Jump to content

Проблем с парктроника ...


TsvetanovTs

Recommended Posts

Здравейте колеги,

имам проблем с парктроника (имам преден и заден) като включа задна и започва да пищи само и визуалната индикация не се поевява. Но забелязах, че ако не вали няколко дена и се оправя от самосебиси. Някой има ли идеи от къде да почна?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

Някъде сигурно не прави добра връзка. При мен го правеше при седана и комбито, когато си заминаваха пищялките. Сега при комбито смених пищялката и се оправи, но няколко дена след това пак почна да прекъсва когато си иска. Попринцип с диагностика най-често си казва кой датчик се е предал, ако проблема е в някой от тях.

А щом вода е намесена, то най-вероятно говорим за проблем в кабелите, може от сваляне на броня да се е получило.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето при мен май се оказва че е точно същата драма. Става малко мокро и парктроника спира да работи. Ето и грешките които дава, така че най-вероятно си на същото дередже:

 

01548 - Sensor for Parking Aid; Rear Right (G206) 
            009 - Open or Short to Ground
 
01546 - Sensor for Parking Aid; Rear Mid-Left (G204) 
            009 - Open or Short to Ground
 
01543 - Parking Aid Warning Chime (H15) 
            009 - Open or Short to Ground - Intermittent
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми правеше същия проблем.Като вали и стане влажно ми дава грешка преден десен външен.Откачих буксата напръсках я с контактен спрей на ПроТек и от тогава вече 2 месеца няма ядове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

 

Ето при мен май се оказва че е точно същата драма. Става малко мокро и парктроника спира да работи. Ето и грешките които дава, така че най-вероятно си на същото дередже:

 

01548 - Sensor for Parking Aid; Rear Right (G206) 
            009 - Open or Short to Ground
 
01546 - Sensor for Parking Aid; Rear Mid-Left (G204) 
            009 - Open or Short to Ground
 
01543 - Parking Aid Warning Chime (H15) 
            009 - Open or Short to Ground - Intermittent

 

Здравей,как реши този проблем,при мен дава абсолютно същите грешки,и отвреме навреме работи парктроника,после не работи,сега обърнах внимание,че е мокро навън.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно това става ,днес вече се убедих,тука цял ден вали дъжд,така че наистина да свалям задната броня и да прегледам буксите.Днес пак не работеше парктроника,по едно време тръгна,проверих всички сензори по 10 пъти,всеки път работеха,после пак не работеше .Добре,благодаря за съвета,в близките дни ще сваля бронята и ще видя как са буксите и кабелите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм на същото дередже все още. Досега ми пищеше един сензор отзад който е заминал. Сега го смених и 5 минути по-късно изпишяха нови два по един на броня :). Решил съм да купя 8 нови сензора, да сменя кабелите по броните и да изолирам добре буксите. Че то писва по едно време :)

Ако някой може да даде линк за по-евтинки сензори, да пише :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сваля се бронята, и без това е за две мин работа не си играйте да ръчкате че най-много да замине някоя щипка :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

kainy, нали ти казах че поръчах от германия:

 

http://www.ebay.co.uk/itm/291534231241

http://www.ebay.co.uk/itm/301707495976

 

за около 240лв идват 8 броя. като ремонтирах твоята предна инсталация и тази която поръчах за задна - вече изглеждат доста добре, всичко е почистено с контактен спрей. Много е важно щипките на буксите към сензорите да са здрави

Редактирано от Manniakk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато почнат на мокро да отказват сензорите направо са си тръгнали. Имах същите симптоми преди 7-8 месеца и след месец време направо се предаде сензорна. След като го смених с нов няма и седмица и пак на ново същото само , че с другия до него и така следващият докато не ги смених всички отзад с нови. Затова е наистина по практично и четирите да се подменят и забравяш. Бронята не е нужно да се сваля само трябва да се свали черната притурка между аспектите и имаш достатъчно място и достъп до всеки един от тях. Подмяната на датчик не отнема повече от 10 мин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам същите наблюдения - почне ли да дава грешки сензор го пишете бегал, никакви букси мукси не помагат. Откакто си смених проблемните съм забравил за тях.

 

Някои дали знае дали има съществена разлика между оригиналните датчици и тези ebay-ските примерно по-горе от линка ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ти кажа. Зависи от китайката но по-принцип лъже с дистанцията. Незнам защо се получава така но при мен сложих такъв отпред и ми показваше с една четра повече от оргиналния до него на самата графика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За справка само с цени в БГ. Оригиналните са на 200лв бройката след отстъпката, а на Vemo стъпват малко под 100лв на бройка, т.е. 780лв всичките. Китайските са най на оферта, ако се представят добре. Някой ако е ползвал точно тези да сподели, че с 8 бройки не ми се рискува на сляпо :D

 

Също, нали са 4 прави и 4 правоъгълни датчици?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в събота ще монтирам и задните и ще ти кажа как са, ако не си на зор :)

и да 4 прави и 4 г-образни


tBiC0Vn.jpg

 

иначе като качество изглеждат чудесни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре,тези сензори кои са за отпред ,кои са за отзад?

Явно това са им номерата:

7Н0919275С-този е ъглов-за отзад

7Н0919275Е-този е прав-за отпред

така ли е,могат ли да се разменят,има ли място в бронята?

Редактирано от koceg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А добре,успокоих се,че тъкмо си помислих,че пак съм си поръчал някакви неща,които не ми трябват.

Ами те тогава ъгловите или също могат да се слагат отзад,или в сайта на А6ретрофит има грешка.

Редактирано от koceg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля че няма да станат, защото има едно оребрение. ако сам лепиш държачите може да ги залепиш и буксите да сочат надолу. на оригинално продупчена броня ще гледат нагоре и май няма да паснат. около 99% съм сигурен...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен на комбито среден ляв например е прав, крив не пасва. Среден десен обаче е крив и прав не влиза :). На седана пък всичките отзад са криви :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...