Jump to content

Малко информативни въпроси за А3


goetschl

Recommended Posts

Така.. взех си преди седмица така пословичното ауди мечта за мен - А3. Та имам малко питанки...

Едната е, нагряват ми се огледалата. Това нещо явно се прави автоматично и ме интересува, примерно лятото, пак ли се нагряват? Или има как да се изключат?

Другото е, твърда ли ви е возията, защото моята е все едно се возя в кошница :hilezh:

Имаше и други неща, ама сега като седнах да пиша и ги забравих, така че ще добавя...

А, да ви питам за музиката. Значи, оригиналната ми е, обаче е с касетка и сега се чудя какъв вариант да измисля... Гледах една тема, ама нещо не разбрах много. Единия вариант е да си взема радио трансмитер, а другия, който не знам дали става е да пусна някакъв кабел и да си сложа мп3, сд или нещо такова, ама не знам дали става. Някой ако е првил някакви такива шашми, ще ме посъветва ли? Щото не искам да си сменям музиката, свети като таблото, а и не е грозна... Или третото е да се върже чейнджър, ама не знам дали тя поддържа такова нещо... Не виждам отпред никакви изходи...

Благодаря ви предварително :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така,първо за огледалата.Не знам как ти дейстава нагревателя затова ги пиша 2-те за мен познати възможности.

1.Да ти се вклучват нагревателите на огледалата когато пуснеш реотаните на задното стъкло

2.Ако имаш на контролното копче за огледалата L,R и по средата нарисувано един правоъгълник.Когато завъртиш към правоъгл. огледатата почват на награяват,ако е на L ili R си седи stand by(така е в Пасата)Не го оставай по средата че награва постоянно!!!

Друг вариант ако има нека пишат колегите.

За возията не знам:-)

А с музиката и аз имам същата дилема,до момента съм се спрел на чейнджър.Не искам да си развалям изгледа на таблото и затова съм го приел като най-добрия вариант!

Ако мога с друго да ти помогна питай. :hilezh:

Редактирано от SLO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така,първо за огледалата.Не знам как ти дейстава нагревателя затова ги пиша 2-те за мен познати възможности.

1.Да ти се вклучват нагревателите на огледалата когато пуснеш реотаните на задното стъкло

2.Ако имаш на контролното копче за огледалата L,R и по средата нарисувано един правоъгълник.Когато завъртиш към правоъгл. огледатата почват на награяват,ако е на L ili R си седи stand by(така е в Пасата)Не го оставай по средата че награва постоянно!!!

Друг вариант ако има нека пишат колегите.

За возията не знам:-)

А с музиката и аз имам същата дилема,до момента съм се спрел на чейнджър.Не искам да си развалям изгледа на таблото и затова съм го приел като най-добрия вариант!

Ако мога с друго да ти помогна питай. :hilezh:

Ами, аз като запаля и те се нагряват... Ама днес ще разгледам нещата, за които си ми написал. Нагревателите за задното стъкло още не съм пробвала. А за чейнджъра - въроса е че не зная дали изобщо мога да вържа такъв към музиката...

А возията ме интересуваше поскоро от къде идва - от джантите, гумите или окачването или всичко заедно :hilezh:

Благодаря ти за вариантите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш време и възможност,в 15.00ч. деска се събираме пред НИМ.Мини с колата и ще получиш отговори на всичките въпроси. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш време и възможност,в 15.00ч. деска се събираме пред НИМ.Мини с колата и ще получиш отговори на всичките въпроси. :hilezh:

:hilezh: След половин час няма да мога... За съжаление, аз отдавна искам да дойда на някоя сбирка, още с другото ауди бях :hilezh: но все ще се класирам някога...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А освен всичко, искам да си остане оригиналната музика, защото тя ме кефи. Гледах някъде по темите, че имало разлика. Моята музика е "Концерт", поне така пише на нея.... Не знам как стоят нещата с чейнджъра - купувам го, връзвам го към музиката и свири така ли? :hilezh:

Никога не съм имала и не знам :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

огледалата нагряват като пуснеш нагревателя на задното стъкло... дървенко вози, някой стегнато му казват :hilezh: ама зависи колко - мойто старото беше и свалено и пак си ми харесваше, та може би не е лошо да му погледнат окачване... а зависи и с кви гуми си... щом е концерт музиката - поддържа ЦД чейнджър - зимаш един и заспиват нещата :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

огледалата нагряват като пуснеш нагревателя на задното стъкло... дървенко вози, някой стегнато му казват :hilezh: ама зависи колко - мойто старото беше и свалено и пак си ми харесваше, та може би не е лошо да му погледнат окачване... а зависи и с кви гуми си... щом е концерт музиката - поддържа ЦД чейнджър - зимаш един и заспиват нещата :hilezh:

А има ли значение какъв или какъвто и да си взема, ще тръгне? Сега гледам еидн - http://technomarket.bg/product_detail.php?...uct_id=09008028 , той става ли?

