауди А4 Б8 с MMI 3G basic?

Здравейте колеги, 

Предварително да поясня, че съм нов във форума и като собственик на Ауди (5 дни). Като добавим и това, че съм зъболекар донякъде ще извини невежеството ми. Може би не е тук мястото, но искам да задам въпроса си, а той е: Купих А6 3.0 ТДИ, 4х4, 05. 2010 година, но не мога да подкарам навигацията. Възможно ли е този автомобил да няма навигация?  :wall:

Здравей колега,

 

Първо, честито за придобивката!

Съвсем възможно е да нямаш навигация, въпреки че имаш голям цветен дисплей в колата.

Огледай се за копче NAV на централната конзола. Ако не намериш такова, значи нямаш :)

 

Поздрави!

Редактирано от eracer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги!

 

Търсих доста из форума, но не можах да намеря... Някой ъпдейтвал ли е firmware и картите на MMI 3G HHD?
Ако може някой да сподели как става и откъде могат да се изтеглят читави ъпдейти и активации ще му бъда много благодарен, а ако някой има време и нерви да ми го ъпдейтне, срещу заплащане от моя страна ще е още по-добре за мен.

 

Поздрави,

Митко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eracer, имам копче NAV на централната конзола, но при натискането му се получава надпис "navigation is not available" или нещо такова, в жабката има устройство ауди мултимедиа с 2 СД карти и диск... и ядец! Мисля да пусна тема за идеи как да се излезе от тази ситуация без да се нарушава оригиналния вид на колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Някой може ли да каже дали картите в тази тема стават за конкретния автомобил:

 

Автомобил: A4 Avant 2.0TDI 2009
Навигация: MMI 3G Basic (цветен екран, 2 слота за SD карти и ДВД, без хард диск)
Настояща Software Version: BNav_EU_P0022_D1
Настояща Nav. database version: 4G0919884D_ECE 5.8.4

 

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Минах през Мишо (Враня), има всички 3G версии оригинални си ги е взел картите и самите MMI след първи май който иска може да мине за ъпдейт че с активаторите и тн е малко рискована работата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...