Jump to content

AUDI A4 2.5TDI 180кс информация


buda1986

Recommended Posts

Здравейте колеги,другата седмица ще взема въпросното ауди 2,5тди 180кс.Знам че е проблемен мотора ,но въпреки това ще рискувам.Колата е на реални 120000км-проверено е.Искам да попитам няколко неща.

1.Колко литра масло побира двигателя и кое е най-подходящото масло

2.Маслото на скоростите да го сменям ли и ако да кое е подходящо

3.Приблизителна цена на комплекта ролки ремъци,филтри

4.Кое трябва да гледам -като слаби места

5.Какво е мнението Ви за Polytron масло-подходящо ли е 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маслото е около 5,5 литра, 5W30/5W40 пълна синтетика (505.00/505.01). Масло на скоростите е хубаво да се смени, най-добре да е оригиналното от Порше. Цената на частите за обслужване е грубо 800-1000лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагам такова масло: 1_TITAN%20GT1%205W-40%20XTL.png

Моята е с ръчни скорости и масло на тях не съм сменял до сега

Ролки и ремъци при мен с разни отстъпки излезнаха около 650лв и към 200лв труд

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маслото е около 5,5 литра, 5W30/5W40 пълна синтетика (505.00/505.01). Масло на скоростите е хубаво да се смени, най-добре да е оригиналното от Порше. Цената на частите за обслужване е грубо 800-1000лв.

Точно така,с водна помпа и термостат по-скоро 800-1000 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и що реши че е проблемен мотора, аз съм с такъв, при това автомат, да чукна на дърво нямам никакви ядове, карай смело и не се бой, всичко зависи от собственика как си подържа колата

Редактирано от benzinjiata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И......ако някак...наистина е на 120 000 км...... би трябвало много дълго време да нямаш каквито и да било проблеми с мотора...... не само с тоя, с който и да е:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прави сте за цената на комплекта от ролки и ремъци-700лв всичко с намаления от аутоплюс.Остана само масло да реша какво да е.Никои не каза за Polytron 5w40 дали е подходящо.Масло на скоростите това което предложихте от Порше,къде мога да го закупя ,дали някои от форума продава и каква е цената на литър.Забравих маи да спомена че е автоматик.Колко литра побира скоростната кутия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз карам с 'официалното' за VAG Special+ 5w40. Смених наскоро след 11,000 км, беше си още супер мазно и читаво, гаранция ще бъде влято в някое по-непретенциозно МПС  :D Мисля, че е Кастрол то, само че брандирано за VW...не знам, да ме поправят по-компетентните колеги, ако греша. Всеки случай, маслото ми се струва много добро. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колеги благодаря за отговорите.

Имам още няколко въпроса.

-махнах катализаторите и незнам струва ли ми се но колата свали разхода възможно ли е това

-проблема с двигателя отстранен ли е при тази версия 2.5тди 180кс -2003година автоматик

-чета че скоростите са много проблемни-каква е горе долу цената за смяната на маслото и филтрите на кутията

-колко е нормално да харчи този двигател в града и извън града

-сложих 5w30 на castrol edge-подходящо ли е 

-бордкомпютъра ми показва само колко км мога да мина със оставащото гориво а като натискам копчето на лоста за бордкомп.нищо не се променя -не ми показва средният разход и моментният

-как мога да направя навигацията ми да работи-вътре има Немски диск и не ми излиза нищо.Мога ли да намеря Бг диск или такъв които може да ми свърши работа

-имам 3 копчета на сенника за какво са 

Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е като си махнал катализаторите малко да се е "отпушила" колата. Проблема с двигателя може да се каже, че е решен донякъде при теб, но имай едно наум (BAU/BDH ли ти е мотора?). Скоростите не са проблемни като цяло (естествено, всичко зависи от поддръжката и късмета, но не са някакви пословично чупливи...). Разхода градско би трябвало да около 12-13 (куатро е?). 5W30 е добре като вискозитет, още по-добре е ако покрива и VAG-стандартите (505.00, 505.01 ...). Борда трябва да показва всичко като цъкаш с лостчето, имаш някъде проблем (нали е големия ФИС?). Навигацията не става за бг (ако говорим за RNS-D, ако си с RNS-E там може и да има, колегите нека кажат).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да куатро е .

RNS -D навигацията

Незнам дали е Фис но ще отида при майстор да я погледне

Благодаря за отговора

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом е рнс-д, значи нямаш шанс за навигация :) Просто цветно радио... А за фис-а имах предвид дали е големия дисплей, но се съмнявам да е от него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги благодаря за отговорите.

Имам още няколко въпроса.