Че не мис е дават мноооого пари сега на ново за музика. Изръсих се веднъж за старото, сега и за тва, и колони имам да слагам... Та, това става ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заводското ти е Blaupunkt,а дали ще се върже с JVC не знам.Принципно те си имат сервиз и можеш напрово там да провериш дали ще стане.Или да провериш в Технополис,сервиза им е зад магазина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заводското ти е Blaupunkt,а дали ще се върже с JVC не знам.Принципно те си имат сервиз и можеш напрово там да провериш дали ще стане.Или да провериш в Технополис,сервиза им е зад магазина.

Къде са им сервизите точно? И кой технополис? :hilezh:

Значи е подобре да си търся чейнджър на блаупункт?

Мерси много за инфото

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и моят съвет: продай си оригиналния касетофон (за 60-70лв.) и си купи един Pioneer или Alpine

за около 300лв.(има колкото искаш) да чете Мп3 и ВМА и не се занимавай с чейнджъри, усилватели

и тем подобни щуротии.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам прибиращи се огледела на моето но нещо не ми се награвят (или не ми работи нагряването)

По принцип всичките ли А3 са с нагряващи се огледала или това е допалнителна опция?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз лично не бих послушал съвета на колегата wizard2000bg... принципно стават и чейнджъри на сони ама имаше некъв преходник - аз лично си взех оригинален чейнджър от ибей - към 100 евро са - можеш да провериш и в моргата в горна баня имаче чейнджъри...

не всички а3 са с огледала с подгряване...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и моят съвет: продай си оригиналния касетофон (за 60-70лв.) и си купи един Pioneer или Alpine

за около 300лв.(има колкото искаш) да чете Мп3 и ВМА и не се занимавай с чейнджъри, усилватели

и тем подобни щуротии.

Ами, както казах и погоре... Искам да съм си с оригиналната музика, защото ми придава цялост на таблото, свети еднакво и най-важното - че ме кефи. Та за това питам какви са вариантите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и един друг вариант за музикат на мен лично не ми допада много но... В Техномаркет сепродават касетки с кабелче. Пъхаш касетката в касетофона, а кабелчето към МП3-плеърче. Това е най-евтиния вариант. Касетката струва 4лв. Ако по някакъв начин можеш да скриеш кабела който излиза от касетофона е перфектно. Толкова е за без пари. Иначе.... чейнджър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

здравей, за твърдата возия трябва да си погледнеш амортесьорите, или по-точно... някой специалист да ги види. При мойто а3 след смяната на задните, нещата доста се промениха :steinigung:

относно мусиката, според мен трябва да си оставиш оригиналния касетофон и да си набавиш чейнджър; даже ако чете мп3 - идеално! за целта се посъветвай в подходящия сервиз/магазин... например Тояга(в началото на Ст.Град) успех и честито за хубавата машинка :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си взема касетка с кабелче.... Качеството на звука няма да е перфектно като слушам през нея, нали?

:steinigung: не очакваи оригиналния чеинджър на блаупункт да ти даде идеално качество!!!а този вариант с мп3 плеърче с кабелче ми се вижда доста смешничко като идея,а и от мп3ка не очакваи качество!!!

качеството на музиката зависи единственно от носителя,демек диска или касетката!!ако имаш само оригинални дискове ще имаш качество :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си взема касетка с кабелче.... Качеството на звука няма да е перфектно като слушам през нея, нали?

Ей тия касетки са хита на сезона. Зарядното на дискустройството влиза в запалката , а дискретно кабелче с касетка в касетофона и става ЛАЙНА С ПРАЗ. Извини ме за грубия език, но спомена че не искаш да рзваляш естетическия вид на интериора и затова не ти се сменя оригиналната музика. Замисли ли се как ще изглежда с касетка и тем подобни глупости?

Ако ще си вземаш такава касетка, вземи си сложи тонколони от музикална уредба на задното стъкло и пластмасово кученце с клатеща глава. <_<

Всъщност като се замислих за кво са ти колони, направо си вземи слушалки .

Редактирано от wizard2000bg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eдиния вариант е с касетка. Естествено че качеството няма да е на ниво.

По-чистият начин е с радио предавател. Аз лично съм така. Пъхаш го в запалката, има 6 честоти, нагласяш си го на честотата която искаш и му ръгаш USB с музика и свири. И то не лошо. Може и MP3 плеър да му включиш, има извод.

Не е нищо особено, но ако не си вманиачен и слушаш повече радио, какъвто е моя случай, става. И със сигурност е по добро от касетката. Няма и жици да ти стърчат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за возията- вози твърдо, нали все пак а3 си е спортна кола, има значение размера на джантите и гумите, сега съм със зимни 15' и вози доста по добре от летните 17' 225/45 но това ми харесва, че вози твърдо. За музиката, всичко друго от един нов плеър е компромис, вземи си един паниър, може да свети червено и всичко е ок със светлините и интериора, виж товз за огледалата е интересен въпрос, над който не съм се замислял

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...