Jump to content

Изход 12V запалка не работи


rrrumen

Recommended Posts

Здравейте, колеги. Преди време изпуснах една стотинка в предния 12V изход(запалка) на аудито. Изкочиха едни искри и свърши курса. ;) Подсветката в червено си работи, но напрежение в изхода няма.

Как да го оправя, че ползвам зарядно често и ми трябва.? Дали е изгорял бушон и къде е тоя бушон?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От автоморга е другия вариант. И на мойта кола е изгоряла предната запалка и трябва да го оправя. Предния собственик ми завеща неработеща запалка и пълни пепелници с пепел...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пфф смърдел. Мини да ти дам оригиналдъ бушони имам малко чувалче с всички амперажи, нали си купих една ел система и я взех с 3 табла бушони :) хем да вида новия разпад да се похвалиш малко :)

Редактирано от N1995
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги при мен и двете запалки работят но на зарядно,а самите запалки не греят,някой има ли идея.

Те и никога не са ползнани защото не е пушено,на мен също не ми трябват освен за зареждане но ме дразни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам проблем с предната запалка, която е в натиснато положение и не мога да я изкарам. Някакъв съвет за изваждане, и мога ли да разбера дали така черпи постоянно ток.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом не излиза значи не черпи ток - или до гнездото не идват 12В или е изгоряла самата запалка. Вземи една тънка отвертка и внимателно я извади. След това можеш да замериш дали има захранване в гнездото. Ако няма провери предпазителите, отзад в багажника са и са 2бр. - един за предната запалка (долния бушон) и един за запалката отзад (горния бушон). По спомен мисля, че бяха първите 2 отгоре надолу, но все пак прочети на капачката да не бъркам нещо.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Отчупва се една пластмаска на която се държи амортесьорчето и затова пада директно. Ако пък само се отваря леко и трябва да я дърпаш, е заминало амортесьорчето.

Редактирано от kainy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

та да обобщим за другите, които са изпаднали в беда - бушоните се намират отпред в дясно, както каза kpematop и от снимката на kainy, на първи ред - втори бушон 20 ампера - жълт на цвят...

 

Благодаря ви момчета ;)

Редактирано от fromhell_
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Което обаче ми напомня да питам дали някои е преработвал стойката за телефон в подлакътника? Имам идеята да я махна и да вържа кабелите към зарядно за телефона, че така седи някво безцелно. Ако някой е срещал подобни творения ще са ми от полза, че да не стрелям на сляпо :).

 

Попринцип идеята е да използвам зарядно за кола и просто да го захраня с ток от подлакътника, но не знам дали там вървят 12 волта и се конвертират в леглото на телефона, или вече са конвертирани...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Здравейте колеги имам проблем с моят а4 б8 и по точно със запалката както с всички изходи 12v светят но не работят проверих всички бушони здрави са някакви идеи от какво може да са.

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Usko написа:

.....светят но не работят......

Нещо като светла тъмнина?

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...