Jump to content

Представете своя автомобил- А7/S7/А8/S8


Ivo_Dinkov

Recommended Posts

Нека и аз да представя новата си придобивка. В началото на годината си наумих, че ще трябва да сменя старата а3-ка с а8 D2. За това и почнах да се ровя и да чета по форумите какви са отзивите за колата и да събирам мнения от колеги и приятели. Вярно, че много хора се страхуват от скъпата поддръжка и се опитваха да ме разубеждават, но както един колега беше казал "Кеф цена нема"! И като дойде лятото почнах да ровя ежедневно по всички сайтове за продажба на коли и да се оглеждам за изгодна оферта. Не знам точно по кое време, но изведнъж реших, че ако ще е D2-ка то ще е S8 360 к.с. На доста обяви звънях, доста коли видях, но не мислех че хората искат толкова пари за пълни гробници - ожулена боя, удряни, прогорени салони, захабени като че са от преди 80 години. Но постоянството и това че не се отказах ми се отблагодариха! Ето малко снимки - както я взех!

 

2J6TyLT.jpg

Qc04cKT.jpg

aas4lV4.jpg

cPr1V8B.jpg

lV3otTm.jpg

QwXECAh.jpg

Сложих и добра газова за да си я карам както си искам!

sRpl4Jo.jpg

iMKUVfo.jpg

Редактирано от linkpol
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 62
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Поздравления за хубавия екземпляр! :zustimm:

Странно е, че таблото е обшито само отдолу, както и корите около тунела на скоростите, но не и отгоре по извивките.

Намери си капак за заден ляв говорител- карах седмица с открит говорител като теб и звука беше осезаемо по- различен, а е само един прост капак, който даже не затваря плътно :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря! Утре или в други ден ще ходя до една морга и ще видя за капак на колоната. Ако не го беше видял аз никога нямаше да се сетя че липсва! :)

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти! И аз на това се надявам. А ето и новата ми придобивка!

ggKtjjn.jpg

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, пазиш ли РНС-Д- то? Моето категорично отказва да чете дискове. Ако твоето се разбере с колата ми, може да го спазарим :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Отскоро и аз съм в клуба с а8 д2 2000год куатро имам доста въпроси , но все още го кипря като цяло съм доста доволен за момента и давам единствено пари за разкрасяване.  :dance:

 

като есктри най много ме учуди алкантарата ( целия ми таван и кори е такъв и е доста интерестно не бях виждал ) 

post-39166-0-63495900-1444208277_thumb.j

post-39166-0-28634900-1444208286_thumb.j

post-39166-0-48053000-1444208298_thumb.j

Редактирано от Venelinov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, пазиш ли РНС-Д- то? Моето категорично отказва да чете дискове. Ако твоето се разбере с колата ми, може да го спазарим :hilezh:

Кое имаш в предвид? Това което е в багажника с дисковете ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не- самия хед юнит, който си извадил от централната конзола :hilezh:  Горната половина е с оптиката за диск. При мен е заминало окото и не чете дискове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не- самия хед юнит, който си извадил от централната конзола :hilezh: Горната половина е с оптиката за диск. При мен е заминало окото и не чете дискове.

До колкото знам това чете замо дисковете за навигация, а музикалните се зареждат от ченджара дето е в багажника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно. Но- без диск не можеш да пипаш всички настройки, не можеш да си ъпдейтнеш фърмуера, не можеш да си смениш езика и не можеш да си покажеш картата и компаса :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен поради липсата на кан и без това статуса на комуникацията табло-хед юнит е 'Нот ОК' :blush: 

Обаче гнусния френски, направо ми бърка над простата :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблем да го пробваме. Ако си от София ела до тунела на Люлин и ще измислим нещо. Само за цената не знам, но ще погледна как вървят и ако проработи при теб ще се спазарим.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

От 4.5 години съм собственик на А8 D2 2.5TDI(лейката)ръчна кутия.За 4 години каране и 45000км мога да кажа че съм доволен.Сменил съм :3 носача като останалите 5 са оригиналните,дебитомер,темп.датчик,задни пружини(счупих едната),лагер на главина и големия ми проблем - маркуча на турбото(от кулера към колектора) - 2 пъти,скъса нов оригинален (320лв)за 20 дена каране .Проблем ми направи веднъж и счупена люлка на обтяжна ролка.Смяната на ремъци я направих след покупката като ми излезна с оригинални консумативи за 1200лв(всички ролки и ремъци +термостат и филтър на картерните газове) с голяма отстъпка.Дал съм и около 2000лв за гуми до момента.Колата я взех на 192000 км,като това  бяха реалните километри - имаше сервизна история в Ауди Германия,която се потвърди след проверка в Аутохит.

