Jump to content

Мирише на феродо #Много


Fotaje

Recommended Posts

Здравейте колеги, вчера прибирайки се през Петрохан, през зверска мъгла и поледица по едно време започна да мирише в купето на феродо. И като казвам мирише... много замириса. И понеже това ми е редовния маршрут, по който досега не съм имал проблеми от такъв характер това ме изненада много. 
Тази сутрин се повозих, да видя как е положението и като пуснах парното, отново ми замириса на феродо. Понеже за първи път го преживявам, се чудя от какво може да е ? 
Черпя бира ! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съединител или задържащ/блокирал спирачен апарат. Като за начало виж след като си карал дълго време дали не грее някой апарат (пареща джанта).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На феродо може да мирише само от спирачки или от съеденител,вдигни колата и завърти колелетата да видиш дали не затяга некое и ако не е от колело значи е от съеденителя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на стария ми голф 3 единия му преден спирачен апарат така задържаше от време на време. ако не се усетя на време да припомпам спирачката, за да отпусне, почваше да прегрява. може и при теб нещо такова да е станало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

или си карал на високи предавки с ниска скорост ,някъде си пипнал съединителя ,пребоксувал е  и ето ти миризма ,остра и стряскаща,следващите ден два ще мирише  ,после изчезва миризмата,ако няма проблем с движението ,може да минеш леко през проблема,успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма никакви проблеми с движението, няма задържащи спирачни апарати. Съмнява ме да не е някой кабел, защото бакелита също е синтетика и мирише почти като феродото. Днес отворих таблото и намерих едно нагоряло реленце, може от него да е .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Съединителя отделя както трябва, не усещам приплъзване. Мисля че открих къде е проблема ( в едно реленце 214 ) то е с общо предназначенит като тип. НО две от клемите му видях че са нагорели и ще го сменя, пък ще видим :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...