-махнах катализаторите и незнам струва ли ми се но колата свали разхода възможно ли е това

-проблема с двигателя отстранен ли е при тази версия 2.5тди 180кс -2003година автоматик

-чета че скоростите са много проблемни-каква е горе долу цената за смяната на маслото и филтрите на кутията

-колко е нормално да харчи този двигател в града и извън града

-сложих 5w30 на castrol edge-подходящо ли е 

-бордкомпютъра ми показва само колко км мога да мина със оставащото гориво а като натискам копчето на лоста за бордкомп.нищо не се променя -не ми показва средният разход и моментният

-как мога да направя навигацията ми да работи-вътре има Немски диск и не ми излиза нищо.Мога ли да намеря Бг диск или такъв които може да ми свърши работа

-имам 3 копчета на сенника за какво са 

Благодаря предварително

 

- Аз също съм с такъв мотор и всичките тия "проблеми" не са на лице. Първите 2.5 са проблемни, нашите са си екстра ;)

- Скоростите на quattro не са проблемни, съй като са Tiptronic (проблемните са Multitronic кутиите, а тях ги слагат само на колите с предно предаване).

- Странно е това с конпютъра ти. Разхода ми градско е към 10-11. 12-13 е доста, но докато му се нарадваш може и толкова да е.

- Внимавай с маслото, аз бях сложил кофти и 1000лв ремонт на турбо + чистене на поразиите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега @jorezzz, имай едно наум все пак за валовете, виждал ли си от кухите валове скъсан на две  :hilezh: Проблема по принцип е в самото мазане и конструкцията на повдигачите и леглата им. При вашите мотори има значително подобрение, гърбиците на валовете са доста по-тесни, самите валове са кухи а не отливки, кобилиците са ролкови (което осезаемо намалява триенето), но все пак има и прецакани мотори за съжаление  :unsure: А за разхода - зависи с каква кутия и задвижване си. Минималното на 2.5 е около 10.5 по каталог (на предно с ръчка). При вас с куатро автомат няма как да даде под 12 в София.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е 2.5 с ръчни скорости и градския разход е точно 11,като до преди месец ,когато беше по-топло беше с почети литър отдолу.Зареждам само до горе и не съм излизал от града целия резервоар.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега @jorezzz, имай едно наум все пак за валовете, виждал ли си от кухите валове скъсан на две  :hilezh: Проблема по принцип е в самото мазане и конструкцията на повдигачите и леглата им. При вашите мотори има значително подобрение, гърбиците на валовете са доста по-тесни, самите валове са кухи а не отливки, кобилиците са ролкови (което осезаемо намалява триенето), но все пак има и прецакани мотори за съжаление  :unsure: А за разхода - зависи с каква кутия и задвижване си. Минималното на 2.5 е около 10.5 по каталог (на предно с ръчка). При вас с куатро автомат няма как да даде под 12 в София.

 

Ами може и да има малък риск, но то се чува. Иначе за екстрите (автомат, 4х4, алкантари, Bose, s-line окачване и тн.) цената на 2.5 е супер, за разлика от опосканите 1.9, които ми ги продават за по 10-11 000, дори и да ти се наложи да правиш валове пак си струва :) А за разхода не знам по компютър ми дава 9 и нещо и да речеме, че не е точно и сложиме литър два пак е под 12. Не знам, при нормално каране автомата ми държи колата към 1500 оборота, което с ръчка не бих го търпял хахах даже е малко дразнещо, но предполагам помага за разхода. :nixweiss:  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ее как ги правите тия разходи, завиждам ви :D Аз съм с Б5, но под 12 в София не мога да падна, а при мен също с нормално каране както казваш автомата превключва на 1500-1600 об/мин. Иначе за цените на самите автомобили е така, всеки се плаши от разхода и поддръжката на големия двигател и цената на самата кола е доста надолу спрямо 1.9 тди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами колеги, зависи кой в какъв район на София шофира и в какъв час..... няма нищо странно при един и същ автомобил, но различни маршрути и час, разхода да варира осезаемо!!!        Някак е доста неточно някой да заяви като клетва "на мен ми гори 11"!!?

Всеки път ли гори точно 11? И лятото.....и зимата? И в центъра и във Враждебна?          

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така си е, аз рядко съм в задръствания а и не го следя толкова разхода,

но определено преди да си взема колата очаквах огромен разход, но сега е добре :)

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами колеги, зависи кой в какъв район на София шофира и в какъв час..... няма нищо странно при един и същ автомобил, но различни маршрути и час, разхода да варира осезаемо!!!        Някак е доста неточно някой да заяви като клетва "на мен ми гори 11"!!?

Всеки път ли гори точно 11? И лятото.....и зимата? И в центъра и във Враждебна?          

Аз не съм казал от тук до там ми гори 11,а казах ,че средният разход само градско ми е 11.Той се получава при една елементарна сметка,като аз винаги зареждам до горе.Последното зареждане - 52 лт. при изминати 470 км ,които са само в София.Сутрин отивам на работа,вечер се прибирам,събота и неделя щъкам тук-там.Живея в Лозенец,а не Враждебна и от там по околовръстното :hilezh: Не разбирам защо трябва да ми оспорвате поста.Аз не се хваля,просто споделям.В 11 среден разход няма нищо за хвалене

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи, аз за 11 разход ти завиждам благородно :D Аз моя го отчитам по борд, не мога да го сметна по метода с резервоара, защото колонката не пълни еднакво всеки път  :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...