Преди седмица дойде неизбежното - отстраняване на течове на масло от капаците на главите и двата картера - доста трудоемък ремонт - сваляне на магаре,кутия и т.н

Разхода на гориво е учудващо нисък - извънградско между 5.8 и 8/100(при яко каране)градско между 10-12/100.Засичал съм я винаги пълна -пълна,и винаги я карам с двутактово масло в нафтата и добавка Бардал.

post-98027-0-27615500-1446711853_thumb.j

post-98027-0-09748200-1446711928_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Колеги от 2 седмици съм горд собственик на А8L D2 4.2 2002г.  имам няколко въпроса, съжалявам ако вече са коментирани, но не успях  да ги намеря във форума, а именно:

1. От къде да си намеря диск с картите за източна Европа;

2. Как сте се справили с проблема с телевизията, слага се някакъв тунер цифрова-аналогова ли? и ако да от къде мога да го намеря?

3.Ръководството за експлоатация е на немски(китайския ми е по-лесен), някой ако може да даде линк към английско....

4.Кажете от кой купувате втора ръка части, понеже има някой дреболии, които искам да си закупя като: втори ключ, телефона, кората под двигателя, джоба за ските и т.н.

 

Поздрави на всички и предварително благодаря за отговорите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с конвертор на РГБ сигнала, забоден директно в навито и китайски тунер за 40 лв + активна антена за 90лв. Хващам прекрасно телевизия, мога да гледам филми от флашка.

Пазарувам части от Англия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Ето я и вече бившата на Ivo_Dinkov [emoji106] Явно тази кола е орисана да бъде реставрирана [emoji16] Последва насаждане на ел.щора и други глезотии, като ксенон, лип спойлер, боядисване на апаратите в червено [emoji106] А вече и е газифицирана, като разход на газ е 15-16/100км, като си я карам нормално. Повечето от нещата, които бях предвидил, Иво вече ги е свършил, така че не остана почти нищо, което да трябва на един малолитражен премиум! [emoji2][emoji2] Много доволен.7c96b2f06e0dbe83126851f459940b25.jpg3ffd3147520f03fd5818a64e28fd2f50.jpgface6f5dd134fb53a4e6ce95d076ce07.jpg608b6c039ffa756dcf66be6085835c1e.jpg75b63278dca62839175aec001acd936b.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравейте на всички!

Нека и аз да се похваля.

Преди почти 2 месеца, след почти година търсене, най-накрая се сдобих с А8 Д2 ФЛ.

Държах задължително двигателя да е 4.2 и колата да е черна...

Естествени колата има и газ, понеже не мога да си позволя да я карам на бензин.

Като я купих сместа беше бедна според вагкома и оъидох да я настроят.

Преди настройката разхода беше 20-22 с нормално каране и леко гъдел, а с непрекъснато натискане стигаше максимум до 25/100.

След настройката обаче нещата се промениха драстично и то в лошия смисъл.

Сега с нормално каране и лек гъдел дава почти 28/100 градско. На пълна газ вече не я карам, така че не мога да кажа какъв е разхода там.

Също така на бензин все още не съм я засичал.

20160825_193617.jpg

20160825_193138.jpg

 

Колата беше единствената бройка, която беше запазена и поддържана.

Откъм екстри и липсва соларния шибедах и печка.

Естествено вече започнаха да се обаждат някои неща за смяна, но няма как.

100% забравям някои неща, но...

 

А да, имам няколко въпроса, на които не успях да намеря отговор:

1. Осветква ми се ABS и ESP - до колкото прочетох и след като я закачих с вагкома да я прочета, проблемът е от датчика за ускорение и наклон. Но като му видях цената (3700лв.) и лошо ми стана. Имате ли идея този проблем как може да се разреши?

2. Скоростите поритват (автомат е), но всичко изглежда да е окей по тях. Турбината е сменяна с нова преди в години.

Преди седмица я обслужих откъм масла и филтри (само Мотул й сложих, понеже държах да е хубаво маслото), но продължава да си рита (не е нон стоп), а мехатроника беше свален и изчистен при обслужването. Идеи и за това?

3. Вчера ходих на сервиз да ми прегледат като цяло колата и... оказа се, че трябва да сменям и 4те амортисьора, заедно с преди долни носачи. Чел съм и съм чувал, че носачи се сменят всички на куп (комплект), така ли е?

4. Подгравянето на шофьорската седалка нещо е тръгнало да заминава. Грее само лявото рекаро на долната част на седалката и то като че ли не достатъчно. Останалата част от седалката просто е леко топла.

Някакви идеи това дали може да се оправи, или трябва нова седалка?

 

Ами май, май е това... Извинявам се за внезапноте въпроси, веднага след представянето на колата, но още й треперя и искам да я стегна, за да бъда сигурен в нея!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...