Jump to content

С какво се премахва стара двойна лента от емблеми/означения?


Recommended Posts

Здравейте,

 

Понеже някой ми е подвил означението на вратата на багажника 1.8, сега е останала спечена лента, която установявам, че не се маха просто с водоструйка или търкане - спекла се е, а искам да я премахна, за да остане до лаково покритие чисто. Някой може ли да даде съвет с какво най-лесно и безопасно се премахват, понеже бих пробвал с макетно ножче, но не знам дали е най-удачният вариант и дали няма да се нарани лака. Също така, ако някой има или знае откъде да набавя такова означение 1.8 (За А3 от 97-ма), без да давам 40лв. от Порше Запад за ново, моля да пише тук или на ЛС.

 

Мерси предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мене ще стане така: направи си една плоска пластинка от дърво, да прилича на плоска отверка. С нея премахни грубо остатъците от лентата, след това внимателно с водна шкурка 1500-2000 на вода го изтъркай, без много да натискаш. Когато се махне и стигнеш до лака, с малко паста за полиране с едно парцалче мисля че ще излезе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има специален препарат на WURTH. Много е ефикасен и не е скъп. Пръскаш изчакваш 5 мин. и забърсваш. Ползва се и за махане на остатъци от лепещи тежести на алуминиеви джанти без да ги надраскаш. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има специален накрайник, който се поставя на дрелка и с него се изтрива.

С него не остават никакви следи и не води до никакви наранявания на боята.

Направен е от някаква специална гума.

Но...идва малко скъп, а за една лентичка после какво ще го правиш не знам...

Затова най-добре дай 2 лева на някой автобояджия да ти я премахне и не се вкарвай в сложни филми.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да се опита да се разкашка с WD40, нафта, газ за осветление или нещо подобно. Полиране може да се направи с хубава гума за триене (примерно Кохинор).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има специален накрайник, който се поставя на дрелка и с него се изтрива.

http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=11&t=418624 Редактирано от Чудомир
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

:zustimm:  Точно това е правилния начин. Гумичките-накрайници за дрелка, които аз съм виждал, са жълти на цвят и при работа пускат някаква приятна миризма. Премахват изцяло остатъците от двойнозалепващата лента, като в същото време не нараняват лака.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...