Jump to content

Избор на дискове и накладки


Recommended Posts

Идва ред да сменям дисковете  и накладките. Размера е ясен обаче трябва да избера марката и модификацията - с покритие, без покритие, PRO, MAX и така нататък.

 

Първо коя марка да избера? Цените варират от 60лв до 120лв. за преден диск и от 45 до 80лв. за заден. При това говорим за стандартни дискове, да не са нарязани да не са надупчени и други "спортни" приоми.

 

Какъв е шанса ако поръчам ATE да попадна на менте?

За Брембо се тръби че е пълно с ментета.

ЕВС стандартните дискове са доста скъпи.

Някои хора хвалят TRW и Pagid, аз от друга страна досега винаги съм купувал Zimmermann или Textar.

 

Същия голям избор има и при накладките. Цените също варират от 50лв до 100лв за предни и 40-90 за задни. Някои са по-меки други по-твърди. Трябват ми накладки които да спират от студени защото при моето каране рядко загряват истински. Единствено в някой проход може да се случи но е доста рядко.

 

Дайте съвет към сегашния момент какви са добрите комбинации от дискове и накладки?

Редактирано от Flatmo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

TRW,Textar....

Това е истината! Оригинални отивай в Тех Ко

Официален вносител! Всичко друго е под въпрос за мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За разлика от дисковете накладките EBC не са по-скъпи от останалите. Мисля да взема EBC Ultimax (Blck Stuff) накладки а дисковете ще са АТЕ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако питаш мен най добре дискове с накладки ате. правени са един за друг. техко е добър вариант или ауто 1 или от сорта. цимерман дискове и накладки също са добре но да си намериш оригинални

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

но аз си намерих почти нови предни TRW дискове от 125 к.с. вентилирани от ОЛХ-а за 30лв. чивта.

 

Време е да потърсиш и малко карано масло,само на 2к км в комплект с масления филтър,а като дойде време за смяна на ремъци виж най-запазения,дето и надписите му са като нови.

Редактирано от Reroll
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Време е да потърсиш и малко карано масло,само на 2к км в комплект с масления филтър,а като дойде време за смяна на ремъци виж най-запазения,дето и надписите му са като нови.

Без да се заяждам, ама имаш ли си на представа с колко части може да се сдобиеш от коли донори? За съжаление нямам снимки на дисковете, да ти ги показа в състоянието в което ги взех. Ако си малко запознат ще знаеш че качествените дискове имат два прореза по периферията за износване, и по тях се разбира колко са карани и в какво състояние са. С въпросните дискове карам вече над 20к км. и съм много доволен. Вярно че покупката от нета е малко на късмет (дори много), но явно съм случил на човек. 

А до колегата: ако ти позволява бюджета-нови! То е ясно. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А до колегата: ако ти позволява бюджета-нови! То е ясно. 

 

:zustimm:

 

За покупка от нет-а,още повече за авточасти 2ра употреба сам написа за късмета.По-вероятно маймуна с граната да остане невредима,отколкото купувача доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...