Jump to content

Виене на скоростна кутия - А3 1.9 TDI 131PS (2001)


nickyA

Recommended Posts

Здравейте колеги.

 

Имам следният проблем...

Скоростната ми кутия ( Audi A3 1.9tdi 131hp 2001) започна да вие...  примерно включвам на 3-та скорост и се движа с около 50-60.. когато натискам газта - всичко е ОК, но когато пусна газта тогава започва да вие... на 4, 5 и 6-та скорост също е така.

Допълних кутията с масло, но продължава да вие.. и вече се съмнявам, че ще трябва скоростната кутия да се сменя.

 

Другото което е, когато е студена колата, включването на 2ра скорост е малко по-трудно, не е кой знае колко по-трудно, но трябва да напъна малко повече скоростния лост.

 

Търсих из интернет скоростни кутии, но не успях да намеря нищо..

Ще съм благодарен ако някой се отзове!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай за оффтопика, колега, но от скоро карам 1.6 с легенадрната DUU кутия и се чудех, какво точно се разбира под "виене" защото се ослушвах известно време, докато не си казах "майната му". За момента не чувам абсолютно нищо (може би) при мен и за това питам?

Редактирано от TomcatF14
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм със същото а3. Моята вие само на 3та и 4та, но е тихо и също влиза трудно 2ра като е студена. Това може да е признак на износване, но не мисля че е причина за смяна. Скоро ще сменям маслото на скоростната кутия и ако има промяна ще пиша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравейте колеги, да ви попитам каква марка масло бихте препоръчали за кутията на ASZ-то? Чувам, че и то било по спецификация... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм със Xenum X-Tran 75w90. То покрива нужния стандарт. Спрямо горното ми мнение, виенето все още го има, но скоростите влизат много по-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес ми хвалиха едно Fuchs, което за пръв път го чувам, но двама човека които са добре запознати ми го похвалиха... Майсторите ми говорят за Q8, което знам, че е доста нисък клас... пък Кастрола предполагам ще е много добре, стига да е оригинален. Веселин, този който ми предлагаш в случая предполагам отговаря на всички спецификации? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Fuchs,колега мисля че в момента ауди го слага като оригинално или нещо такова бях чел от колеги в форума,че това е най-доброто в момента предлагано от Порше стига да в оригинално! Но все пак не съм на 100% сигурен,нека други колеги се изажат!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Fuchs според мен като репутация са добри, имат масла с много високи спецификации и претенции. Личен опит не мога да споделя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, от един магазин ми казват, че маслото за моята кутия било 75W без цифра след "W"? И ми препоръчват някакво Febi, което за пръв път го чувам.... Някой да изкаже мнение? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Аутодата пише 75w90.

 Къде го видя колега? До сега търся, просто, за да се уверя да знам какво да поръчвам... Ако би могъл дай един линк :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Веселин, този който ми предлагаш в случая предполагам отговаря на всички спецификации? 

Както написах и на купето и на А3-та сме с това масло.Купил съм го от Ауто +.Драми за сега няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...