Jump to content

предни спирачки А6


kvadro user

Recommended Posts

Здравейте колеги има ли някой представа дали предните спирачни апарати от А8 (двубутални) в комплект с дискове ще паснат на моята А6 С4.Понеже реших най накрая да махна плътните които стават само за украса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше в тунинг раздела описано кое е най-добра комбинация като усещане/поведение/цена/поддръжка/спиране...

 

...Най-общо преразказано двубуталните спирачки не са оптимални заради това че не може да караш на под 17"(дали не беше на под 16"???). Много са тежки от което има драстична разлика поведението на колата. Не съм сигурен дали не искаха и задължителна смяна на сп.помпата. Това което колегите в тази тема казаха като оптимален вариант беше 288/312 вентилирани дискове с накладки/дискове висок клас. Обясниха че тази комбинация е по-добра и подходяща за ежедневка. Аз самия скоро също трябва да мина на вентилирани спирачки. Това което ще направя е по-широки супорти с апарати и хубави дискове и накладки. Накладките ще са ТРВ дискове според парите в джоба. 

 

Сменяш макферсоните с такива от S6 и става ,на ориг. макферсони нямам идея дали стават.

 

По-широки са шенкелите гумите ще излезнат над 30мм(колкото е веждата на С-ката). Според мен и полуоските са други(по-дълги), но колегите все казват че са със стандартна дължина. 

Редактирано от Vankata_84
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

полуоските са еднакви 100 про....иначе на нормалните калници , ако сложи джанти с галямо ЕТ...50+...ще застане добре.Мерил съм и Ес шенкела е с 16 мм.по изнесен...т.е. 3.2 см.за предната ос, което не е кой знае колко ...

Редактирано от sashocos
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

става на стандартен шенкел,но джанта под 16" не може да ползваш.

Ванката 84-двубутален апарат от А8 или еС6 Ц4 е по лек от стандартния еднобутален.Единствения минус,ако може да се каже,че е минус е че отиваш задължително на джанти 16" и нагоре.А и доколкото съм чел и виждал,на двубуталния апарат стават и 312мм и 322мм,а на еднобуталния само 288мм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с оригиналните спирачки на S6plus (двубутален Лукас и 323мм дискове)

Сглобих си зимен комплект с 16-ки Ауди джанти (телефонни шайби)

Има около 8-10мм от спирачния апарат до джантата.

Редактирано от kapitango
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като вариант ми предлага един познат схема с апарати от кайен турбо които да легнат на 288мм дискове и да си карам зимата с 15-ки.Обаче ми се вижда малко вероятно въпреки че трети ден ме уверява че е правено от доста голфаджии и става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каза че като на познат ми ги дава за 380 лв.Обаче имам предложение и за цял кит от S6 комплект предни и задни плюс дискове и шенкели и май това ще е най добрия вариант.Все пак си е заучено положение и е правено от достра хора.А и накладките за този кайен не са 50-60 лева.

Редактирано от kvadro user
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Да извадя тая тема от прахта. При монтаж на главини от S6 някакви корекции трябва ли по полуоските, каретата или нещо друго? И какво трябва да взема като части?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

И аз да поизтупам темата. Тъй като цената за ъпгрейд комплект от S6, която ми обявиха в моргата беше 800лв, се отказах много бързо от тоя вариант и започнах да се оглеждам за нови дискове. 

Мисля си за ATE Power disc или EBC Turbo groove

Някой може ли да каже нещо повече за тия ЕБЦ-та? Намерих мнения из чужди форуми и отзивите са доста позитивни. Все пак точно за тези за Ц4 не намерих информация. Цената излиза малко по-висока от ATE Power disc, но по-скоро ме притеснява, че са от българско представителство и не знам дали няма да е някой див китаец, който ще се изкриви на първата локва.

Яко някой пък има излишни предни апарати и супорти от S6(дискове и накладки ще са нови) може да се разберем нещо.

Редактирано от SPiTFiRE_
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

От кайен турбо става на шенкел на S6 с малко преправяне и 360мм дискове.
Аз имам апарати от моята ми останаха  ако ги искаш ще се разберем.
Седи така на 18"

0806fe9dea4857580a5de71282145f2f70bd40b3330f799837b26f22ad318944_full.jpg

13b821a0186d124a80ac313c952a2e66d63b9ecbdedfa8d8c5d2a3c1cf477259_full.jpg

Редактирано от pa4ini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...