Jump to content

Смяна на показатели на бордкомпютъра


Rosen Denchev

Recommended Posts

Здравейте колеги!Реших,срам не срам,колкото и глупав да е въпросът ми,да ви попитам!!!Скоро си купих А4 2,4 V6 2002г,автоматик,комби. Воланът ми не е мулти,нямам лостчета за темпомат и за управление на бордкомпютъра! Интересува ме дали има начин на таблото да ми показва моментния разход на 100км.,а не както сега оставащи километри за изминаване с наличното гориво??? Има ли начин да се промени този показател??? Може ли това да стане в сервиз,тъй като едва ли разбирам чак толкова :blush:  ??? Четох доста , но не намерих отговора или поне не го разбирам правилно! Много благодаря предварително за информацията! 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не зная дали чрез някаква настройка през VAG-COM могат да се разменят показанията както ти искаш....

Но за да можеш активно да използваш функциите на борд компютъра, трябва да смениш модула във волана, който управлява темпомата и борд компютъра, и съответно да поставиш ръчките за управление на тези две неща.  Има много хора, които могат да извършат тази интервенция :)



имаш копче на лостчето за чистачките! най- дясно...на края на лостчето 

Мишо, може да няма такова копче при него?! При мен нямаше..... смениха ми цялата ръчка с такава с копчета за управление на борд компютъра и ми сложиха темпомат. Аз обаче бях с мултиволан и не се наложи да сменям модула......

Редактирано от Fireblood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не зная дали чрез някаква настройка през VAG-COM могат да се разменят показанията както ти искаш....

Но за да можеш активно да използваш функциите на борд компютъра, трябва да смениш модула във волана, който управлява темпомата и борд компютъра, и съответно да поставиш ръчките за управление на тези две неща.  Има много хора, които могат да извършат тази интервенция :)

Мишо, може да няма такова копче при него?! При мен нямаше..... смениха ми цялата ръчка с такава с копчета за управление на борд компютъра и ми сложиха темпомат. Аз обаче бях с мултиволан и не се наложи да сменям модула......

Да,нямам копче на лостчето за чистачките!!! Искаше ми се само този показател да сменя,без кой знае какви по-големи интервенции!!!

имаш копче на лостчето за чистачките! най- дясно...на края на лостчето 

Нямам , за съжаление!!! За това питам за друг начин,през VAG-COM  примерно или........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надявам се някой по-добре запознат да може да ти отговори категорично може ли или не. Аз има кого да попитам, но не преди Понеделник.   Иначе съвсем информативно и ориентировъчно....... втора употреба/което в случая изобщо не е проблем/, модула за управление, ръчка за борда, ръчка за автопилот и кората под с отвор за ръчката на автопилота, струват около 300 лева! Това е за ориентир, оферти всякакви/аз не съм търговец/.    Самото поставяне от човек знаещ какво прави е около 2 часа труд, така че няма да струва кой знае колко! 

Редактирано от Fireblood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходно мнение!

Ако някой знае дали има друг вариант..........да пише! Благодаря!!!!!!!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходно мнение!

Ако не намериш нужната ти информация през уикенд-а, ще ти я дам в Понеделник. По една случайност ще се видя с човека, който постави всичко това в нашата кола :)   Ще попитам има ли вариант само за смяна на показанията или не.    И не се ядосвай..... ако колата ти е технически изправна, карай си я със здраве и се наслаждавай на живота ;)

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходно мнение!

Благодаря за отзивчивостта,колега!!!!!!! Оценявам!!!!  :zustimm:

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не намериш нужната ти информация през уикенд-а, ще ти я дам в Понеделник. По една случайност ще се видя с човека, който постави всичко това в нашата кола :)   Ще попитам има ли вариант само за смяна на показанията или не.    И не се ядосвай..... ако колата ти е технически изправна, карай си я със здраве и се наслаждавай на живота ;)

 

Абсолютно! Радвай се на колицата колега всичко може да се наслагва като екстри... :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отзивчивостта,колега!!!!!!! Оценявам!!!!  :zustimm:

Ако не намериш нужната ти информация през уикенд-а, ще ти я дам в Понеделник. По една случайност ще се видя с човека, който постави всичко това в нашата кола :)   Ще попитам има ли вариант само за смяна на показанията или не.    И не се ядосвай..... ако колата ти е технически изправна, карай си я със здраве и се наслаждавай на живота ;)

А можеш ли да попиташ този твоя човек дали ако реша да свърша цялата смяна на модули и ръчки мога да го потърся и той да го направи(координати да ми дадеш евентуално) ? Просто тук е малко по-сложно от към разбиращи......  :hilezh:

Редактирано от Rosen Denchev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се че мога да го попитам:) Той е най-разбиращия за когото изобщо мога да се сетя /не го казвам с цел реклама, не съм му бизнес партньор/.   Може да ти направи всичко това.....   Обаче е в София/ти май си от Казанлък/.  Отделно е адски зает в момента с ремонти на какво ли не, но.......с предварителна уговорка все ще се  вмъкнеш:)

Ако искаш ми пиши на лично, направо да ти дам координати и да не съм посредник:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не става без ръчка за управление на борд компютър. Сменя се само ръчката и се активира през Ваг ком. Ето темата как става това: http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=44138&hl=%2B%D0%BC%D0%BE%D0%BD%D1%82%D0%B0%D0%B6+%2B%D0%B8+%2B%D0%BE%D0%B6%D0%B8%D0%B2%D1%8F%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купуваш си лостче за чистачките с бутон за борд-компа. Не е особено скъпо, дори и чисто ново. ПОсле имаш активация с вагком, за която ще ти трябва някой дето има кабел и поназнайва какво прави с него. Има и предишни теми по тоз въпрос...разтърси се из форума....а колегата преди мен ти е подал и темата....

Редактирано от Ivanu6ka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под особено скъпо разбирай че не е без пари все пак....... грубо около 250 лв е лостчето..... за толкова приблизително пари ще намери комплект модул за автопилота, ръчка за него и ръчка за борд компа....   но всеки си решава разбира се:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аааа, за темпомат са повечко парите. КОлегата питаше само за активиране на борд компютъра.....това е под 100 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, знам какво пита колегата:) Нова ръчка за управление на борд компа струва над 200 лева! Не съм го прочел някъде, а исках оферта за закупуване. Като ми казаха цената си взех втора употреба:) И така и така щеше да се разглобява, купих и ръчка за автопилот че нямах. При мен обаче не се налагаше да сменям модула....и излезе евтино!   Ръчката за автопилота нова беше около 100 лева/не помня точно/! Нея я закупих нова:)  Не съм търговец, цените сигурно варират, но....колкото и да варират, големи разлики няма;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да..... явно даже е по-евтина:) Което е добре разбира се. Копни отнякъде и цената на ръчка за управление на борд компютъра:)

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...